İçeriğe Yönlendir

Araç Viraj Kabiliyeti

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Ahmet Gül
Bir saat önce, Murat Öngür yazdı:

arkadan kayma ile olabilir önden virajın yönüne doğruda olabilir !

alfadan bahsetmişler bu arada ABD ve İngilterede en az arıza yapan yada en sorunsuz araçlar sıralamasında ilk 20 de alfa yok ! alfa kadar abuk subuk arıza çıkar tan bu kadar dandik kalitesiz bir mekaniğe ve elektroniğe sahib araç ne duydum ne gördüm ne kullandım.

guiletta lar da abuk subuk zamanlarda km 100 150 lerde iken tubo çarkları parçalanıyor ! 2 3 kişi den duydum bunu. Bir de fiat motoru bunlar ! ya motora yazılım ile hakkından fazla yük biniyo ondan araç saçmalıyor yada motorda bişiler eksik :) yada daha seri olması için ek bir şeyler var.

kendi sınıfında kendi maliyetin de hatta kendi maliyetinin bir tık üzerindeki araçlardan bile yol tutuşu iyi olan tek marka FORD dur.

Forumlarda yazarken düsturum kimsenin malını kötülememektir, zira hoş kaçmaz. Okudunuz mu bilmiyorum, Alfa Romeo Giulietta incelememde araca verdim veriştirdim. Söylediklerinizden Giulietta’yı tanımadığınızı hatta hiç tanımadığınızı düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
14 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Emmi benim araba ile rizeye giderken kuzu, dönüşte aslan olmuştu direksiyon başında

Aynen.. önce keşfet.. 

Sonra bu neymiş bee.. de ve bas :D

Kango harbi güzel yol tutuyordu.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Kalitesiz mekanik ve elektronikle F1'de yarışıyor, Nürburgring'de rekor kırıyor adamlar., bu başarıdır. :)

6aed7ecd0869.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
28 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Ben virajı öğrendim tartışmayın arkadaşlar.

Tartışma yok, forumda tartışma tercih etmiyorum zaten. Çok çok canım sıkıldı kırıldıysam, geçene kadar yazmam 😀 Benim olayım bu. 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
40 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Tartışma yok, forumda tartışma tercih etmiyorum zaten. Çok çok canım sıkıldı kırıldıysam, geçene kadar yazmam 😀 Benim olayım bu. 

Aynı benim gibisin 😃

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
2 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Kalitesiz mekanik ve elektronikle F1'de yarışıyor, Nürburgring'de rekor kırıyor adamlar., bu başarıdır. :)

6aed7ecd0869.jpg

Pis alfist

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
On 24.09.2018 at 15:55, Fatih Sarıkaya yazdı:

Esp nin keşvedilmediğini farzedin.Esp diye birşey yok.Her zaman kullandığınız bir yol.Virajınıda iyi biliyorsunuz yalnız farklı bir araç ile o virajları döneceksiniz.Kendi aracınız ile virajları limitlerin üstünde döndüğünüz hızda başka bir araç ile virajı dönerken,aracın virajı dönüp dönemeyeceğini nasıl anlarsınız?Savrulma genellikle arkadan kayma ilemi başlar?Bu olayı canlı yaşayan abilerin ve arkadaşların tecrübeleri nelerdir?

Arabam 2012 Mondeo 1,6 tdci araç önden çekişli. Kurban bayram öncesi tatilden dönerken Hendek-Düzce arası önümde audi a6 quattro bir araç vardı habire yetişmeye çalışıyordum düz yolda arayı açıyor kırmızı ışıkta yakalıyordum. Gümüşovaya yaklaşırken vadi içerisinde virajlı kesimlerde arayı kapattım o esnada bir lastik sesi duydum göstergeye baktığım zaman 150-160 km/h civarında bir hızım vardı ve hemen gazı kestim. zorlasam arkadan kayma olacaktı aynı yolda Fuzion aracımla 10-15 cm kar altında limitleri zorladığımda araç arkadan kaydı sipin attım Allahtan yol boştu bir şey olmadı.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
15 dakika önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Arabam 2012 Mondeo 1,6 tdci araç önden çekişli. Kurban bayram öncesi tatilden dönerken Hendek-Düzce arası önümde audi a6 quattro bir araç vardı habire yetişmeye çalışıyordum düz yolda arayı açıyor kırmızı ışıkta yakalıyordum. Gümüşovaya yaklaşırken vadi içerisinde virajlı kesimlerde arayı kapattım o esnada bir lastik sesi duydum göstergeye baktığım zaman 150-160 km/h civarında bir hızım vardı ve hemen gazı kestim. zorlasam arkadan kayma olacaktı aynı yolda Fuzion aracımla 10-15 cm kar altında limitleri zorladığımda araç arkadan kaydı sipin attım Allahtan yol boştu bir şey olmadı.

Tam adrenalin olmuş.ALLAH esirgemiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
27 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Pis alfist

Mercedes alana kadar Alfa'ya devam. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bı tane 2001e320 var gırtlak dolu para arıyom kelepir bisi

Mercedes alana kadar Alfa'ya devam. [emoji4]
Yorum bağlantısı
Ali Gök
1 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

kompresör mü atmosferikmi onlar ?

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
3 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

99 E200 Kompressor var bizde bir tane, elegance. Çok başka bir dünya, ama tek araba olarak w210 zor İstanbul'da. Makyajlı E320 efsane olur, al satma.

