İçeriğe Yönlendir

Bmw X5 (2004 Model) İnceleme

Hasan Basri Bayraktar

Recommended Posts

Ahmet Türedi

Aynı aracın 2006 modelini kullandım.Açıkcası Mondeodan sonra amortisörleri çok sert geldi ,halbuki sürmeden önce çok daha farklı hayaller kurarak binmiştim.Motor büyük ama verimsiz çok yakıyor ve gücünü hissettirmiyor.Bagajı bu kasa için çok küçük kalmış.Koltuk derileri kayış gibi sertleşmiş ve yazın hiç çekilmiyor.

Bence görsel olarak gerçekten hala hoşuma giden ama nitelik olarak çok şey vaat etmeyen bir araç.Özellikle arazi şartlarının bol olmadığı bir güzergahta sürülecek ise bence yanlış tercih edilmiş bir araç olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Hayırlı olsun. Kazası belasız. Yakın zamanda ML incelemesi de bekliyoruz.:))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Senden korkulur valla ...bunu satan arkadaşıma Rizeden 2011 ML 350 cdi amg buldum onu aldı.çok yakın bir zamanda onun incelemesini paylaşacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
4 dakika önce, Hasan Basri Bayraktar yazdı:

Senden korkulur valla ...bunu satan arkadaşıma Rizeden 2011 ML 350 cdi amg buldum onu aldı.çok yakın bir zamanda onun incelemesini paylaşacağım.

Altıncı his diyelim.:))) Şimdiki aklım olsa Memleketteyken ML yada böyle bir jeepe binerdim. Batum , Tiflis işi bilene nimet.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
3 saat önce, Ahmet Türedi yazdı:

Aynı aracın 2006 modelini kullandım.Açıkcası Mondeodan sonra amortisörleri çok sert geldi ,halbuki sürmeden önce çok daha farklı hayaller kurarak binmiştim.Motor büyük ama verimsiz çok yakıyor ve gücünü hissettirmiyor.Bagajı bu kasa için çok küçük kalmış.Koltuk derileri kayış gibi sertleşmiş ve yazın hiç çekilmiyor.

Bence görsel olarak gerçekten hala hoşuma giden ama nitelik olarak çok şey vaat etmeyen bir araç.Özellikle arazi şartlarının bol olmadığı bir güzergahta sürülecek ise bence yanlış tercih edilmiş bir araç olur.

ML den sonra da gelse, sportif SUV konseptini gözümüze sokan modeldir bu model. ne yazık ki arazi aracı değil. zaten öyle bir iddiası olmamıştır.

ben nedense sevemedim bu modeli. halbuki e39 sedan ile kardeş tasarımdır. içindeki bazı parçalar aynı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Az önce Karamürsel'de oynadım bi tane alamancı ile. Tabi Kangoo ile uğraştı ama fena değildi. Ml63 mü ne yazıyordu. Işıklarda beraber kalktık. Daha doğrusu o kalktı ben her halde aks koptu gitmiyorum sandım

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Az önce Karamürsel'de oynadım bi tane alamancı ile. Tabi Kangoo ile uğraştı ama fena değildi. Ml63 mü ne yazıyordu. Işıklarda beraber kalktık. Daha doğrusu o kalktı ben her halde aks koptu gitmiyorum sandım

Ah be abi 63 de biraz şanssızlık olmuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:nazar: spor paket şart bunlarda, ilk çıktığı lansmanda egzos gökyüzüne bakıyordu

şehir içi tüketimi fazla gibi, bakımla düzebilir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
30 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

:nazar: spor paket şart bunlarda, ilk çıktığı lansmanda egzos gökyüzüne bakıyordu

şehir içi tüketimi fazla gibi, bakımla düzebilir?

