İçeriğe Yönlendir

Süpürge Konusunda Kararsız Kaldım!!

Erdoğan Temur

Recommended Posts

Eyüp Çetin
Ali Cihangiroğlu yazdı:

10 yılda bir o da bozulursa :) bizde 15 senelik darçelik orbital var-dı şimdi annemlerin evini süpürmeye devam ediyor mesela, sağlam alet alın keyfinize bakın, 1000 tl civarı cihazlar yeterde artar bile daha üstü para verilecekse sadece robot süpürgeye verin derim, zaten robottan sonra normal süpürgeyi hanımınız kullanmaz bile :) 

Aynen. O kadar para verip ben süpüreceksem ne gerek var makineye. 😊

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

Hatun böyle bir şey isteyecek diye aklım çıkıyor emoji1787.png

Hatun bulman güzel tabide yazık değilmi ona, elinde şarjlı, aşırı pahalı aletle ne yapsın, robot al robot, akıllı tam oto, fırçasız DC motor vs. istersen mopla ıslak paspasta yapar, yetmedi kendini temizler yıkar deli modelleri var ve o dysondan daha ucuz yada aynı, hem tepesinden atlar o dyson ın hemde hatun sadece seninle iligilenir, bizmi diyeceğiz bunları Mert :tongue:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Erdoğan Temur yazdı:

Merhabalar,

Bizde ihlas aura cleanmax süpürge var. 10 yıldır kullanıyoruz.

Bana göre artısı dövücüsü ile beraber çok güzel temizlik yapıyor. (Kullanıcı yorumu :D )

Halı yıkama özelliği var hiç kullanmadık.

Eksi yönü: her süpürgeden sonra suyunu boşalt temizle yerine koy. temizlemesen koku yapıyor.

Sorun: Süpürgenin motoru arızalandı. Tekerin birisi kırık emanet tutturmuştum.

Servisinde 400TL civarı masrafı var ama makineyi bayağı pahalıya almıştık kenara atmak içimizden gelmiyor.

Alırsam sulu  almayacağım hamallığı çok. Toz torbasız hepa filtreli bir tane yeni makine mi alsam yoksa. 1 yıl parça garantili olarak onarım mı yaptırsam kararsızım? 

İhlasın robotundan bizde de var, kıyı köşe temizliklerde robotu kullanıyoruz, günlük temizliklerde rowentanın sessiz bol çekişli hepa filtreli bi modelini. Robot hem ağır hem suyu falan uğraştırıcı geliyor. Yani bana değil hanıma uğraştırıcı geliyor 😀

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Servet Aydın yazdı:

Karıştırmayın olm 

Distributor garantiliyse sorun yokta ithalatci garantisi sikinti.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

İhlasın robotundan bizde de var, kıyı köşe temizliklerde robotu kullanıyoruz, günlük temizliklerde rowentanın sessiz bol çekişli hepa filtreli bi modelini. Robot hem ağır hem suyu falan uğraştırıcı geliyor. Yani bana değil hanıma uğraştırıcı geliyor 😀

sendeki ihlas aurora mıdır bumu?

43f63d9b229bbe7653e2ff30c933d026.jpeg?im

buysa dediğim robot değil, senin dediğin buysa mutfak robotu gibi demektir yani olmaz....

fakir-mr-chef-quadro-kirmizi-mutfak-robo

robot bunlar

robot alacaksan ve para çuvallaysa ve dyson takıntın varsa, ama bu dyson kaba pahalı kullanışsız birazda salak sensörleri hikaye her yeri temizlemez ağır ve tırt ve alttakilerin yanında geride kalır haberin ola.... marka diye takılıp kalmayın...

bunlardan birini al robot gör, alacak olanlar dikkat etsin, salak olanlardan değil harbi akıllı olanlardan alın, tonla sensörü olacak, haritalama olacak, navigasyon wifi planlama olacak, yapay zeka olacak, sorun çözebilecek kadar düşünecek yani, vs....

