İçeriğe Yönlendir

Antifiriz Tavsiye

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhaba 

yağdan sonra antrifizi de değiştirmeye karar verdim :)

anfiriz markası tavsiye edermisiniz ! şuan araçtaki po marka.

https://urun.n11.com/antifriz/wasserfall-g12-organik-kirmizi-antifriz-37-derece-2-adet-15lt-P136072844

şu şekilde ucuz bilmediğim markalar var bunları kullanmalımıyım yoksa yine po mobil castrol gibi markaların anfirizini mi kullanmalıyız ?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

bilindik markalari tercih etmek en dogrusu... tekzenden almistim ben de. simdi adini hatirlayamadim -57 dereceydi hatta.   cok guzel bir urundu...

Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Son aracım Renault dışında (Servis Sarı renkli antifiriz kullanıyor) hep Castrol kullanmıştım. 

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadır

Bu tip hayati ürünlerde pek ucuzuna kaçmamak lazım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aracınızda ne tip antifreeze kullanıldığını biliyor musunuz? Organik / inorganik - Sulu veya susuz olabilir.

Misal, Ramazan bey'in yazdığı gibi Renault hazır ürün kullanır, su eklenmez o ürüne.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

İpucu vereyim. Değişim öncesi tüm sıvıyı boşaltıp komple saf su koyun 1 hafta 1 ay neyse kullanıp öyle değişim yapın. Sistem içini temizlesin. Temizlik ürünleri satılıyor ama içeriği belirsiz ve sistemin içinde kalıyor

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Orjinal sisteminde ne tip kullanıyorsa onu tercih etmek en doğrusudur. Markaya bağlı kalmadan spesifikasyonlarına bakmak gereklidir. Kırmızı G13 antfiriz ise, onu kullanın.
Ben şahsen motul kullanıyorum. İlave olarakta içine Mocool katıyorum. Su sıcaklığını daha düşük seviyede tutmaya yarıyor ve daha iletken.

Motul'un resmi web sayfasından inceleyebilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
25 dakika önce, İ.Göksel Yaman yazdı:

Orjinal sisteminde ne tip kullanıyorsa onu tercih etmek en doğrusudur. Markaya bağlı kalmadan spesifikasyonlarına bakmak gereklidir. Kırmızı G13 antfiriz ise, onu kullanın.
Ben şahsen motul kullanıyorum. İlave olarakta içine Mocool katıyorum. Su sıcaklığını daha düşük seviyede tutmaya yarıyor ve daha iletken.

Motul'un resmi web sayfasından inceleyebilirsiniz...

İlteber imzandaki link ölü. Siyah focusun linki ise şurdan yenileyiver  ;)  değilse söyle bu mesajı kaldırayım.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

İlteber imzandaki link ölü. Siyah focusun linki ise şurdan yenileyiver  default_wink.gif  değilse söyle bu mesajı kaldırayım.

Abi konu kalabilir. İmzamdan kaldırabilirsin. araç gene forum içinde Rıfat Çakar'dadır.
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
6 dakika önce, İ.Göksel Yaman yazdı:
31 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

İlteber imzandaki link ölü. Siyah focusun linki ise şurdan yenileyiver  default_wink.gif  değilse söyle bu mesajı kaldırayım.

Abi konu kalabilir. İmzamdan kaldırabilirsin. araç gene forum içinde Rıfat Çakar'dadır.

Yok, konuyu silmek yok, ben imzanı düzeltmek istersen düzelt diye söyledim :)

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
(düzenlendi)

motor yağı gibi araçtaki tüm diğer sıvılarında ayrı ayrı şartnamesi vardır arabanın kitapçığını açar şartname kodunu googla yazar aratırıp uygun ürünler çıkar aralarından marka olarak iyisini seçer alırım 

arabanın kitapçığı bize bu tür seçimlerde yol gösteriyor zaten 

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
20 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Aracınızda ne tip antifreeze kullanıldığını biliyor musunuz? Organik / inorganik - Sulu veya susuz olabilir.

Misal, Ramazan bey'in yazdığı gibi Renault hazır ürün kullanır, su eklenmez o ürüne.

Kırmızı antifiriz kullanılıyor araçta organik yani

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Bu sıralar direk soğutma sıvısı şeklinde satılan su ile karışım gerektirmeyen ürünler revaçta ne farkı var bilmem ama çok goruyorum

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
On 19.07.2018 at 12:13, Levent Güzelkalp yazdı:

Bu sıralar direk soğutma sıvısı şeklinde satılan su ile karışım gerektirmeyen ürünler revaçta ne farkı var bilmem ama çok goruyorum

Onları bende gördüm kardeş ama pek bi bilgi sahibi olmadığımdan uzak duruyorum, kullanan olsa olabilir aslında

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...