İçeriğe Yönlendir

Egzoz Muayenesinden Kalan Aracın Yakıt Katkısıyla Geçmesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Murat Öngür yazdı:

Merhaba 2008 dpf siz focus 2 dizel araç önce egsoz muayenesinden geçmemiş sonrasın arkadaşa motora katkı atalım demişler atmışlar egsozdan biraz duman çıkmış bir iki tur attıktan sonra tekrar muayeneye girip geçmiş , bu nasıl olabilir ? 

Mevcut konu ile birleştirdim. 

@Harun Kocaçalışkan ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Katkısız da biraz gazlayarak gezince geçebiliyor. Katkıyı neye kattılar yakıta mi yağa mı direk emmeden

katkı yağa katıldı

Mehmet Ozyurek yazdı:

Mevcut konu ile birleştirdim. 

@Harun Kocaçalışkan ;)

abi konuyu birleştirdinde eski konu olduğu için bu seferde cevap gelmiyor :)  sen bilgi sahibi isen sen yardımcı oluver bari. Yakıt katkılarının bir zararı varmıdır motora ? ben kendi adıma daha önce hiç kullanmadım kullanmalımıyım acaba ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat Öngür yazdı:

sen bilgi sahibi isen sen yardımcı oluver bari. Yakıt katkılarının bir zararı varmıdır motora ? ben kendi adıma daha önce hiç kullanmadım kullanmalımıyım acaba ?

Ben bir defa şanzıman katkısı kullandım.. Onun dışında ne yakıt ne yağ.. Hiç bir katkı kullanmadım. 

Üreticiler de katkının kullanılmamasını öneriyor. 

Ha sorun varsa, aşılamıyorsa, her şey  göze alınıp denenebilir.. 

Bu konuda, ben olsam, katkı koymam, aracın emisyonu neden bozuk, onun üstüne giderdim.. 

Emisyon bozuksa, yakıt fazladır, çekiş düşüktür. Bunlar da çözülmesi gereken sorunlardır. 

Murat Öngür yazdı:

abi konuyu birleştirdinde eski konu olduğu için bu seferde cevap gelmiyor :)  

Gelir gelir.. bak gelmiş bile :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Öngür yazdı:

Merhaba 2008 dpf siz focus 2 dizel araç önce egsoz muayenesinden geçmemiş sonrasın arkadaşa motora katkı atalım demişler atmışlar egsozdan biraz duman çıkmış bir iki tur attıktan sonra tekrar muayeneye girip geçmiş , bu nasıl olabilir ? muayeneyi yapan servisin oyunu mu ? yoksa motora atılan bal gibi kıvamlı katkı mı işe yaradı ? 

Ve bu motor katkısı uzun vadede motora herhangi bir zarar verir mi ? yoksa faydası mı olur ? 

dpf ile egoz muayenesinin ilgisi yok, motora değil yakıta konmuştur, enjektör temizleyici adı üstünde temizlemiş geçmiştir, biraz da solvent etkisi var tabii, depoya konan katkılar kullanım kılavuzuna uyulursa birşey yapmaz, zaten çoğu %90 gazyağı içerikli , sık sık kulanılmaması gerekir

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu konuda, ben olsam, katkı koymam, aracın emisyonu neden bozuk, onun üstüne giderdim.. 

4 enjektör 50 bin, kim kimin üstüne gider bilemedim

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Würth dizel enjektör temizleyici atınca enjektör sesi biraz değişiyor harici herhangi bir fark göremedim. Egr iptali ve hafif dumanlı yazılımla Tuv’de egzoz muayenesinden geçtim. 

Çağlar Bayur yazdı:

dpf ile egoz muayenesinin ilgisi yok, motora değil yakıta konmuştur, enjektör temizleyici adı üstünde temizlemiş geçmiştir, biraz da solvent etkisi var tabii, depoya konan katkılar kullanım kılavuzuna uyulursa birşey yapmaz, zaten çoğu %90 gazyağı içerikli , sık sık kulanılmaması gerekir

4 enjektör 50 bin, kim kimin üstüne gider bilemedim

Dizel için depoya atf koyuyorlar abi bir fikrin var mı bununla alakalı, enjektörlerde ki kurumu temizlediğini iddia ediyorlar. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Çağlar Bayur yazdı:

motora değil yakıta konmuştur,

Direk motora motor yağına ilave edilmiş abi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Öngür yazdı:

Direk motora motor yağına ilave edilmiş abi

teknik olarak yok öyle bir katkı, lakin katkıyı ölçüm yapan istasyondan satın aldı ise, konu teknik değil :)

Furkan Bakırel yazdı:

Dizel için depoya atf koyuyorlar

bilim adamları gelsin çözsün bunu, benzin koyar sa zaten ağırlığı yağ mazotun, bir de ona yağ ilave edillmez

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Katkı yağa katıldı ise dolaşıp gelince zaten atacağı kurumu attı da geçti diyelim.

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Yağa atılan katkı motordaki sesleri falan keser. Yağ değişiminden önce atılıp 15-20 dk rölantide çevirip sonra yağı değiştirirler. Ama bunun yanmaya da egzoza da etkisi yoktur. Eğer katkı yağa eklenmişse ben yağ ve filtre değişimi öneririm kmden bağımsız

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...