mesela f/p olarak direk Xiaomi robotları tevsiye ederim :)

bizim kullandığımız xiaomi Mi Vacuum (çinden aldıydım 1400 tl. ye maloduydu, gearbest) ve yanında arada bir peluş halı olan yerlerde kullandığımız yada acil durumlarda Electrolüx

xiaomi-mi-robot-vacuum-kablosuz-supurge_t.gifelectrolux-zusalr58tr-ultra-silencer-zen

bunlar 24 saat millet uykudayken yanında çalışabilir ve seb uyanmazsın...t.gif

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Metin Akbal yazdı:

Olm sussana 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Link alayım distirbütörün, şantiyede zor oluyor temizlik falan, 2-3 tane alsak indirim yaparlarmı bir sorayım :kihkih: ne diyeceğiz katya matruşkamı nadyamı neydi model,züpürgenin yani :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Olm sussana 
Link alayım distirbütörün, şantiyede zor oluyor temizlik falan, 2-3 tane alsak indirim yaparlarmı bir sorayım :kihkih: ne diyeceğiz katya matruşkamı nadyamı neydi model,züpürgenin yani [emoji4]
n11 kuponuyla indirimli gelir agam linki kinge sor o bilir bizim evde Metin var, her eve Katya giremez [emoji16]
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Metin Akbal yazdı:

n11 kuponuyla indirimli gelir agam linki kinge sor o bilir bizim evde Metin var, her eve Katya giremez emoji16.png

Bizdede Ali var ama o da işi xiaomiye satmış durumda, o yüzden şantiye için sorduydum :kihkih:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Servet Aydın yazdı:

Bir alt serisi var.

Adamın mürvettini kurmak için bunca sene uğraştın, bi cümle ile elinden alırsın bak.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sani Gerşon yazdı:

Adamın mürvettini kurmak için bunca sene uğraştın, bi cümle ile elinden alırsın bak.

Sıra sende 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sendeki ihlas aurora mıdır bumu?

43f63d9b229bbe7653e2ff30c933d026.jpeg?im

Bendeki ilk gönderdiğinden, iyi temizliyor ama çok gürültülü, 1.5 yaşındaki ikizler sesini duyunca köşe bucak saklanıyorlar. Rowenta çok sessiz ama.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İhlasın motoru daha sessiz olan ile değişince çok fark ediyor. Kendi motoru emiş hattından nem çekiyor ve rulmanları dayanmıyor. 

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

şundan alın tavsiye ederim, 1 senedir kullanıyorum, evde toz yok, arada bir deposunu boşaltın yeter :tongue:

süpürge olayı bitti bizde...

Ali Bey sizin mesajı gördükten sonra ürünü incelemeye başladım.

Oldukça da ilgimi çekti.

2700 tl gibi bir fiyatı var. 

Çalışma hızı , gürültüsü, temizlik kalitesi, arıza yapma+bakım+servis vs gibi konularda bilgi verebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Öner Kurukuz yazdı:

Ali Bey sizin mesajı gördükten sonra ürünü incelemeye başladım.

Oldukça da ilgimi çekti.

2700 tl gibi bir fiyatı var. 

Çalışma hızı , gürültüsü, temizlik kalitesi, arıza yapma+bakım+servis vs gibi konularda bilgi verebilir misiniz?

robotlar çok hızlı değildirler ama iyi iş görürler hızı için videolara bakabilirsin, bunlar aç unut tarzı cihazlar, mesela bizim evi komple dolaşması 58 dk. sürüyor 70 m2 alan dolaşıyor, pilide %58 e iniyor,  uygulaması gayet güzel ve detaylı, xaomi mi home denen uygulama, markanın birçok değişik ürünü var, hepsini varsa evde kontrol edebiliyorsun, cihaz bakım kısmında filtre sensör vs. durumları hakkında yüzde oranlarla uyarıyor, filtre bakımım geldi, sensörleri sil falan diye,  ses çok az, 3 kademe ayarı var, en üst ayarda bile az, öyle normal süpürgeler gibi değil asla, arıza olayı daha duymadım, uzun ömürlü, zaten elinize aldığınızda evet bu alet kaliteli diyorsun, belli yani seviyesi, ambalajını açarken bile tatmin oluyorsun :) servisi Türkiyede var, tüm parçalarını internetten gearbestten falanda rahatça buluyorsun, ama dediğim gibi öyle hemen bozulacak bir cihaz değil...

