İçeriğe Yönlendir

Focus ll - Seyir Halinde Bir Anda Gaz Kesiliyor

M Burak Güler

Recommended Posts

M Burak Güler
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba 2011 focus otomatik BRC tüplü aracım var. Aracı kullanırken biranda hızım farketmeksizin biranda ayağımdaki gazı kaybediyorum devir 1-2 arasına iniyor gaza bastığımda devir saati 2 ye geliyor lakin araç gaz yemiyor tepki olmuyor bir kaç deneme sonra kendine geliyor tekrar gidebiliyor. Arıza ışığı da yanıyor sabit şekilde.Bu arıza icin çok fazla form ve konu okudum ama farklı cevap ver yorumlar var Ankara’da ustalar net bir şey bulamadılar denemek lazım diyorlar her zaman yapmıyor benzinde kullanmadım ama arızayı verdiği an benzine alıyorum düzeliyor diyemem. Arıza ışığı oksijen senserü arızası veriyor buda lpg ile alakalı gerçekten bu arızanın olması çok düşük bir ihtimalmiş. En sonunda H&G isimli elektronikçiye yönlendirdiler usta focus ekran göstergesi kronik arıza dedi beyne giden yol burdan geçiyor dedi ve bunu tamir ettiğimizde çözülecek dedi ilk kez böyle bir şey duydum ve büyük umutla yaptırdım yola çıktım şaşmazdan Kızılay’a 25 km gittikten sonra arıza tekrarladı ve arıza ışığım yandı, ustayı aradım gel dedi arıza koduna bakalım dedi arıza yine oksijen sensörü idi paramı iade etti oda çok şaşırdı aracı bırak ve süre olarak beni sıkıştırma inceleyelim bakalım dedi. Kafayı yemek üzereyim yokmu çözümü kimisi gaz pedalında flex band var o değişecek diyor kimi map sensörü dedi yardımlarınızı bekliyorum onlarca kişiye sordum şaşkın şaşkın bana baktılar yaşayan yok sanırım teşekkürler. 

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
Yazı karakteri düzeltildi
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Bir sure benzinde  kullanımı denediniz mi? Aynı sorun sadece benzin kullanımında da oluyor mu? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M Burak Güler

Denedim benzinde lakin sürekli yapmadığı icin kestiremiyorum. Yaptığı an benzine alıyorum ama düzelme olmuyor. Tuncay usta nerededir elektronikçi midir teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Biryerden fazladan hava alıyordur. Eski pathfinder aracım MAF sensöründen sonra çatlaktan hava alıyordu. Aynı bu şekilde stop eder.  Ayrıca TPS sensörüne bakmak lazım. Motor ısınmadan sorun yok ise sonra var ise oksijen sensörüne bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
M Burak Güler
7 dakika önce, Ersin Özkaya yazdı:

Verdiği hata kodunu tam olarak yazar mısın?

Kod numarasını bilmiyorum ama oksijen sensörü hatasıymış bir kaç farklı yerde bağlattım bilgisayara hepsi kodun ayni arıza olduğunu söylediler. 

Bir saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

Biryerden fazladan hava alıyordur. Eski pathfinder aracım MAF sensöründen sonra çatlaktan hava alıyordu. Aynı bu şekilde stop eder.  Ayrıca TPS sensörüne bakmak lazım. Motor ısınmadan sorun yok ise sonra var ise oksijen sensörüne bakmak lazım.

Bugün öğlen çalıştırdım aracı 100 metre gitmeden yaptı. Motor ısındıktan sonra oncede yapabiliyor. 

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Sensörü değiştirmeyi deneyiniz .mi? Aslında araba arızayı veriyor.ya sensör bozuk ya maf sensörü yada hava girişinde kaçak var .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M Burak Güler
53 dakika önce, Ersin Özkaya yazdı:

Sensörü değiştirmeyi deneyiniz .mi? Aslında araba arızayı veriyor.ya sensör bozuk ya maf sensörü yada hava girişinde kaçak var .