Bu tür otomobiller iyi kondüsyonda bulması zor, bakımı vs. ayrı bir iş, onun için hızlı al sat işi değil bence. Bizim E200'ün mekanik aksamda değişebilecek bir çok şeyi değişti, ama şu an sıfırdan tek farkı km'si, 220.000cik. :) 

5 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Atmosferik, V6.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
4 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

99 E200 Kompressor var bizde bir tane, elegance. Çok başka bir dünya, ama tek araba olarak w210 zor İstanbul'da. Makyajlı E320 efsane olur, al satma.

Bu tür otomobiller iyi kondüsyonda bulması zor, bakımı vs. ayrı bir iş, onun için hızlı al sat işi değil bence. Bizim E200'ün mekanik aksamda değişebilecek bir çok şeyi değişti, ama şu an sıfırdan tek farkı km'si, 220.000cik. :) 

Atmosferik, V6.

oo atmosferik mi onlar en sevdiğimden v6 candır 🏎️

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
47 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Atmosferik 380binde ama donanım çok Deli ısıtma soğutma masajli koltuk 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kısaca Astra J farkı diyelim hocam [emoji6]
CC farki diyelim eski aracim Bora da da Cc vardi ESP yoktu yine ayni hissi yasiyordum [emoji4]
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
2 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

virajda cc? Hakikaten cesaretinizi alkisliyorum... 

Viraj rampa aşağı ise daha çok alkışlanmalı.😃

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Araba hızlanamiyordur yoksa başka açıklaması yok , hadi virajdan çıkarken açsan anlarım da viraja girerken niye açılır bilemiyorum.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)
20 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Forumlarda yazarken düsturum kimsenin malını kötülememektir, zira hoş kaçmaz. Okudunuz mu bilmiyorum, Alfa Romeo Giulietta incelememde araca verdim veriştirdim. Söylediklerinizden Giulietta’yı tanımadığınızı hatta hiç tanımadığınızı düşünüyorum. 

ne kötülemesi ? alfa bu ben 3 tane alfa satın aldım  kullandım arkadaşlarım da kullandı. alfa dediğin araba geçmişte 60 70 la giderken durup dururken krang kıran ! yolda esnediğinde yağlamayı kesen porche motoru çakması motor yapan bir araçdı şimdi de fiat motoru ile piyasaya çıktı görüntü yine çok iyi ! ama ne var ki yine mekanik sıkıntılı ! ben boşa yorum yapmıyorum abd ingiltere ve almanyayı inceleyin ! ondan sonra anlarsınız.

Bu arada alfaların görüntüsünü ve sağlamlığını seven ve takdır eden biriyimdir her zaman !!!

Alfaların sorunu her zaman mekanik ve elektronik olmuştur.

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
56 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

ne kötülemesi ? alfa bu ben 3 tane alfa satın aldım  kullandım arkadaşlarım da kullandı. alfa dediğin araba geçmişte 60 70 la giderken durup dururken krang kıran ! yolda esnediğinde yağlamayı kesen porche motoru çakması motor yapan bir araçdı şimdi de fiat motoru ile piyasaya çıktı görüntü yine çok iyi ! ama ne var ki yine mekanik sıkıntılı ! ben boşa yorum yapmıyorum abd ingiltere ve almanyayı inceleyin ! ondan sonra anlarsınız.

Bu arada alfaların görüntüsünü ve sağlamlığını seven ve takdır eden biriyimdir her zaman !!!

Alfaların sorunu her zaman mekanik ve elektronik olmuştur.

Murat bey noktalama işaretlerini biraz daha yerinde kullanalım yanlış anlaşılmalara mahal verebilir.

11 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

virajda cc? Hakikaten cesaretinizi alkisliyorum... 

11 saat önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Viraj rampa aşağı ise daha çok alkışlanmalı.😃

8 saat önce, Furkan Bakırel yazdı:

Araba hızlanamiyordur yoksa başka açıklaması yok , hadi virajdan çıkarken açsan anlarım da viraja girerken niye açılır bilemiyorum.

Rampa yukarı viraj. Öncesinde kapatırım ve rampa çıkarken viraja girerken açarım deneyin farkı görün :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
23 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Murat bey noktalama işaretlerini biraz daha yerinde kullanalım yanlış anlaşılmalara mahal verebilir.

Rampa yukarı viraj. Öncesinde kapatırım ve rampa çıkarken viraja girerken açarım deneyin farkı görün :D

virah cikisi ise eyvallah..

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
27 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

o noktalama işaretlerini anlamayanların dikkatini çekmek için kullanıyorum mecburen 

başka türlü malesef anlaşılmıyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
virah cikisi ise eyvallah..
Ornek yol video bana ait :)

Cc tuslari direksiyonda olunca gaz fren niyetine kullaniyorum kolay oluyor [emoji4]
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
o noktalama işaretlerini anlamayanların dikkatini çekmek için kullanıyorum mecburen 
başka türlü malesef anlaşılmıyor.
Sizin yasadiginiz tecrubeleri baskalari yasamamis olabilir. Anlamak istemiyorda olabilir kisisel tercih ve tecrubelerimizi baskalarina kabul ettirmeye calisamayiz. Bu yuzden bu arac kotu bu arac iyi de diyemeyiz. Benim basima bu geldi boyle birsey yasadim diye herkesin basina ayni olayin gelecek hali yok. Tecrubenizi anlatirsiniz gerisi kisiye kalir.

Ornek ben Astra J kullanicisiyim forumda anlatilan bircok problemle karsilasmadim fakat benim karsilastigim problemle de kimse karsilasmamis.

Lutfen bu konuda biraz daha hassas olalim. Keyifli forumlar.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...