İçeriğe Yönlendir

Iphone 6 Plus Dokunmatik Sorunu

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Mustafa Arıkan
4 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunun bir de. Ses gelmiyor, ses gelmiyor versiyonu var.
Çizilmesin diye koruma filmini sökmemiş benim ortak.
Ahize kapalı filmle. Ses gelmiyor bozuk bu diyordu. emoji23.png

Başka bir versiyonu da “kamera bulanık çekiyor.” 

Kamera önündeki koruyucu folyoyu sökmek gerekiyor :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
8 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Aynen hocam. Ayarlarda “iPhone’u bağlayınca otomatik yedekle” diye bir seçenek de olması lazım. Onu da seçerseniz her bağladığınızda otomatik yedekler.

Diğer alternatif ise iCloud’dan alan satın almak.

Apple'ın sitesinden aldığım çok kıymetli bilgiler şurada dursun:

Alıntı

Hangi uygulamalarının yedekleneceğini seçme

Birçok iOS uygulaması, yüklendikten sonra iCloud'a otomatik olarak yedeklenir. Yedekleme yapılan uygulamaları değiştirebilir ve mevcut yedeklemeleri saklama alanınızdan kaldırabilirsiniz. iPhone, iPad veya iPod touch'ınızda şu adımları izleyin.

iOS 10.3 veya sonraki sürümlerinde:

1. Ayarlar > [adınız] > iCloud'a gidin.
  2. iOS 11 veya sonraki bir sürümü kullanıyorsanız Saklama Alanını Yönet > Yedeklemeler'e dokunun. iOS 10.3 sürümünü kullanıyorsanız iCloud Saklama Alanı > Alanı Yönet'e dokunun. 
  3. Kullanmakta olduğunuz aygıtın adına dokunun.
  4. Yedeklenecek Verileri Seçin'in altında, yedeklemek istemediğiniz tüm uygulamaları kapatın.
  5. Kapat ve Sil'i seçin.

iOS 10.2 veya önceki sürümlerinde:

1. Ayarlar > iCloud > Saklama Alanı > Alanı Yönet'e gidin.
  2. Kullanmakta olduğunuz aygıtın adına dokunun. 
  3. Yedekleme Seçenekleri'nin altında, artık yedeklemek istemediğiniz uygulamaları kapatın. 
  4. Kapat ve Sil'i seçin.

Bir uygulamayı kapatmak ve silmek istediğinizi onayladığınızda o uygulama için iCloud Yedeklemesi kapatılır ve uygulamanın tüm bilgileri iCloud'dan kaldırılır.

Bazı uygulamalar her zaman yedeklenir ve bunları kapatamazsınız.

Buradan gereksiz her şeyi kapattım bir baktım rehberimi yedekleyebiliyorum artık..

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bence İnsanoglu teknolojiyi yonetebilmeli, iphone ise insanoglunu yonetmeye calistigindan sorun burda basliyor. 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Tabi uygulamaları tek tek seçebiliyorsunuz. Ben sadece fotoğrafları kapatıyorum ve 2,5GB civarı oluyor yedeğim. Şu ana kadar 5gb hiç geçmedi.

Aklıma gelirse bazen de pc’ye yedeklerim. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
1 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Tabi uygulamaları tek tek seçebiliyorsunuz. Ben sadece fotoğrafları kapatıyorum ve 2,5GB civarı oluyor yedeğim. Şu ana kadar 5gb hiç geçmedi.

Aklıma gelirse bazen de pc’ye yedeklerim. 

Ben orayı bulamamıştım bu sebeple çile çekiyordum. Her uygulamanın tek tek yedeğini alıyormuş meğer. Fotoğrafları kapatmama rağmen 5 gigabayt yetmiyordu. Şim 50 mb yedeğim 😎

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
16 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunun bir de. Ses gelmiyor, ses gelmiyor versiyonu var.
Çizilmesin diye koruma filmini sökmemiş benim ortak.
Ahize kapalı filmle. Ses gelmiyor bozuk bu diyordu.emoji23.png