temizlik olarak çok memnunuz, alçak bir alet olduğundan her her yere nerdeyse giriyor, hiç atlayıp bıraktığı yer olmuyor, üstündeki lazer okuyucuyla haritalama yapıyor planlama yapıyor,  mesela halının üstünde giderken çaktırmadan halıyı çekiyorum, konumu değiştiriyorum yani, 2-3 sn. durup tekrar olması gereken yere gidiyor, sürekli tarıyor odayı, 2 cm. engellerin üstündegeçiyor, peluş halıda direk takılıyor çünki fırçası hem fırça hem silikon perdeleri olan bir parça, yani süpürürken aynı zamanda çekçek lastiği gibide yeri siliyor, o yüzden uzun tüylü halı fırçasına dolanıyor ve bu durumda çok kızıp sesli uyarıyor ve konuşuyor o da yetmedi baktı gelen yok mesaj atıyor netten, baktı hala gelen yok uykuya dalıyor :)

emiş gücüde bayağı iyi, haftanın 3 günü çalışacak şekilde ayarladım, eve geliyoruz tertemiz, kıyıda köşede toz bulamazsın o derece, kapıları tam arkaya yaslamayıp az açık bırakırsan kapı arkalarınıda süpürür...

bu aletin tek sevmediği şey kalın halılar, ve uzun tüylü halılar birde ortalığa atılmış çorap vs. gibi şeyler, bunları emiyor sonra kızıp mesaj atıyor :) mesela kablolar fazla bol ve rastgele atıldıysa bunlara takılabilir,   evde yerlerde ıvır zıvır olmasın yeter kısaca, gerisini halleder, kendiliğinden yada sen dediğinde çalışır, işini bitirir geri dönüp şarj olur, istersen telefondan git şu odayı temzile yada  bulunduğun odada haritadan  (o oluşturur haritayı) yer seçim lokal temizlik yaptırabilirsin, mesele çerez döküldü al telefonu yerini seç geşsin temzileyip yuvasına geri dönsün gibi, çok güzel modları var...

toz kutusu hemen dolarmı diyebilirsin bizim evde 2 temizlikte bir deposunu boşaltıyoruz o kadar, zaten sürekli kullanımda tozlar yokoluyor, yinede çalıştığında bu tozları nereden bulmuş bu alet diyorsun, o derece temiz yapıyor işini, sen görmüyorsun ama o tozu buluyor....

alırsan yedek fırça setide al, senelerce kullanırsın...

dışardan al çok ucuza gelir, ayrıca HB dede var ama pahalı satıyor köfteler

https://tr.aliexpress.com/item/32767786226.html?src=google&src=google&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Google_7_shopping&aff_platform=google&aff_short_key=UneMJZVf&&albagn=888888&albcp=6459720165&albag=77713349672&trgt=539263010115&crea=tr32767786226&netw=u&device=c&gclid=EAIaIQobChMIp9ik8fPJ5QIVHomyCh1P4AaBEAQYBCABEgIgRfD_BwE&gclsrc=aw.ds

https://www.hepsiburada.com/xiaomi/supurge-aksesuarlari-c-17712

bedekinin bir üst modeli roborock diye geçer, yer silme mopu vardır, farkı bu sayılır, moplu almana gerek yok aslında, bendeki mi vacuum yeterli, parkeleri bile parlatıyor alet, artık tercih senin....  alırsan dışardan almak daha uygun, 80 tl gümrük ödemiştim ben o kadar... 15 günde gelmişti... aramex kargo ile, oradan takip etmiştim zaten gelince arıyorlar seni...

