İçeriğe Yönlendir

Derin Dondurucu Tavsiyesi

Bekir Çelik

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Arçelik aslında servis anlamında iyidir. Alıp kullandığım telve kahve makinesi kahveyi yakıyordu. Aradım söyledim. Adamlar kullanılmış makineyi evimden alıp para iadesi yaptılar. Ama bu olay telve’ye özel olabilir. Caroline koç telve ile özel ilgileniyormuş dediler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Yurdaer Elay yazdı:

Söz dinledim ve yazdım valla. İnsanların ne şikayetleri varmış meğer, benim ki onların yanında şımarıklık gibi kaldı :D 

Kurulum yapıldıktan sonra dolabı soğutmayanlar.. kurban etlerim çürüdü diye yazmış 2-3 kişi.

Dolabının bir tarafı ezik gelenler.. Servis defolu ürüne garanti uzatması yapalım diye teklifte bulunmuş. Daha neler neler.

Son okuduğun benim şikayetim:) Ezik gelince 4 yıl ek garanti verelim dediler. Kabul ettim ama vermediler, şikayet edince dolabı yenisi ile değiştirdiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

İyi kötü işimizi görecek bir derin dondurucu arıyoruz, bütçemiz 1500 tl civarı olduğundan vestel cde-m1102 ile vestfrost vf 1210 modeline kadar seçenekleri indirdim, her iki model de vestel aslında, her ikisi de A+ ve hemen hemen aynı fiyat. Satış sitelerindeki yorumlarda hem tüketim hem sessizlik anlamında olumlu, haftaya nasipse fikrim de değilmezse bu ikisinden birisini alacak gibiyim. Bu fiyatlarda başka tavsiyeleriniz olursa hem bana hem başkalarına faydalı olur.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Fatih Mehmet Uslu yazdı:

İyi kötü işimizi görecek bir derin dondurucu arıyoruz, bütçemiz 1500 tl civarı olduğundan vestel cde-m1102 ile vestfrost vf 1210 modeline kadar seçenekleri indirdim, her iki model de vestel aslında, her ikisi de A+ ve hemen hemen aynı fiyat. Satış sitelerindeki yorumlarda hem tüketim hem sessizlik anlamında olumlu, haftaya nasipse fikrim de değilmezse bu ikisinden birisini alacak gibiyim. Bu fiyatlarda başka tavsiyeleriniz olursa hem bana hem başkalarına faydalı olur.

Vestel alacaksanız, Regal marka derin dondurucu da seçenekler arasında olsun. Vestel'in yan ürünü diye biliyorum. Madem fazla beklentiniz yok fazla para vermeyin. A101'de ara ara Regal ürünler satılıyor. Amcamlar mini dondurucu aldılar performans, ses vs gayet tatminkar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

arkadaşlar arçelikte 3 özellik var. 

1- joker. ister soğutucu ister derin dondurucu

2- multi mode. yarısı sabit derin dondurucu. yarısı ister kapalı, ister soğutucu, ister derin dondurucu

3- no frost. sadece dondurucu

bu fonksiyonlulardan hangisi en uzun ömürlü? bosch'da başıma sürekli evaporatör ve sensör arızası geliyor. sanırım farklı bölme soğutmalı olunca ekstra evaporatör  oluyor. diğerlerinde nasıl oluyor? hangisi daha sağlam olur?

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

arkadaşlar arçelikte 3 özellik var. 

1- joker. ister soğutucu ister derin dondurucu

2- multi mode. yarısı sabit derin dondurucu. yarısı ister kapalı, ister soğutucu, ister derin dondurucu

3- no frost. sadece dondurucu

bu fonksiyonlulardan hangisi en uzun ömürlü? bosch'da başıma sürekli evaporatör ve sensör arızası geliyor. sanırım farklı bölme soğutmalı olunca ekstra evaporatör  oluyor. diğerlerinde nasıl oluyor? hangisi daha sağlam olur?

Hanımın teyzesinde dediğin dondurucu var. Elektrik gidip gelince makina başa sarıyor ayarlayamıyorlarda.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Hanımın teyzesinde dediğin dondurucu var. Elektrik gidip gelince makina başa sarıyor ayarlayamıyorlarda.

