İçeriğe Yönlendir

Porsche Cayenne MK1 3.2 v6 Alınır mı ?

Mehmet Muhip Yılmaz

Recommended Posts

Mehmet Muhip Yılmaz

Merhaba arkadaşlar ; 

Şu sıralar hanımın aracını sattığımız için suv arayaşına yöneldik. Uzun seyahatlerde konfor, bagaj ve benim zıpkın merakımdan arazi yeteneğininde olacağı premium bir araç olarak Cayenne düşündüm. Aracın bilinen kronik sorunları var mı ? 80 bin bandında eder mi ? Diğer vag grubu araçlar gibi problemleri var mı ? Bilen üstadların kıymetli yorumlarını rica ediyorum. Şu kısa hayatta Porsche'ye de binmedik demeyelim :) ( bana kalsa hemen bir 911 yapacağım ama hanım eve almaz şu yaştan sonra :) ) 

Sevgiler

DM6529-wlxctxpv.JPG

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sırf meraktan baktım hakkaten 80 bin liralara var imiş. X5 falan almaktansa Porsche nin havası daha bi başka durdu gözümde :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Touraeg ile aynı motor, aynı şasi. Patlamamışını bulmak lazım. Malum, zamanında çok apaçi aldı maalesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Korukler, cekis sistemi, klima sistemleri stabil calisiyor ve eski sahibindeyken duzgun bakim gorduyse neden olmasin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadır

Zamanında Si4 evoque kullanmış birisi olarak, yakıt konusunda üzen araçlar malesef.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Ş.içi fabrika verisi 18 litrelerde.Araç ortalama tüketimi buna yakın değerlerde olacaktır.Fiyatına göre güzel araçlar ama gereksiz yürütme maliyetleri olacağı kesin kasko,mtv ,bakım, yakıt gibi.

Bunlar sizin için sorun değil prestij ve konfor daha önemli ise tabiki alınır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
23 dakika önce, Tayfun Yaman yazdı:

Zamanında Si4 evoque kullanmış birisi olarak, yakıt konusunda üzen araçlar malesef.

Porsche'den yakıt ekonomisi beklemek hata olur zaten :)

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Porsche'den yakıt ekonomisi beklemek hata olur zaten [emoji4]
Yakittan korkanin, kasigi kirilsin [emoji16][emoji16]
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

2003 modeli alınmalı... 

Yaşı itibari ile vergisi çok düşük.  1 taksiti 1142 lira.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Bu araçların PASM yani Adaptif Havalı Süspansiyon sistemi çok özellikli olduğu için genellikle elektronik arızası veriyor,bir de şanzımanlara dikkat edin baktığınız rakamlara km ler yüksek ve yaşları büyük araçlar geliyor,arızalı şanzımanın parçaları çok ciddi rakamlara gelebiliyor.Doğuş ya da Yetkili servis bakımlı kayıtlı araçları tercih etmenizi tavsiye ederim.Ayrıyeten Araç ciddi derecede çok yakıyor,Lpg de taksanız çok yüksek rakamlarda geziyor Şehir içi 18 yazsa da 21 22 leri rahat görüyor.Araç Touareg le aynı parçalara aynı platforma sahip fakat aralarındaki fark çok yüksek,Gaza bastığınızda gelen ses 911 i anımsatıyor,performansı ideal konforlu bir araç İyi günlerde kullanın..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haşmet Güngör

Bu araba da yakıtı düşünecekseniz hiç yaklaşmayın. sahipliğim yok ama  Kullanmışlığım var  fena yakıyor. Yedek parça da önemli bir  yan aynası araba fiyatınaydı. Perfomansına ise doğrusu söyleyecek söz yok  Manisa sabuncu belin de arkada bırakmadığı araba olmadı. Çeşme otobanın da  270 km süratini de, görmüşlüğüm var.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
2 dakika önce, Haşmet Güngör yazdı:

Çeşme otobanın da  270 km süratini de, görmüşlüğüm var.

Abi PPL lisansı bunu uçurmuyor yalnız, aman dikkat :p

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Ek olarak; 3.2 lerin performansları pek iç açıcı değil,deli gibi gitmesini beklemeyin Yaktığı kadar gitmiyorlar.

Yorum bağlantısı

alınır niye alınmasın yahu. yalnız yakıt konuşulacak konu değil porsche cayen bakıyoruz

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Mehmet Muhip Yılmaz

3.2 v6 lpg uyumlu olduğu için tercih sebebi :) yoksa gönül cayenne turbo'dan yana :) 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Akaryakıt fiyatları malumumuz ama Porsche ile LPG pompasına yanaşmak... Bilemedim şimdi.

Meraktan bende baktım ilanlara. İç döşeme ve dizayn abartıdan uzak, hoş görünüyor. Sırf Porsche sahibi olmak için bile insanın aklını çeliyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Gökhan Albayrak
2 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Benzinli X-Trail değil mi bu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
8 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Benzinli X-Trail değil mi bu?

alt yapı o ama üst yapı çok farklı çok hoşuma gidiyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...