İçeriğe Yönlendir

Astra J Yağ Değişim Ömrü

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer

merhaba, 2011 astra j kaaa 1.3 dizel aracimizin yagini degitireli 3000 km olmasina ragmen yol bilgisayari bize kalan yag omrunun %30 kaldigini soyluyor... bu hesapta bir sorun olmali diye dusunuyorum.. yag degisiminde yag omur sayaci sifirlanmis. yagin durumu normal ama hata vermekte...

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yağ ömür sayacının sıfırlanmış olduğundan emin miyiz? Doğru vizkozitede yağ konulduğundan da tabi? GEreğinden ince yağ konulmuş olabilir,bu da yağ yakmaya sebebiyet vermiş olabilir..

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yag bakimi sifirlanmamis. 2. menude yag omru bolumu var oradan sifirlayacaksin.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

yag omrunden sifirlandi. yag yakma eksiltme hic yok...

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sifirlandi da neden oyle :) Ayni arabaya biniyorum. Bi daha sifirlayin. Bu yag miktari ile alakali degil yag degisim km veya zamanina gore ayarli bir durum.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

biliyorum metin hocam aynisi.. ama cozemedim neden boyle bisey yapti🤔 valla neolur nolmaz diye birdaha degisecegiz.. birseyi merak ettim yagin eskime suresi ilk zamanlarda hizli dusen sonrasinda yavas bir dusum sergilermi acaba?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
biliyorum metin hocam aynisi.. ama cozemedim neden boyle bisey yapti[emoji848] valla neolur nolmaz diye birdaha degisecegiz.. birseyi merak ettim yagin eskime suresi ilk zamanlarda hizli dusen sonrasinda yavas bir dusum sergilermi acaba?
Ne zaman degisti yag 1 yila yakin oldu mu?
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yag seviyesi ile alakali degil bu durum. 15 bin km de bir bakim yaptiriyorum ben. Sifirlamayi kim yapti ben kendim yaptim 2 kere. Hep degisim zamanina yakin yag degisim ikazi gosterdi.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

aynen.. bizde bu sekilde yapiyorduk ama bu son yag degisiminde boyle bir hata aldik. yagin durumu seviyesi vs bakilirsa sorun yok.. ama yol bilgisayari boyle bir yuzdelige  gecti... huylandik...sifirlamayi usta yapti gorduk.. uzun yola cikacaklar olmadi tekrar degiselim yagi nolur nolmaz...

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Gerek yok ben %5 iken uzun yola ciktim [emoji16] Hatta garantide iken servis dedi ki 33k km oldu 2 3 bin jm den birsey olmaz 5 bin km ye kadar yolu var.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Şimdi, Metin Akbal yazdı:

Gerek yok ben %5 iken uzun yola ciktim emoji16.png Hatta garantide iken servis dedi ki 33k km oldu 2 3 bin jm den birsey olmaz 5 bin km ye kadar yolu var.

😀 biz biraz pinpirikliyiz 😋

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
4 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Gerek yok ben %5 iken uzun yola ciktim emoji16.png Hatta garantide iken servis dedi ki 33k km oldu 2 3 bin jm den birsey olmaz 5 bin km ye kadar yolu var.

Demekki senden araba alınmaz.

Aha büyük konuştum 🤭

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Demekki senden araba alınmaz.

Aha büyük konuştum 🤭
[emoji23] Yag bakimlari duzenli yetkili serviste yapildi son bakim disarda oldu lutfen [emoji16] 1000 km vardi bakima git gel yapalim dedi tanidim servis sefi dedim 4 bin km yapacam olsun bakim araliginda 5 bin km ye kadar opsiyon var dedi. 30 bin km zaten yag omru avrupada bi 20 bin km hic birsey bence [emoji16] Hic 20 binde bakim yapmadim onu belirteyim. Bi kere ben memurum memurdan diye satarim [emoji23]
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
1 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

emoji23.png Yag bakimlari duzenli yetkili serviste yapildi son bakim disarda oldu lutfen emoji16.png 1000 km vardi bakima git gel yapalim dedi tanidim servis sefi dedim 4 bin km yapacam olsun bakim araliginda 5 bin km ye kadar opsiyon var dedi. 30 bin km zaten yag omru avrupada bi 20 bin km hic birsey bence emoji16.png Hic 20 binde bakim yapmadim onu belirteyim. Bi kere ben memurum memurdan diye satarim emoji23.png

Keşke sarı sitede altına yorum yazılabilse ben hepsini anlatırım orada  😬

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Sen ekran goruntusu alip bu araba boyle boyle soyle soyle diye paylasirsin sosyal medyada [emoji8]

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
13 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

O zaman cok zenginsiniz emoji16.png Daha 9 bin km omru var yagin en az.

Yok cok zengin degiliz 😁 aylik 10000 falan kazaniyoruz 😂 200-250 lira bisey tutar riske degmez.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...