İçeriğe Yönlendir

Araç Tavsiye

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhabalar

Maksimum 75.bin TL Km 70,000 civarı , Sedan yada SW Araç tavsiyesi lütfen.

1,6 dizel ve manuel olacak ve mümkün ise 110 bg altı olmaması lazım.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sw ilk satışta az tercih edilir dolayısı ile % olarak az, kullanımda da çok hırpalanabilir, temizi 2. elde pahalıdır o yüzden.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
4 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

sw ilk satışta az tercih edilir dolayısı ile % olarak az, kullanımda da çok hırpalanabilir, temizi 2. elde pahalıdır o yüzden.

e abi ?

ne öneriyorsun marka model ? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

iş /amaç nedir bilmem ancak, Sw olarak Lodgy güzel iş çıkartır. 1.5 dci motor ile. Sedan da her markada seçenek bol.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

fluance . otomatiğide olur. manuelide olur.

icon prestige paket sunruflu bixenonlu vs tam donanımlısı alınır

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
5 dakika önce, Ali Gök yazdı:

fluance . otomatiğide olur. manuelide olur.

icon prestige paket sunruflu bixenonlu vs tam donanımlısı alınır

Kardeş ceed gibi seri hızlı yol tutuşu çok iyi olan bir araçdan sonra fluence olmaz bence :) 

bildiğim çok çabuk savruluyor fluence 

8 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

iş /amaç nedir bilmem ancak, Sw olarak Lodgy güzel iş çıkartır. 1.5 dci motor ile. Sedan da her markada seçenek bol.

abi ceed den sonra lodgy çok konforsuz ve alt sınıf kalmaz mı ? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sw genelde bir amaç/iş/ihtiyaç olacağı için lodgy seçtim. konfor olarak daha çok salınım bile yapabilir :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök

ben 45 bin k yol yaptım. yol tutuşunda viraja girişinde herhangi bir problem yok.

zevk meselesi tabiki

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

1-Focus-3

2- Astra j 1.6 cdti sport

3-Honda Civic hb 1.6 i-dtec yada illa sedan derseniz Honda civic fd7 eco

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ceed sw ama model değişsin dersen Passat sw karizma duruyor. Fluence tat vermez Ceed kullanana.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
13 saat önce, Tayfun Aydın yazdı:

1-Focus-3

2- Astra j 1.6 cdti sport

3-Honda Civic hb 1.6 i-dtec yada illa sedan derseniz Honda civic fd7 eco

astra ve focus olabilir 👍

10 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Ceed sw ama model değişsin dersen Passat sw karizma duruyor. Fluence tat vermez Ceed kullanana.

aynen fluence traktör gibi kalıyor otopark da bir kere park edeyim dedim berbat ceed in yanında traktör. aslında sw ceed olabilirde onunda temizini bulmak zor iş

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
58 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Astra J SW muhteşem bir bagaj ve gerçekten harika bir tasarım.

VAUXHALL-Astra-Sports-Tourer-5166_10.jpg

VAUXHALL-Astra-Sports-Tourer-5166_13.jpg

VAUXHALL-Astra-Sports-Tourer-5166_12.jpg

evet güzel araç bir tek direksiyonunu sevmiyorum.

birde astraların sedan ları nedenıni anlamadım ama 205/60/16 neden 55 değilde 60 yapmışlar acaba yanak kalınlığını çünkü muadillerinin neredeyse tamamı 55. Önemli değil ama 

bi ara aklıma gelmişti  :)  

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
1 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

birde astraların sedan ları nedenıni anlamadım ama 205/60/16 neden 55 değilde 60 yapmışlar acaba yanak kalınlığını çünkü muadillerinin neredeyse tamamı 55. Önemli değil ama 

Reno grubunda da 205/60/16 var, uyuz bir ölçü ama konforda bir tık fark ediyor, focus 2 me 60 yanak kış lastiği kullanmıştım. Fiyat farkı ölçü farkından yüksek ama. Mondi mk4 sw de olabilir, az bulunur ama güzeldir, yakıtı ceed le aynıdır zaten bi vergi farkı kalıyor.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Murat hocam yanak kalınlaştıkça konfor artar.. Astralar biraz sert süspansiyonludur bu sebepten rahatlığı arttırmak amaçlı yapılmış olabilir 60 yanak..

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
1 saat önce, Murat Öngür yazdı:

205 mi 215 mi bende onu hatırlayamadım 16 jannta. Kendi aracımın orijinal ölçüsü 215 50 17 idi, ben uygun diye 225 45 17 aldım mesela :)

Astra ağır araç 1400-1500 kg. Onu da göz önünde bulundurmak lazım. Belki lastik ebatıda buna göre belirlenmiş olabilir.

Sport donanımın direksiyonu çok şık duruyor, altı kesikli falan. Bulsam takacaktım bulamadım bir türlü denk getiremedim.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
2 saat önce, Tayfun Aydın yazdı:

Murat hocam yanak kalınlaştıkça konfor artar.. Astralar biraz sert süspansiyonludur bu sebepten rahatlığı arttırmak amaçlı yapılmış olabilir 60 yanak..

yanak kalınlaştıkça konfor artar yol tutuş azalır , ford lar daha sert süspansiyonlu, ama demekki astralar konforuda ön planda tutmak istemişler.

yüksek süratte mesela 170 180 200 gibi 60 yanağın virajlarda pek sağlıklı olmayacağını düşünüyorum. çünkü yanak kalınlaştıkça doğru konfor artar ama yanağın sağa sola salınımı da artar.

Özellikle yüksek süratlerde

2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

205 mi 215 mi bende onu hatırlayamadım 16 jannta. Kendi aracımın orijinal ölçüsü 215 50 17 idi, ben uygun diye 225 45 17 aldım mesela :)

Astra ağır araç 1400-1500 kg. Onu da göz önünde bulundurmak lazım. Belki lastik ebatıda buna göre belirlenmiş olabilir.

Sport donanımın direksiyonu çok şık duruyor, altı kesikli falan. Bulsam takacaktım bulamadım bir türlü denk getiremedim.

ben hatılayamadım bir bakayım sport donanıma 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
2 saat önce, Metin Akbal yazdı:

evet altı düzmüş diğerine göre daha iyi 

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Megane sport tourer, Grande scenic özellikle bir bakın steyşın gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...