Servisten değişim olup gelen cihazlarda çok karşılaşıyorum. Teslim ederken söylediğim halde. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
On 01.10.2018 at 21:41, Fatih Sarıkaya yazdı:

Hanımda iphone 6 plus vardı.Dokunmatiği çalışmıyor.Bende bugün gidip  iphone 7 aldım verdim.Burayakadar herşey normal.Eski telefonuda yanlışıkla sildim.Yedeği var sandım.Burda facia başlıyor.En son 2016 yılında yedeklemiş.Yeni telefona doğal olarak hiçbirşey gelmedi.Telefonu aldığıma pişman oldum.Keşke ellemeseydim diyorum ama olan oldu birkere.Bu kulağıma küpe olsun.Birdaha kadın milletinin malına karışmam.Kendimede kızıyorum neden sildim diye ama yarın telefoncuya göstereceğim içerisinde birşeyler olmasın istedim.Ne yapayım ne edeyim bilemedim.Çok canım sıkıldı.Daha doğrusu canımı sıktılar.

Sormak istediğim ise arkadaşlar bu iphone 6 plusun ekranında darbe yok.Düşme yok.Neden bu dokunmatik çalışmaz.Ekrana bastırıyorum kaydırıyorum ne yaparsam yapayım olmuyor.Telefonu kapatıp açınca bir kaç saniye normal sonra tekrar yeniden tepki vermemeye başlıyor.Sizlerin başına böyle birşeyler geldimi yoksa bunun ekranı değişmelimi?

Kesinlikle. Hele ki elektronik cihazlarına asla. Bilgisayar öğretmeniyim. 24 yıldır sektördeyim. Bilgisayarına format attığımda sen ellemeden önce daha iyiydi deyince yere çalasım geliyor. Artık karışmıyorum. Şimdi de arabasına karışmıyorum. Telefonunda ara sıra sorun çıkıyor. Uzak durmaya çalışıyorum. Geçen kazayla karıştım. Yine fırça yedik sorun çözüldü ama :) 

On 02.10.2018 at 10:13, Dogan Arsiray yazdı:

iphone pişmanlıktır. bir kez o hataya düştüm. bir daha asla. neymiş güvenlik için dosya yüklenemezmiş de bilmem ne.  ikinci ders ise  sahibi eşiniz bile olsa,konu iphone ise kriz çıkartır. tamir etmeye çalışmayın. zaten edemezsiniz.

Herkesin Telefondan beklentisi farklı tabiki. Siz dosya yüklemek istersiniz Bende Güvenlik isterim. Herkes ihtiyaçları doğrultusunda ürün alır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
On 02.10.2018 at 16:06, Mustafa Arıkan yazdı:

Belirli aralıklara pc’ye bağlayıp, yedeklemeyi pc’ye yapabilirsiniz.

10 yıldır iPhone kullanırım. Sıfır sıkıntı. 

Çok şükür şimdiye kadar ne bozuldu, ne de bir işimi yapamadığım, halledemediğim oldu. 

iPhone kullananlarda gördüğüm genel sorun bilinmeyen özellik veya ayarlar yüzünden telefona bahane bulmak :) 

6 yıldır aynı iPhone 5 telefonumu kullanıyorum. Bataryası az gitmesi haricinde hiç bir sorunum yok. Ama 6 yıldır aynı telefonu kullanan kaç androidci var (sayılıdır)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

iPhone 5’i ben de 5 yıl kullandım. 2 kez batarya değiştirdim. Başka bir sorun yaşamadım. Hiç servise veya tamirciye gitmedi. Geçenlerde de sapasağlam şekilde bir arkadaşa sattım. 

