İçeriğe Yönlendir

Sizce Hangi Araç?

Aydın Sert

Sizce Hangi Araç?  

66 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Aydın Sert
(düzenlendi)

Sizce seçeneklerden hangi araç ve neden?

Kriterler: Yakıt tüketimi, bakım ve yürütme maliyetleri, donanım-konfor, ikinci eldeki değeri, yeterli bagaj hacmi.

tarihinde Aydın Sert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

Kuga veya Nissan derim ben. Captiva kesinlikle önermem. Hele hele makyajsız olanları çok yakıyor. Ayrıca nazik bir araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam yakıt ve 2.el dersen kesinlikle quasqai derim ,donanım dersen sportage, kalite dersen tiguan,yakıt ve 2.el önemli değil kaliteli ve yürüyen dersen captiva. Kuga bence burada tercih edilecek en son araç. Güzel araba ama 2.eli gerçekten ölü ve 2.0 dizelde captiva bence daha kaliteli.chevrolet Türkiye den çekilmesine rağmen. bence 2.0 dizele hiç girme. Bunlara alternatif olarak Honda CRV nin eski kasası 2.0 vtec i alıp tüp de takabilirsin ki uyum sorunu yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
5 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

kuga ve qashqai arasinda kaldim...

aynen ama kuga dedim hem pazar hem güvenlik lakin pazar payı olmasaydı Chevrolet Captiva 2.0 D eklerdim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

ben captiva tercih ederdim. en güzel görüntü benim zevkime göre onda. motor şanzıman da çok sorunlu bir araba değil. fiyatıda aynı model yılında akranlarından ucuzdur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Kuga ve Qashqai son 2ye kalır. Tasarım dilinden dolayı şahsi tercihim Kuga olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Farklı segmentler, farklı karakterde araçlar. Kriterler ise, bambaşka. Türkiye' de seçimler zor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

kuga dedim sonuçta ford :) arabalar estetik güvenlik yakıt gibi seçimler sonucunda tercih edilebiliyor ama bazende hiç beklenmedik anda mühendislik harikalarına ihtiyaç duyabiliyorsunuz. ford ve diğer markaları kullanan biri olarak ford araçlarında ince mühendislik harikalarına şahit oldum bu nedenle kuga için oy verdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt

Bu araçların motor hacimleri, çekiş sistemleri ve yakıt tipleri birbirinden ayrı. Bu şekilde bir kıyaslama yanlış olur. ancak hem tipi hemde özellikleri bakımından Kuga benim için ilk tercihtir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Kugayı kullandım qasqaiyide yolculuk yaptım. Qq içi dusterin hallicesi konfor, his ve güvenlik açısından kuga derim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlyas Demirbaş

Eski bir Qashqai kullanıcısı olarak bende qashqai derim 2 sene kullandım sattım aklım hala o arabada kaldı ne yalan söyleyeyim... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Benim tercihim Kuga olurdu ancak sizin kriterleriniz Qashqai gösteriyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Aydın Sert

Listedeki araçlardan Captiva ve Sportage' i canlı inceleme şansım oldu.

Captiva için; araç hacim, genişlik ve ihtiyaçlar bakımından tam istediğim gibi fakat sahibi hiç iç açıcı konuşmadı. Yakıt tüketimi, arıza çıkarma potansiyeli ve parça fiyatlarının yüksekliği sebebiyle elemek zorunda kaldım.

Sportage için; yine bir arkadaşın 1.6 GSL olan aracını inceledim fakat araç bana çok sıradan geldi, her ne kadar dolu olsa da. Kapılar inanılmaz hafifti. Arka kısım oto koltuğu konulduğunda 2 yetişkin için çok daralıyor. Bağajı ise benimkinden dar geldi. Bu sebeplerden dolayı bunu da eledim.

Şimdi aklımda olan ve yakından incelemek istediğim Kuga ve QQ kaldı.

Burada QQ deki avantaj 1.5 dci motor ve +2 kotuk. 

Kuga ise tasarım olarak  ve 2.0 motor 4x4 olması cezbediyor.

Sanırım ikisini de incelemeden karar veremeyeceğim.

Aslında SUV tarzı yüksek bir araç istiyorum ama bir yandan da bildiğinden şaşma al bir Grand C-Max diyorum.

Sizin farklı önerileriniz var mı?

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
Listedeki araçlardan Captiva ve Sportage' i canlı inceleme şansım oldu.

Captiva için; araç hacim, genişlik ve ihtiyaçlar bakımından tam istediğim gibi fakat sahibi hiç iç açıcı konuşmadı. Yakıt tüketimi, arıza çıkarma potansiyeli ve parça fiyatlarının yüksekliği sebebiyle elemek zorunda kaldım.

Sportage için; yine bir arkadaşın 1.6 GSL olan aracını inceledim fakat araç bana çok sıradan geldi, her ne kadar dolu olsa da. Kapılar inanılmaz hafifti. Arka kısım oto koltuğu konulduğunda 2 yetişkin için çok daralıyor. Bağajı ise benimkinden dar geldi. Bu sebeplerden dolayı bunu da eledim.

Şimdi aklımda olan ve yakından incelemek istediğim Kuga ve QQ kaldı.
Burada QQ deki avantaj 1.5 dci motor ve +2 kotuk. 
Kuga ise tasarım olarak  ve 2.0 motor 4x4 olması cezbediyor.

Sanırım ikisini de incelemeden karar veremeyeceğim.
Aslında SUV tarzı yüksek bir araç istiyorum ama bir yandan da bildiğinden şaşma al bir Grand C-Max diyorum.

Sizin farklı önerileriniz var mı?

Bütçe nedir son çıkabileceğiniz rakam?
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
25 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Bütçe nedir son çıkabileceğiniz rakam?

Hocam max. 75-80 arası.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...