İçeriğe Yönlendir

Türkiye’de Gezilecek Yerler Tavsiyesi

Kemal Korkmaz

Recommended Posts

Selçuk Bakış
6 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Madde 591 der ki Kayseri Karpuzbaşı Şelaleleri.  Doğrusu şudur Kayseri Yahyalı Kapuzbaşı Şelaleleri. Giderseniz pansiyon ayarlayıp 1 gece konaklamalı gidin ve 1 günde 1 kuzu götürmeye hazır olun.

Ayağınızda düzgün bir ayakkabı olsun. Benim gibi azıcık suda kayan bir şey giyerseniz merdivenlerden yuvarlanırsınız. :yes:

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
6 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Ayağınızda düzgün bir ayakkabı olsun. Benim gibi azıcık suda kayan bir şey giyerseniz merdivenlerden yuvarlanırsınız. :yes:

Aman Allah korusun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Şu sıralar bol bol pr'ı yapılan sözde Türkiye'nin Maldivler'i olarak anılan Salda gölüne gitmeyin. Kum olarak görülen şey balçık, suya girdiğiniz anda çamura batıyorsunuz. Yüzmek için açılmak gerekli. Görülebilir ama suya girilmesini önermiyorum. Yılanlarla yüzmeyi seviyorsanız ayrı tabi ki :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
10 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Aman Allah korusun.

Çok şükür korudu valla.

Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu
18 saat önce, Bekir Çelik yazdı:

Yanılmıyorsam Mesut ve Kazancılar içkili mekan. Bunu da belirtelim. İştah'ı hiç duymadım da görmedim de. Gidince bir bakarım nasipse.

Evet içkili mekan ama akşam başlar içki faslı ayrıca kimse kimseye karışmaz ister içersin ister yemeğini yersin kazancılarda aile ile içilen mekan ayrı erkek erkeğe içilen mekan ayrıdır

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
12 saat önce, Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Şu sıralar bol bol pr'ı yapılan sözde Türkiye'nin Maldivler'i olarak anılan Salda gölüne gitmeyin. Kum olarak görülen şey balçık, suya girdiğiniz anda çamura batıyorsunuz. Yüzmek için açılmak gerekli. Görülebilir ama suya girilmesini önermiyorum. Yılanlarla yüzmeyi seviyorsanız ayrı tabi ki :D

2 ay evvel gittim ve beğendim, sizin yanaştığınız sahil tarafı kötümüştür?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15 saat önce, Sefa Çelik yazdı:

Antalya'lıyım, en az yarısını yazmamışlar :D Ciddiyim. 

Kesinlikle.. ben 30 yıldır geziyorum Antalya'yı.. Bitiremedim. sonunda gidip yerleşeceğim ortaya o olacak :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Nevşehirde Balon Turuna katıl yazmayı unutmuşlar

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Nevşehirde Balon Turuna katıl yazmayı unutmuşlar

Yukseklik korkum var ama su balon olayi hakikaten cok ilgimi cekiyor...

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
7 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Kesinlikle.. ben 30 yıldır geziyorum Antalya'yı.. Bitiremedim. sonunda gidip yerleşeceğim ortaya o olacak :D 

Yazından çok kışını seviyorum ben oranın :)

1 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Yukseklik korkum var ama su balon olayi hakikaten cok ilgimi cekiyor...

Bende yükseklik korkum var zannederdim apartmanın çatısına filan çıkınca yere bakamazdım, balona bindim öyle bir duydu hissetmedim...

Yalnız kalkması, yukarda uçması filan keyifli tek sıkıntı inişde, ben baya endişelenmiştim ama pilotumuz çok ehildi sorunsuz indik ....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş
On 25.07.2018 at 23:39, Kemal Korkmaz yazdı:

Türkiye'de görülecek 1001 yer Var ...

1 Adana Aladağ Küp Şelalelerini gör

1 numara tamam dün gittim yolda gittikçe bana burayı akıl edenlere dedim durdum(tavsiye eden çoktu  sadece form değil Yollar çok kötü) ama varınca gördüğüm manzara müthişti ben geç gittim bence erken gidin bir de suya girin ben hazırlıksız gittim hem şort götürmedim hemde geç gittim suya giremediğime çok üzüldüm şahsen ama arabanıza üzülmezseniz ben tavsiye ederim.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Kayseri tarafından Kapuzbaşı şelalesinin hemen yanı gibi görünüyor bize çok uzak yollar virajlı uzun zaman alır

Yelatan da bir yol görünüyor ama muhtemelen dağ yolu asfalt değildir 4 çeker yüksek bir araba olmalı ...

Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş
11 saat önce, Kemal Korkmaz yazdı:

Kayseri tarafından Kapuzbaşı şelalesinin hemen yanı gibi görünüyor bize çok uzak yollar virajlı uzun zaman alır

Yelatan da bir yol görünüyor ama muhtemelen dağ yolu asfalt değildir 4 çeker yüksek bir araba olmalı ...

Kapuzbaşı na giden yolu sordum oranın yerlisine çok kötü dedi tavsiye etmedi.

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Bizim Memleketin tam karşısına düşüyor Kapuzbaşı ve  Kop şelalesi Kuş uçuşu 70 km dolanarak iki tarafta yaklaşık 180 km .

Kapuzbaşına gittim müsait olunca Kop şelalesine de gideceğim..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Aydın Perçem

Erzincan - Ekşisu mesire alanında gezinti yap ve mineralli sudan ( ekşisu ) bir semaver çayı iç.
Erzincan - Refahiye ormanlarında kamp yap.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Bu manzarayı görmelisiniz..

1de986bc280c09e70852b4ad630bbcdc.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu manzarayı görmelisiniz..

1de986bc280c09e70852b4ad630bbcdc.jpg

Her sabah görebilirsiniz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 7 ay sonra...
  • 6 ay sonra...
Ahmet Tamer

603 Kırklareli Dupnisa Mağarasında gez

kesinlikle ve kesinlikle gidin derim. son gittiğimde çekim yapmak için video kameramı açmaya çalıştım ama şok oldum. soğuktan pili bitmiş :)

dupnisa-magarasi-02.jpg

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Tokat taki ballıca mağarası da muazzam. Bence unesco dünya mirası listesine girmeli. 

Düzeltme : Nisan 2019 da geçici listeye zaten girmiş.

http://www.tokat.gov.tr/ballica-magarasi

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Selçuk Keleş
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sefa Çelik yazdı:

Antalya'lıyım, en az yarısını yazmamışlar :D Ciddiyim. 

Gerçekten de güneyin ormanını denizini görmeden kendimi tatile gelmiş hissedemiyorum, ege tarafı bana pek hitap etmiyor 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ankara"ya yakın sayılacak bir noktada Gürleyik var. Mihalıççıkta. Doğası çok iyi ancak biraz kalabalık oluyor. Herkesin girdiği yerden değil de biraz yukarı yürürseniz sakin bir yere kampı kurup suyun tadını çıkarabilirsiniz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...