İçeriğe Yönlendir

Qashqai Satın Alma Kılavuzu?

Halil Taşçı

Recommended Posts

A. Yıldırım Yıldız

Aynı motorda Nissan 10 k da bakım istiyor abi.

Amcaoglu Ingiltere'de yasiyor. Kullandigi arac 2016 megane. 30k km de servis uyarisi veriyor. Benim bu durumdan anladigim; araclar buraya geldiginde ithalatci, bayi, servis vs hemen ecuyu kurcalayip bakim parametrelerini degistiriyorlar. Nitekim amcaoglu burdaki yakiti daha cok tutuyor. Ben sadece Almanya'da yakit aldim avrupa sinirlarinda. Ordaki yakiti burdan cok begenirim mesela. En begendiklerimi siralamaya kalksam 1) Guney kore, 2) Japonya, 3) Avustralya, 4) Malezya. Ha kategori disina ciksam genel manada yakit dersek kafaya oynayacak tek ulke Brezilya. Orda da istasyonda satilan petrol degil zaten. Ha unutmadan. Gelismis ve gelismekte olan ulkeler endeksine gore kara tasimaciligi yol rezervi bakimindan Litvanya'dan sonra en kotu rezerve sahip ulke secilmis Brezilya. Ona ragmen ordaki bakim araliklari km bazinda 35k ile 45k araliginda. Haliyle motorlarda farkli. Flex deniyordu yanlis hatirlamiyorsam. Toplam arac uretiminin 75% kismi bu tip araclardan olusuyor. Direk benzinli olanlarda cogunlukla ihrac olanlar. Bu flex dedikleri motorlar ayni zamanda benzinde kullaniyor sanirim ama emin degilim. Ethanol bildigim kadariyla daha siddetli yanan malzeme. Bakim araliklarinin ulkeler arasinda bu kadar farkli olusunu ben tum bu durumlari gozden gecirdigimde cakal ithalatcilara baglayabiliyorum kendi mantigim cercevesinde.
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Evren Erakçora

Amerikalılarda bakım aralığı düşük, 3000 mil miti falan varmış, ustalar 3bin milde bir yağ değiştir derler. Bir de kısa mesefe kullanımında (15 km ) bakım aralığını düşürmeyi bütün üreticiler tavsiye ediyor.

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Mehmet Ozyurek

Qashqai almak istiyorsanız 

Önce 3 bayiden fiyat sormalısınız.. Arkası geliyor zaten. 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bir de yaz tatilnin bitip arabaların üretilmesini beklenmesi lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Şuanki aracımı almadan önce bayiye ismimi yazdırmıştım o esnada uygun araç gelmedi compass'ı aldım.Her ay bir kere arıyorlar, numarayı kaydettim açmıyorum.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

200 bin iyi indirim. Herkes elindekini satma peşinde. Sıfırlar çok cazip :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Liste fiyatı üstünden indirim oluyor mu

Olmamı.. Hem de nasıl.. Özlemişiz len bu günleri. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Kayınçım yeni aldı skypack paket 1472 TL bulut gri renkte

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Şuanki aracımı almadan önce bayiye ismimi yazdırmıştım o esnada uygun araç gelmedi compass'ı aldım.Her ay bir kere arıyorlar, numarayı kaydettim açmıyorum.

Ben üç bayi 4 satıcı ile irtibatta idim.. 

Arabayı birinden aldık..

Diğerlerine teşekkür etmek için döndüm. araç aldığımı söyledim.. 

Ancak bir kaç gün sonra başka bir arkadaşıma araç sormak için üçünü de tekrar aradığımda hepsi de ismimle hitap ederek açtı telefonu.. 

Sistemlerine bi girdin mi, çıkış yok :)

Erkam Elma yazdı:

Kayınçım yeni aldı skypack paket 1472 TL bulut gri renkte

4x2 mi. ? kredi kullandı mı.. 

Yorum bağlantısı
Erkam Elma
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben üç bayi 4 satıcı ile irtibatta idim.. 

Arabayı birinden aldık..

Diğerlerine teşekkür etmek için döndüm. araç aldığımı söyledim.. 

Ancak bir kaç gün sonra başka bir arkadaşıma araç sormak için üçünü de tekrar aradığımda hepsi de ismimle hitap ederek açtı telefonu.. 

Sistemlerine bi girdin mi, çıkış yok :)

4x2 mi. ? kredi kullandı mı.. 

4x2 kredi kullanmadı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sani Gerşon yazdı:

Tanıyorum galiba :biggrin:

Dünya alem tanır 😅

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...