Herhangi bir müdehale olmadı henüz sadece gösterge paneline müdehale oldu düzelmedi. Elektronikçiye bırakacağım yakın zamanda arabayı bunuda söylerim. 

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Arkadaşlar merhaba 2011 focus otomatik BRC tüplü aracım var. Aracı kullanırken biranda hızım farketmeksizin biranda ayağımdaki gazı kaybediyorum devir 1-2 arasına iniyor gaza bastığımda devir saati 2 ye geliyor lakin araç gaz yemiyor tepki olmuyor bir kaç deneme sonra kendine geliyor tekrar gidebiliyor. Arıza ışığı da yanıyor sabit şekilde.Bu arıza icin çok fazla form ve konu okudum ama farklı cevap ver yorumlar var Ankara’da ustalar net bir şey bulamadılar denemek lazım diyorlar her zaman yapmıyor benzinde kullanmadım ama arızayı verdiği an benzine alıyorum düzeliyor diyemem. Arıza ışığı oksijen senserü arızası veriyor buda lpg ile alakalı gerçekten bu arızanın olması çok düşük bir ihtimalmiş. En sonunda H&G isimli elektronikçiye yönlendirdiler usta focus ekran göstergesi kronik arıza dedi beyne giden yol burdan geçiyor dedi ve bunu tamir ettiğimizde çözülecek dedi ilk kez böyle bir şey duydum ve büyük umutla yaptırdım yola çıktım şaşmazdan Kızılay’a 25 km gittikten sonra arıza tekrarladı ve arıza ışığım yandı, ustayı aradım gel dedi arıza koduna bakalım dedi arıza yine oksijen sensörü idi paramı iade etti oda çok şaşırdı aracı bırak ve süre olarak beni sıkıştırma inceleyelim bakalım dedi. Kafayı yemek üzereyim yokmu çözümü kimisi gaz pedalında flex band var o değişecek diyor kimi map sensörü dedi yardımlarınızı bekliyorum onlarca kişiye sordum şaşkın şaşkın bana baktılar yaşayan yok sanırım teşekkürler. 
Aynısını yaşıyordum beyin değişti geçici emanet takıldı giderken stop etme çözüldü ancak hâlâ rolantide ediyor şansa çorumdayım özençlere gideceğim sizede burdan yazarım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
44 dakika önce, Buğra Höngül yazdı:
On 16.07.2018 at 23:25, M Burak Güler yazdı:

Aynısını yaşıyordum beyin değişti geçici emanet takıldı giderken stop etme çözüldü ancak hâlâ rolantide ediyor şansa çorumdayım özençlere gideceğim sizede burdan yazarım

Bugra Çorum bağlantısı nedir? Çorum  lumusun?

Yorum bağlantısı
M Burak Güler
5 saat önce, Buğra Höngül yazdı:
On 16.07.2018 at 23:25, M Burak Güler yazdı:

Sevinirim beyin değişirse sanırım çok pahalı düşüncem ya gaz pedalı, yada hava akış sensörü gibi ama bilemiyorum cozum bulunamaması ve nokta atışı yapılamaması can sıkıcı 

Stop etme 1 kez yaşadım bende o sorun yok tam yok gibi ve arızayı verdiğinde sadece motor arıza ışığı yanıyor başka İsik yanmıyor. Motor arıza ışığında sürekli sabit yanıyor zaten.  

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Bugra Çorum bağlantısı nedir? Çorum  lumusun?
Evet abi çorumluyum çorumdayım forumdan birileri varsa yüzyüze görüşmek isterim [emoji4]

Eski beyini bugün tekrar taktım emanet beyini çıkardım ustaya daha önce bir iki vaka daha gelmiş ayar yaptı filtreyi değiştirdik şu an stabil

Sevinirim beyin değişirse sanırım çok pahalı düşüncem ya gaz pedalı, yada hava akış sensörü gibi ama bilemiyorum cozum bulunamaması ve nokta atışı yapılamaması can sıkıcı 
Stop etme 1 kez yaşadım bende o sorun yok tam yok gibi ve arızayı verdiğinde sadece motor arıza ışığı yanıyor başka İsik yanmıyor. Motor arıza ışığında sürekli sabit yanıyor zaten.  
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
53 dakika önce, Buğra Höngül yazdı:

