İçeriğe Yönlendir

Şirket İçin Araç Tavsiyesi

Remzi Karaca

Recommended Posts

Remzi Karaca

İş için Doblo tarzı (bu hangi sınıf oluyor bilmiyorum?) 1-2 yaşında düşük kilometreli araç bakıyorum. 5 koltuklu camlı olanlardan.

Ortalık Doblo dolu ama çok yaktığı söyleniyor. 1.6 daha az yakıyor 1.3 çok yakıyor diyen de var.

Kango pek görmüyorum. Eskiden daha çok görürdük.

Arada bir kaç yıl çıkmadığı için Connect de piyasadan kayboldu gibi + çok pahalı.

Caddy sadece emisyon olayından sonra sadece 2.0 dizel kaldığı için o da piyasadan

Sizce aşağıdakilerden hangisi, kullananlardan tecrübe edenlerden tavsiyelerini bekliyorum.

Doblo 1.3

Doblo 1.6

Partner

Berlingo

Kango

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Doblo'yu 3 sene kullandık. İllalah ettirdi bize. 160bin km'de motor yedi. O km'ye kadar deli gibi yakıt parası, yaktığı yağ da cabası idi. 1.3 motordu.

Doblo'dan sonra Kangoo kullandık. Çok memnunduk. Yaklaşık 4 sene kullandık. Bakımdan bakıma servise gidiyordu. Kamyonet ruhsatına geçince onu da değiştirdik.

Yaklaşık 5 senedir Dacia Lodgy kullanıyoruz. Station araca göre bayağı yüksek yükleme kapasitesi, otomobil ruhsatı, bakımdan bakıma servise gidişi, donanımlı oluşu ile çok memnunuz. Yakıtı ise havuz aracı olduğundan 7.5'larda geziniyor. Ben kullansam 7 ye çok rahat düşürürüm.

Eski kasa Partner abimde vardı, çok kahrını çekti abimin ama çok da sorun çıkarttı. Bir daha tövbe etti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Doblo tercih ederseniz ne olur ? 

-Enişte bizi pikniğe götür

-Enişte şu dolabı bir taşıyalım

-Tuğrası yok bunun buna tuğra takalım

-Enişte senin doblo ne oldu

Gibi espirilere maruz kalabilirsiniz :)  Bence Kangoo falan tercih edin :) 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Lodgy derim ben de, acaip aşırı bir bagaj ve tavan yüksekliği gerekmiyorsa.. Doblo olacaksa da 1.3 alın.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Doblo tercih ederseniz ne olur ?    -Enişte bizi pikniğe götür

-Enişte şu dolabı bir taşıyalım

-Tuğrası yok bunun buna tuğra takalım

-Enişte senin doblo ne oldu

Gibi espirilere maruz kalabilirsiniz default_smile.png  Bence Kangoo falan tercih edin default_smile.png 

Bize yemez hocam o

Evelallah ağırlığımız var [emoji39]

Zaten şantiye de kalacak

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Lodgy derim ben de, acaip aşırı bir bagaj ve tavan yüksekliği gerekmiyorsa.. Doblo olacaksa da 1.3 alın.

İlk bende Lodgy düşünüyordum fakat arkaya yakından bakınca gözüme küçük geldi.

Dıştaki büyüklüğü içte yok gibi

Daha önceden Ford courier vardı küçüklüğünden çok şikayetçiydik, koltuğu yatırmadan 1 paket strafor bile sığmıyordu.

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

1.5 dci reno motorlu araçlara bakın bence.1.3 95 hp fiorino vardı bende sakin kullanım 6 lt ,abanarak sürerseniz 8lt civarı tüketim oluyordu şehir içinde.Arkadaşların dediği gibi kango bakın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Connect kullanıyorum arada ama sorulmamış yorum yapmayacağım..

Servet'in kangoyu kullandım ben sevdim.. dCi motoru zaten kullanıyorum ve başarılı buluyorum.. 

Kango öneririm. . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Connect kullanıyorum arada ama sorulmamış yorum yapmayacağım..

Servet'in kangoyu kullandım ben sevdim.. dCi motoru zaten kullanıyorum ve başarılı buluyorum.. 

Kango öneririm. . 

Abi Connect de baktım ama diğerlerine göre fiyatları 10-15.000 daha yüksek gibi [emoji19]

Yorum bağlantısı
Osman Uslu

bence de  kangoo alın. doblo ya göre görünüşü biraz daha modern gibi geliyor bana. Zaten dci motor en sağlam dizel motorlardan birisi. Yakıt ekonomisi konusunda da başarılı. 6 ileri olanlarından bulursanız daha iyi olacağını düşünüyorum yakıt konusunda. Berlingo da deneme fırsatım olmuştu. Ticari olan versiyonu değildi benim kullandığım en dolu binek olanıydı cam tavanlı modeldi. Gidişi, genişliği, konforu iyiydi. ikisinden birini seçecek olsam 6 ileri kangoo derim. 

Yorum bağlantısı
Coşkun Basan

Kangoo kullanıyorum DCI motor çok iyi ve ekonomik 6 ileri uzun yolda çok keyifli , tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Evet

Alan herkes çok memnun galiba, malum sitede pek satan yok.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
110 bg olanlar mı 6 vites oluyor?
Sıfır bakılıyor ise 90 bg 2018 yılı itibariyle çıkmayacak. Hepsi tek tip 110 bg 6 ileri vites olacak.
5 ileri ( 90bg) olanlar ilk 3 viteste iyi. Şehir içi için ideal. Sonrası yok
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
İlk bende Lodgy düşünüyordum fakat arkaya yakından bakınca gözüme küçük geldi. Dıştaki büyüklüğü içte yok gibi
Daha önceden Ford courier vardı küçüklüğünden çok şikayetçiydik, koltuğu yatırmadan 1 paket strafor bile sığmıyordu.

Lodgy nin bagaj hangar. 2 kisilik yatak sigar oraya :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

içlerinden en mantıksılı kango ! burda yazılanların dışında connect bence en iyisi iş için

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Lodgy nin bagaj hangar. 2 kisilik yatak sigar oraya default_smile.png
Bagaj olarak düşünürsek öyle ama karşılaştırdıklarımız kadar genişlik yok gibi gördüm

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yakıt ve işletme maliyeti Kangoo. Arka kapıların sağlı sollu açılması yükleme boşaltma için Kangoo.

Ford daha yakışıklı ancak.

Reno alınır ise mutlaka inceden harama bulaşsın. 135-140 bg yaptırın. Püskürtme sistemi ve bloğu cidden dayanıklı.

Aaa bir dakika. 90lık bu. Kasa ağır geliyor. Yüksek hızları görmez. Yazılımı unutun. Eski nesil motor bu

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Sadece şehir içi kullanılacak 110luk olanlara kamyonla para istiyorlar :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...