Bence yakıtın yakacağı o, benimki 13lt yakıyor. O lastikle 15 normal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Ben 205*55*16 lastik almak için kılı kırk yararken bunun lastik fiyatını düşünmek bile istemiyorum.
X6 yıl ilk gördüğümde iğrenç demiştim ben jip sevmiim bu modeli de Fatih terim aldığı zamandan hatırlıyorum hiç bana hitap etmiyor.
Ama zenginlik başka birşey [emoji41] hayırlı olsun iyi günlerde kullanılsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Mondeo otomobil.bunla kıyaslanmaz.sertlik bakımından.
sürüş dinamikleri çok çok farklı .mondeoda çıkılabilecek en son hız 215 gibi ama bu araç soluksuz 230 u görüyor ve gidişi çok tok.
Deri koltukları dediğiniz gibi araçlar bende gördüm ama bu öyle değil.hele sağ ve arka koltuklar hemen hemen sıfır.ben araba alırken şuna bakarım ... sıfırı kaç lira...alabiliyormuyum...
800 bin lira sıfır fiyatı olan bir arabaya onda bir paraya biniyormuyum...aldığım zevk hemen hemen aynı mı... olay bu.sizin yazdığınız her şeyi de haklı buluyorum ama onlarca farklı araca sahip olunca kriter değişiyor...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
Ben 205*55*16 lastik almak için kılı kırk yararken bunun lastik fiyatını düşünmek bile istemiyorum.
X6 yıl ilk gördüğümde iğrenç demiştim ben jip sevmiim bu modeli de Fatih terim aldığı zamandan hatırlıyorum hiç bana hitap etmiyor.
Ama zenginlik başka birşey [emoji41] hayırlı olsun iyi günlerde kullanılsın

Adnan Bey doğrudur son dönemde fiyatlar arttı.siz yine dua edin çok satılan bir ebat. Ya kaşkayi ya micra gibi bir araban olsaydı ara ebatta ki fiyatlara isyan ederdin.
Bu aracın 285 taban 19 jant olan lastiği 1060 lira 255 taban 19 jant olan lastiği 930 lira tane fiyatı tabi. Markada michellin...ama ben hemen hemen sıfır olan ikinci elini çifti 700 liraya aldım arkalar zaten varmış 4 tanede kışlık sıfır Michelin lastiği altında geldi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hayırlı olsun, böyle bir aracı enazından denemek bence güzel bir deneyim , 3.0 dizel olanını kullanma 5.5 benzinli olanıyla seyahat fırsatını patron sayesinde bulmuştum, benzinli olanı sağlam gidiyor sağlam öteside yakıyor :) dizel idare eder yakıt açısından, genel olara sonuçta bmw ama beğenmediğim kısmı şu, araç çok yakıyor bu ayrı, çok sert, uzun yolda bayıyor adamı, ayrıca asfalt seside çok, şahsen bunları sevmedim, onun dışında güzel, ha unutmadan, bu araç sadece asflalt kullanımına uygun, arazide beş para etmez ne yalan söyliyim, karda denenik merso 4 matic sedanın basıp geçtiği yerde saçmaladı kaldı, keza çamurdada kaldı, arazi kısmı hikaye, bunun olayı asfalt...

şuan 2 araçta artık yok, patronda benim gibi düşünmüş, konfor yok, şantiyede sahada kalıp rezil oluncada doğal olarak direk satış diyordu, benzinli direk satıldı, dizel eşe verildi biraz kullanıldı yine satıldı, yer Ankara yakıt fazla dendi...

konfor ve yol sesi yüzünden sonra alınan araç, audi Q7, sonuç fiyasko, garajda ayak işlerine bakıyor, bmw 750d fena değil ama motor sesi alıyormuş, en son rahat ettiği son model artık modeli neyse Land Rover, bununla bir ohh çekmiş patron, bende bindim hak verdim vallahi, baba patron ise s500 Maybach ile kemale ermiş durumda, onu zaten anlatmaya gerek yok, paranın gözü körolsun, oldumu beğenmek daha bir zorlaşıyor azizim :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

bu araçların süspansiyonları sert diyorlar ? Acaba doğrumu ? Birde şoför koltuğundaki diz desteği gerçekten işe yarıyormu ? bende siyatik var sanırım sağ bacak altım ağrır araba sürerken hep. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
8 dakika önce, Talha Bilgi yazdı:

bu araçların süspansiyonları sert diyorlar ? Acaba doğrumu ? Birde şoför koltuğundaki diz desteği gerçekten işe yarıyormu ? bende siyatik var sanırım sağ bacak altım ağrır araba sürerken hep. 