Evet abi çorumluyum çorumdayım forumdan birileri varsa yüzyüze görüşmek isterim emoji4.png

Metin  hoca  oralarda. Milönünde Akdeniz elektronik  Aydın Akdeniz  var.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
Metin  hoca  oralarda. Milönünde Akdeniz elektronik  Aydın Akdeniz  var.
Tamam bende milönü arkasındayım :)
Yorum bağlantısı
M Burak Güler
6 saat önce, Buğra Höngül yazdı:

Evet abi çorumluyum çorumdayım forumdan birileri varsa yüzyüze görüşmek isterim emoji4.png

Eski beyini bugün tekrar taktım emanet beyini çıkardım ustaya daha önce bir iki vaka daha gelmiş ayar yaptı filtreyi değiştirdik şu an stabil

Ayar yaptı derken beyne mi ayar yapmış ne filtresini değiştirdiniz 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arıza kodunu tam bi görelim.. 

Oksijen sensörü bu sonuca sebep olmaz.. 

Ya ateşleme arızası yada tesisat arızası bu.. Daha önce motor yıkandı mı ? 

Lpg tesisatı kontrol edilmeli. Bir yerden şasi alıyor ve ateşlemeyi veya yakıtı kesiyordur.. 

Arızanın hangi şartlarda oluştuğunu tam söyleyebilirseniz fikirler üretebiliriz.. 

Yorum bağlantısı
M Burak Güler
22 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Arıza kodunu tam bi görelim.. 

Oksijen sensörü bu sonuca sebep olmaz.. 

Ya ateşleme arızası yada tesisat arızası bu.. Daha önce motor yıkandı mı ? 

Lpg tesisatı kontrol edilmeli. Bir yerden şasi alıyor ve ateşlemeyi veya yakıtı kesiyordur.. 

Arızanın hangi şartlarda oluştuğunu tam söyleyebilirseniz fikirler üretebiliriz.. 

Daha önce motor yıkanmadı. LPG icin gittim sıkıntı olmadığını söylediler enjektörler normal yazılım normal dediler. Arızanın oluştuğu şartlara gelince şart gözetmeksizin bir anda yapabiliyor sabah motor sogukkende yapıyor 50 km yol gittikten sonra da yapabiliyor. Araba Suan Ankara H&G elektronikte dün sabahtan beri ne yapıyorlar ne yaptılar bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
M Burak Güler

Gaz pedalından olabilir mi diye düşünüyorum. Cikmacilardan fiyat aldım 250 lira diyorlar. Lakin satan adamın dediği abi boşuna uğraşma pedalla alakalı değil o dedi kırılır nesi kırılacaksa içinde ki flex bant yırtıldı ise adam herhalde salladı. 

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Krank konum sensörüne pislik gelmişse oda yapıyor ben aynısını yaşadım focus2 de dizel

yağ kaçakları var mı motorda görünen?

Yorum bağlantısı
M Burak Güler

Arkadaşlar araba 3 gün Ankara şaşmaz H&G elektronikte kaldı uğraşmışlar baya elektronik olarak birşey yok dedi usta yapabilecek her yerine baktım dedi en son yazılım attım yola çıktım dedi yine gaz kesip arıza ışığını yaktı dedi benim başka yapabilecek birşeyim yok gel al dedi. Arabayı aldım elektronik bir arıza yok dediği icin baska yere bırakacam mekanikciye 

On 21.07.2018 at 21:44, Bahadır Taşpolat yazdı:

Krank konum sensörüne pislik gelmişse oda yapıyor ben aynısını yaşadım focus2 de dizel

yağ kaçakları var mı motorda görünen?

Krank konum sensörü nerede acaba maliyeti ne oldu size ? temizlettiniz mi yoksa değişti mi nasıl düzelttiniz. Yağ kaçağı falan yok araçta görünen 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Obd cihazı varsa arıza anında gaz pedalının konumuna bakabilirsiniz. Obd yoksa benim cihazı ödünç verebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...