şurdan alabilirsin, seçim kısmına dikkat et, uluslararası sürümü seç

https://tr.gearbest.com/robot-vacuum/pp_009816316347.html?wid=1349303

buda bir üst moplu model, roborock

https://tr.gearbest.com/robot-vacuum/pp_954639.html?wid=1349303#goodsDetail

buda filtreler

https://tr.gearbest.com/robot-vacuum/pp_009606651290.html?wid=1433363

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

images?q=tbn:ANd9GcThUdyrIwmWOGUtRggKXln

evlenirken 2013’te “yaa süpürge işte” diye bunu almıştık. Philips 8475 torbasız. 1900w. Ama sanırım yenilerde gücü yazmıyor. 

6 sene oldu. Hala daha emiş Gücüne hayranım. İlk günkü gibi. Yün halıyı yerden kaldıracak kadar iyi çekiyor. Temizliği çok kolay. 2 senede bir 3 tane filtresini değiştiriyorum. 30 lira takımı. Gerçekten öneririm. 

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Erkeklerin yoğunlukta olduğu bir forumda elektrik süpürgesine bu kadar yorum yapılmasını nasıl karşılıyoruz bunu merak ediyorum esas? 😊

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Eyüp Çetin yazdı:

Erkeklerin yoğunlukta olduğu bir forumda elektrik süpürgesine bu kadar yorum yapılmasını nasıl karşılıyoruz bunu merak ediyorum esas? 😊

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Eyüp Çetin yazdı:

Demek ki evi kimin süpürdüğü aşikar. 😀

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Abi çok iyi ya. 😆😆

Koray Demir yazdı:

Demek ki evi kimin süpürdüğü aşikar. 😀

Ben Miele'yi tavsiye ettim yani. Çok kaliteli mal. Denedik de biliyoruz. 😆

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Eyüp Çetin yazdı:

robotun bakımı çalışması hoşuma gidiyor, oynuyorum vallahi, hanım memnum ilk aldığımda gereksiz neden aldın falanda dediydi şimdi Allah razı olsun diyor, şantiyedeyim buradan bakıyorum robotun duruma :kihkih:  gece otururlarken bir basıyorum buradan alet bağırıyor, "Hi i am here" diye hopluyor bizimkiler :D

ayrıca bunlar dysonın çirkin tırt makinesi güzel dövüyor, 1500 liralık alet 10.000 tl. lik dyson robotu her türlü döver :D

ev temizliği bahane alet şahane, yoksa ne işimiz var paspasla süpürgeyle light mıyız biz :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
(düzenlendi)
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ev temizliği bahane alet şahane, yoksa ne işimiz var paspasla süpürgeyle light mıyız biz :rolleyes:

Light erkekler icat etmiştir bu aleti. 😊

tarihinde Eyüp Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

evlenirken 2013’te “yaa süpürge işte” diye bunu almıştık. Philips 8475 torbasız. 1900w. Ama sanırım yenilerde gücü yazmıyor. 

6 sene oldu. Hala daha emiş Gücüne hayranım. İlk günkü gibi. Yün halıyı yerden kaldıracak kadar iyi çekiyor. Temizliği çok kolay. 2 senede bir 3 tane filtresini değiştiriyorum. 30 lira takımı. Gerçekten öneririm. 

Enerji verimliliği kapsamında sanırım artık 2000w lık süpürgeler artık yok. 700-800w civarı oluyor güçleri. Daha verimli olduklarından aynı emişi veriyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Erhan Doruk yazdı:

Enerji verimliliği kapsamında sanırım artık 2000w lık süpürgeler artık yok. 700-800w civarı oluyor güçleri. Daha verimli olduklarından aynı emişi veriyor. 

evet doğru, bendeki electrolux 800w motorlu, ama emişi 2000w likler gibi, ne yaptılarsa tasarım konuşturmuşlar....

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

şantiyeciyim ben, bu yeterli olmalı :kihkih:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...