Eşimin arabada var ama ben faydasını görmedim hiç. Ama konu UDM (bmw)olduğunda recaro koltuk aranan bi özellikmiş

süspansiyon sertliği hangi araçla kıyaslandığına bağlı. Bana göre de sert . Tangır tungur diye sattı k. Birader bu kasa x5’i , yeni kasasını aldı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
4 saat önce, Cem Işık yazdı:

Eşimin arabada var ama ben faydasını görmedim hiç. Ama konu UDM (bmw)olduğunda recaro koltuk aranan bi özellikmiş

süspansiyon sertliği hangi araçla kıyaslandığına bağlı. Bana göre de sert . Tangır tungur diye sattı k. Birader bu kasa x5’i , yeni kasasını aldı.

mesela üstad, benim aracım orta sertlikte süspansiyona sahip, eskiyen amortisör değişiminde servisde x5 vardı. değişim yapan usta x5'lerinde sert olduğunu kesinlikle sportif bir sürüşe sahip olduğunu söyleyince rüyadan uyanmıştım :D Ben mesela amortisör değişimi, ve doğru yumuşak lastik ve yanak yükseltme kombinasyonuyla konforumu arttırdım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
20 saat önce, Hasan Basri Bayraktar yazdı:

800 bin lira sıfır fiyatı olan bir arabaya onda bir paraya biniyormuyum...aldığım zevk hemen hemen aynı mı... 

Çok güzel bir tespit.. 

Belki senede 2-3 bin lira fazladan tamir parası veririz..   

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
53 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Çok güzel bir tespit.. 

Belki senede 2-3 bin lira fazladan tamir parası veririz..   

V8'i boşuna mı aldık. 0'ı milyon lira vergisiyle. :nazar:

Düzeltme yapayım, milyon liranın üzerindeymiş şuan en ucuz 4.000 motor üstü araçlar.

https://www.sahibinden.com/arazi-suv-pick-up?a277_min=2018&a2319=62636&query_text_mf=2018&sorting=price_asc

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hasan Basri Bayraktar

Arabayı Adanaya bıraktım.yol izlenimleri şöyle.100 km civarı hızla klima açık gidildiğinde 6 litre civarı yakıyor en dibi 5.6 en üstü 6.8 .Hız 120...140 aralığında ise 7.5 gibi belki arahızlanmalarla 8.4... amaa 180... 210 arası 25 litre ve fazlasını acımasızca yakıyor.

Yol sesi yok .180 km ve üstünde motor homurtusu çok iyi.bu hızlarda viraja girilince koptu kopacak hissi güzell...gaz pedalının döşemeye yapışık olması yorucu.yüksek hızları anlama 180 nin üzerinde mümkün.süspansiyon sert... az rahatsız ediyor.genel anlamda konforlu yaşına rağmen ...2018 lerini kullanmak şart...resim yakıtla hız arasındaki ilişkiyi anlamamıza yardımcı olacak...222805146a9304b6b39dbc6e9efcc78c.jpg

Hız aralıklarındaki yakıtı gösteren videoyu atamadım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
Airbag lambası neden yanıyor hocam?
Barut u bitmiş dedi usta.sonduruyoruz aradan zaman geçiyor yine yanıyor dedi arkadaşım. 2006 dan beri bildiğim bir araç kazali bir durumu yok .
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Cruise control lambası niye yanıyor hocam [emoji4] bu hızlarda normal değil bence [emoji848]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...