İlk nesilden beri iPhone kullanırım. Şu MMS bile göndermeyen bir çok özelliği olmayan ilk nesil. :) Hiç biri arıza yapmadı, durduk yere anakart yakmadı. Durduk yere kapanıp bir daha açılmamazlık yapmadı. Ve dahası hiç biri iş görmeyecek kadar yavaşlamadı :) 

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 dakika önce, Mehmet Kaya yazdı:

Kesinlikle. Hele ki elektronik cihazlarına asla. Bilgisayar öğretmeniyim. 24 yıldır sektördeyim. Bilgisayarına format attığımda sen ellemeden önce daha iyiydi deyince yere çalasım geliyor. Artık karışmıyorum. Şimdi de arabasına karışmıyorum. Telefonunda ara sıra sorun çıkıyor. Uzak durmaya çalışıyorum. Geçen kazayla karıştım. Yine fırça yedik sorun çözüldü ama :) 

:bravo:

Çok bilindik sahneler.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
1 saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

6 yıldır aynı iPhone 5 telefonumu kullanıyorum. Bataryası az gitmesi haricinde hiç bir sorunum yok. Ama 6 yıldır aynı telefonu kullanan kaç androidci var (sayılıdır)

yıllardır kullanırım sorunum hiç olmadı desem, iyi markaları  ve düzgün modelleri aldıktan sonra sorun hiçbirinde yok sayın Mehmet kardeşim :)  bizim sayımızda sandığın gibi az değil, ben sadece keyfim için değişiyorum üstelik, alet yetersiz kaldığı içinde değil :) 

bu arada eski telefonum oğlanda, 6 seneyide geçti sıfır sorun (pil eskimesi hariç), 15 sene öncesinden bahsetmeyelim....  bunlarıda "kaç androidçi var" dediğin için yazıyorum yanlış anlama, uzun süre kullanamayan ucuz alt donanım cihaz alanlardır genelde , bu envayi çeşit alt donanım cihazlar android kullanan firmalarda var ios kullanan apple da yok, sebebte bu, yanlış olmasın, sebeb andro değil firmaların ürettikleri uyduruk ucuz modeller, senin demenle tüm andro kullanan modeller 5 sene falan gitmez anlamı çıkıyor çünki, buda yanlış, androda ne kadar ekmek o kadar köfte olayı var, ios ta ise sadece köfte....   köfte dediğin sürece alayı süper.

iphonu 5 sene kullanırsın sebebi basit, üstte yazdığım sebeten, yalnız sonunda değişeceksin mecburen, uygulama desteğin gidecek, sadece telefon olarak kalacak elinde,  androda durum aynı, uygulama desteği kesildiğinden mecburen değişirsin aypon gibi, bende 5-6 sene kullanırım çünki en üst modeli alırım , rahat rahat yeter bana, sonrada yetmediğinden değil sıkıldığımdan değişirim, yoksa uygulama desteği kesilsin diye beklesek ohooo,çatlarım..... 

günümüzde artık hepsi iyi, hep dediğim gibi, bu aletler (Andro-İos) rahat rahat 5 sende gider 6 senede, üst model kullananların değişme sebebi genelde keyfi, yenisi çıktı hemen alayım....

o yada bu, seçim olayı zevk meselesi diyelim, yalnız şunu deme bana, güvenlik falan, yok öyle bir dünya, herşeyimiz ortada ve bunların ikiside abd abd malı...

Not: artık 6 sene kullanmak normal olacak, zira artık bu fiyatlarla telefon alınmaz, keyif zevk falan artık geçti o günler, ne olacağımız belli değil,  andro ios farketmez,  gidip 11000 tl. aypon 4XXL modeline vermezsin sanırım, sadece ekranı büyük diye, değilmi?  yada mesela note 9 a 6000 tl. ? eldekiyle devam, gittiği yere kadar....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)

Arkadaşlar telefonu yaptırdım.Ekran soketi oksitlenmiş.Tamir eden yakın bir arkadaşım.Bir süre kullan dedi eğer tekrar aynı sorun çıkarsa ekranı değiştirmemiz gerekecek amma velakit tekrarlayacağını sanmıyorum dedi.70 tl tutu.

Telefon işi göreceli.Hangisi size göre daha ergonomikse en iyisi o.

tarihinde Fatih Sarıkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
11 saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

Ama 6 yıldır aynı telefonu kullanan kaç androidci var (sayılıdır)

çookkk.. bizim mahalle sgklı değil...

11 saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

Bilgisayarına format attığımda sen ellemeden önce daha iyiydi deyince yere çalasım geliyor. Artık karışmıyorum.

orjinal driver ları yüklemessen böyle oluyor işte

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...