Senede bir kez elektrik kesiliyor. Acaba başka kötü özelliği var mı? Hanımı tek tip dondurucu almaya ikna edemiyorum :) 

garip şekilde arçelik’in ürün skalasında epey sayıda statik dondurucu var. En eski tip olan

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Senede bir kez elektrik kesiliyor. Acaba başka kötü özelliği var mı? Hanımı tek tip dondurucu almaya ikna edemiyorum :) 

garip şekilde arçelik’in ürün skalasında epey sayıda statik dondurucu var. En eski tip olan

Sanırım 5 yıl oldu Siemens var 7 çekmeceli. Biz memnunuz.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bosch grubu artık almayacağım. Yedek parçası servis harici yok. Arçelik’in var. Maalesef ekonomi

hepsi bozuluyor. Benim evdeki tüm beyaz eşyalar bosch. Ki seri 6 ürünleri. Onlar da bozuldu bi süre sonra

arkadaş mielle öyle mielle şöyle diyordu. İlk ocağı gitti. Sonra süpürge. Yedek parçası normal bi markanın ürünü kadar. Bi daha tövbe etti. Bize artık pahalı geliyor böyle şeyler

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Aynı özelliklerde altus yok mu? 

altus olayını geçmişte denedik. Dolap kapağı elimizde kalmıştı. Teknoloji aynı ama malzeme ucuz oluyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
O.Yücel Çetin yazdı:

Uğur aldım ben geçen sene gayet memnunuz dikey olandan. 

10 sene önce uğur almıştık. Sandık tipi. Tık demedi. Maşallah. Zaten 10 sene garanti veriyor. Sağlam marka. Ama multi mode özelliği yok. Hanım ondan istedi. 16,5’a gri aldık. 

alt sabit no forst. Üst taraf ister dondurucu/ister soğutucu/ister kapalı kullanılabiliyor. 

arçelik

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

altus olayını geçmişte denedik. Dolap kapağı elimizde kalmıştı. Teknoloji aynı ama malzeme ucuz oluyor

1-2 yıl önce 7 çekmeceli aldık, kapıyı yeni kapadıysam tekrar açmak için asılınca dolap komple geliyor o kadar iyi yapışıyor, profilo buzdolabının da altını kapatınca üstü kendi kendine açılıyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

kapıyı yeni kapadıysam tekrar açmak için asılınca dolap komple geliyor

İşte komple gelmesin dedik :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İşte komple gelmesin dedik :) 

Arçelik daha mı ağır yoksa kapağı daha mı kötü yapışıyor?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

2 sene önce vestel CDE-M 1102 W  A+ 6 çekmeceli 2 gözü hızlı soğutmalı almıştım. Gayet memnunuz elektrik tüketiminde aman aman birşey farketmedi. Soğutma derecelendirmesi mevcut. -18 -20 -22 gibi derecelendirilebiliyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

bilmem. Ama daha dayanıklı malzemeden yapılıyor. 

neyse, zaten bizim aldığımız dondurucu tipi altus’ta, vestel’de, Bosch’da yok. Tek seçenek arçelikti. Ben istemedim bu tipi ama hanım zorladı

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

1-2 yıl önce 7 çekmeceli aldık, kapıyı yeni kapadıysam tekrar açmak için asılınca dolap komple geliyor o kadar iyi yapışıyor, profilo buzdolabının da altını kapatınca üstü kendi kendine açılıyor.

annemlerde altus buzdolabı var. Hakikaten kapağı çekince gelmiyor. İki elle asıldım da açabildim :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Yerli yerli diye aldık arçelik. Yine kendini gösterdi.

Aldığımız ürün servise kırık gelmiş. Bunu bize 10 gün sonra söylediler. Bir üst modeliyle değiştireceğiz dediler. Yenisi geldi eve koydular.

cuma aradım pazartesi kurulum için randevu aldım. Hemen geri döndüler cumartesi gelelim dediler. Evde yokum dedim. Pazartesi aldım randevuyu dedim. Tamam deyip kapattılar

Tatilde olduğum için dün geldim baktım dolabın kutusunda delik var. Şimdi servisi arıyorum. Sizin randevunuz kapatılmış diyor. 

Kutudaki delikten baktım. Motor kısmında gri bi tank var. O kesilmiş delinmiş. Onu eve getiren adam bunu nasıl görmez, eve bırakır gider. 

gerçekten yerli malı pişmanlık ama yapacak bir şey yok

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

arçelik, kapı lastikleri zorlama ile çekilmesin diye kolu çekince mandalla ittirme aparatı koymuş. Benim buradan anladığım giresunda viraj fazla :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

arçelik, kapı lastikleri zorlama ile çekilmesin diye kolu çekince mandalla ittirme aparatı koymuş. Benim buradan anladığım giresunda viraj fazla :) 

Boschun bir dolabında görmüştüm bu sistemi, iyi yapmışlar

Perşembe virajlarında çocukluğumuz geçince yeni sahil yolunun virajlarını kulağımıza damlatıyoruz :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...