İçeriğe Yönlendir

Focus II - Adaptif Far Sorunu

İlkay Eken

Recommended Posts

İlkay Eken

İyi akşamlar arkadaşlar aracım 2010 tit x adapfitların birtansinde sorun var .sag far normal direksiyon hareketini yapınca saga sola dönüyor. ama sol far sabit hiç dönmüyor sizce sorun ne olbilir arızayı nerde aramalıyım?

Yorum bağlantısı
İlkay Eken

Tşkler peki diyelim ki bu motor arızalı ise tamir oluyor mu yenisi satılıyor mu?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çıkma fardaki ile değiştirilirse tabii ki, niye düzelmesin de, çıkma kırık adaptif far nereden bulunur, bilemedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tşkler peki diyelim ki bu motor arızalı ise tamir oluyor mu yenisi satılıyor mu?

Tamir olmaz. Değişmesi gerekir.
Eliniz yatkınsa diğer fardakini söküp aktarıp deneyebilirsiniz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Geçmiş olsun. Far tamir işi ile uğraşanlarda bulabilirsiniz motoru. Eliniz yatkınsa değiştirilebilir. Yoksa farcı da yapar.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Farlara xenon ampul takıldı mı, kablo vs sıkışmış olabilir eğer o bölgede sorun yok ise far soketine bak, oksit yapmaya çok müsait yapıda. Var ise korozyon wd40 türevi ile pası yok et ve dene.
Yine düzelmez ise servis teşhisi yapsın. Kesin far ise mercekli ünite komple değişecek.

Yorum bağlantısı
İlkay Eken

Arkadaşlar farı söktüm bugün motor yerinden cıkmış far daha önceden bi işlem görmüş peki bu farın icini nasıl acarım ben illa camı mı sökmem gerekiyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Genelde ulaşmak zordur
Ben genelde inşaat telini kement gibi yapıp ulaşıyorum böyle yerlere
Görebilsek. Fikir verebilirdik belki.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...