İçeriğe Yönlendir

Araç Danışma - C 200 d

Erdem Terzioğlu

Recommended Posts

Erdem Terzioğlu

Merhaba arkadaşlar,

Segment degişikliği düşüncesi başgösterdi. Ve en ufak bir fikrimin olmadığı bir arabayı koydum kafama.

Mercedes C200d

Araci kullanmis olmama ragmen hangisi dolusudur farklari nelerdir hiçbir fikrim yok.

Oncelikle malum sitede hem C200d bluetec hemde Sadece C200D diye iki secenek var acaba ikisi arasindaki fark nedir.

Daha sonrasinda da bunun dolusu bosu hangisidir pekte bir fikrim yok. Herkes en dolusu diyor ama hepsi birbirinden farkli.

Nihayetinde ise malum sitede iki arac buldum.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-seyyal-otomotiv-den-2016-mercedes-c200d-amg-bayi-ekstrali-bysz-584946746/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mercedes-benz-certified-merkon-konya-2017-c-200-d-amg-584902623/detay

Ikinci ilandaki tabiki daha dolu ancak butce o rakamlara cikmiyor bu nedenle de ilk ilana yoneldim. Orda da kafama niye onde iki tane yildiz var sorusu geldi. Kaput uzerinde niye yildiz olabilir? Amg kasalarda hic denk gelmedim.

Cift hafiza, keyless go, touch pad ve panoramik cam tavan olsun istiyorum. Elektrikli bagaj da fena olmaz ama sart degil. Ilk arac hakkinda fikirleriniz nelerdir?

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

C200 dizel, çok samimi arkadaşımda var. Türkiye'de sanırım daha dolusu yok, 19", airmatic, koltuk soğutma,masaj, akıllı kemerler vs farklı donanımları ile daha ağır bir araç 10 lt nin altına inmiyor ve daha düşük performansı var.  19" olduğundan dolayı senede 2 3 kere lastik yarıyor.

C200 dizel bir başka samimi arkadaşımda vardı AMG paket sadece. Oda çok sert olduğundan ve benzinli gibi yaktığından şikayet edip geçen hafta sattı, bugün E180 AMG yi teslim alacaktı en son. 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
C200 dizel, çok samimi arkadaşımda var. Türkiye'de sanırım daha dolusu yok, 19", airmatic, koltuk soğutma,masaj, akıllı kemerler vs farklı donanımları ile daha ağır bir araç 10 lt nin altına inmiyor ve daha düşük performansı var.  19" olduğundan dolayı senede 2 3 kere lastik yarıyor.

C200 dizel bir başka samimi arkadaşımda vardı AMG paket sadece. Oda çok sert olduğundan ve benzinli gibi yaktığından şikayet edip geçen hafta sattı, bugün E180 AMG yi teslim alacaktı en son. 

Sami e180 amg de çok sert haberin olsun. Bende vardı sert diye sattım. Haberin olsun kesinlikle ya yazılım yada pedal box taktırsın yoksa gitmiyor diyebilir arkadaşın.
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sami e180 amg de çok sert haberin olsun. Bende vardı sert diye sattım. Haberin olsun kesinlikle ya yazılım yada pedal box taktırsın yoksa gitmiyor diyebilir arkadaşın.
Bende dedim oda sert olur diye test etmis suspansiyon sistemi konforu ayarlaniyormus. Daha cok begendi demek.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

O paralara dolu F10 520i alırım en azından E sınıfına binerim. Mazot fiyatları aldı başını gitti, ayrıca dizel bakım maliyetleri düşünülürse kesinlikle benzinli tercih ederdim. Dediğim gibi o paralara vakumlu, navigasyonlu, hayaletli 520i alınabilir. Mercedes'in o çağ dışı NBT ekranına o paralar verilmez :)  

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Arkadaslar yorumlariniz icin tesekkurler.
Zaten 300.000 olani dusunmuyoruz onu ornek olarak verdim. 228.000 olanda kararsiz kaldim. Sanki arabada bir gariplik var gibi geldi bana. Bu konudaki fikirlere daha cok ihtiyacim var.

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu
kaputla bagaj bitim noktalari gozume carpti. sanki sonradan monte edilmiste ayari tutmamis gibi duruyor. aciklik ve simetri sikintisi var gibi.

acaba ben mi yanlis goruyorum.. emsal bi aracla karsilastirdim siz de gorun istedim
0zQo2V.jpg

LDLWoz.jpg

VDb1yq.jpg
Hic gozume carpmadi ama yine baktim pek farkedemedim acikcasi
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Son yıllarda piyasadaki Mercedes'lerin çoğu AMG oldu.

Mercedes deyince ilk aklıma gelen konfor...

Mercedes alacak olsam AMG değil de Exclusive tercih ederdim.

Not: Bir BMW kullanıcısı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...