İçeriğe Yönlendir

Fluence 'i Tavsiye Eder misiniz ?

Rıdvan Turan

Recommended Posts

Rıdvan Turan

Arkadaşlar merhaba fluence almayı düşüyorum, tavsiye eder misiniz. Ayrıca manuel veya otomatik kullanan arkadaşlar hangisi tavsiye eder. Dizel Otomatik almayı düşüyorum ama gerek performans kaybı , gerekse şanzıman arızası korkususuyla manuel almayı düşünüyorum. Tavsiyelerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Bende 2015 dizel otomatiği vardı öok memnundum gerçek fiyat performans arabası

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

İs yerinde dizel l,manuel vitesli arac  mevcut, Direksiyon yumusacik ani hizlanmalari harika..Yakit konusunda cok ekonomik.. ama ic iscilik kalitesi olarak hic sevmiyorum.komple laylon 😁 

Kaporta saglamlik konusunda suphelerim var.Vitesleri bayagi kemikli, Tavsiye olarak beklentinizle alakali bir durum. Test ederseniz dediklerime yakin sonuclara ulasacaginizi dusunuyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rıdvan Turan
(düzenlendi)
25 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

İs yerinde dizel l,manuel vitesli arac  mevcut, Direksiyon yumusacik ani hizlanmalari harika..Yakit konusunda cok ekonomik.. ama ic iscilik kalitesi olarak hic sevmiyorum.komple laylon 😁 

Kaporta saglamlik konusunda suphelerim var.Vitesleri bayagi kemikli, Tavsiye olarak beklentinizle alakali bir durum. Test ederseniz dediklerime yakin sonuclara ulasacaginizi dusunuyorum.

beklentim az yakması, bahsettiğiniz gibi aracın ani tepki vermesi , şanzıman ve motorunun sağlam olması. Reno motorları genel olarak az yakan sağlam motorlar diye biliyorum.şanzıman mevzusuna gelince kemik gibi demişsiniz.yani geçişleri sertmi(Vites değiştirmede zorluk mu çıkarıyor) yoksa sağlam mı onu anlayamadım bunu ad açıklarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

44 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Bende 2015 dizel otomatiği vardı öok memnundum gerçek fiyat performans arabası

teşekkürler hocam bilgilendirmeniz için

tarihinde Rıdvan Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Tam ihtiyacım olan konu. Bende bu aralar fluance bakmaya başlamıştım. 208 artık ikinci çocuk gelince yetmemeye başladı. Ana kucağı pusetiderken bagaj doluyor. İçeri de anne ile bebeğe dar gelmeye başladı. Eee bende dizelciyim aynı zamanda otomatik istiyorum. Yakıtı da az olsun, yürütme maliyeti az olsun, parça sorunu az olsun, sattığım arabanın üstüne çok az para ekleyeyim dediğim zaman karşıma fluence çıkıyor. İcon paket de bana göz kırpmaya başladı. Ama ne bindim ne sürdüm. Nedir ne değildir hiç bilgim yok. O yüzden yorumlar benim içim de önemli. 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

2012 fluyansdan 2017 i20 ye geçen arkadaşım. i20 nin yol tutuşunun kat kat iyi olduğunu virajlarda fluyansın güven vermediğini söylediğinde şaşırmıştım.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Ben 1 sene 25.000 km kada kullandim sonra sattim. Dizel otomatik privilege modeliydi. Bence donanimlisini almak lazim alinca. O sure zarfinda hicbir ariza vermedi. Bagaji biraz degisiktir bunlarin kapasitesi buyuk ama kollar bazi seyleri yuklemeye engel olur. Sanzimani da bakimli ve dusuk km ise bir sey olacagini sanmam. Tek falsosu tipsizligi bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

@Haşmet Güngör ağabey benzinli otomatik olanını satıyordu. Lpg ile tadından yenmez

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Otomatiğini kullandım.Şirket aracı olarakda birtane otomatik olanı var.Yol tutuşu iyi,viraj kabiliyeti güzel,seri.Bizdeki çok yakıyor.Malzeme kalitesi malesef yok.Yeterince ekonomik yapmaya çalışmışlar.Şanzıman çift kavramalı.Şanzımanına gelecek olursak kötü kullanılmışa deng gelme ihtimalin çok yüksek olduğundan git manuel al.34 pilaka kesinlikle alma.

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

2014 yılından bu yana ford focus kullanıcısıyım Bodrum un sahil yolundaki virajlarını bileniniz vardır focusla keyifle gittiğim bu yolda 2016 model dizel otomatik icon paket 10 bim km deki fluance ile tedirgin oldum viraja giriyorsun araba savrulacak gibi bi his uyandırıyor rüzgar sesi ve yol sesi arabanın içinde belirgin hissediliyor, düz yolda gitmek için üretilmiş Bodrum - Fethiye Bodrum güzergahında 600 km kullandım kesinlikle focusun verdiği keyfi alamadım, artısı azyakıyor vede focustan geniç iç hacmi var.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Yol tutuş hariç tam Türkiye arabası.

Focus'tan-Fiesta'dan inip aynı hızla viraja girmeye kalkarsanız soğuk terler dökebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
[mention=24540]Köksal Yılmaz[/mention] Var mı söyleyecek bir şeylerin?
34 plaka benimki atsam atılmaz satsan alınmaz
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Tutuyor muymuş :) Zira tutunamayıp uçan çok gördüm ben :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
2 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Fluance yol tutmuyor-muş

Bence saplama işi pilotaj hatasından kaynaklı  zira fluance sürücüsü apexi mükemmel tutturmuş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bence saplama işi pilotaj hatasından kaynaklı  zira fluance sürücüsü apexi mükemmel tutturmuş.
Demekki yol tutmayan araba yoktur, kötü sürücü vardır
4. dakikadan itibaren servet abi lastik var kesin! demeye basliyor [emoji16]
Bendeki lastik ve araç ile üzerinden atlamam lazım iken olanları gördün. Arabamı kullanan mazda forumdan arkadaşım. Emanet araç diye fazla kasmadı ancak yine de 4x4 ve çok iyi lastik olduğu halde onun gittiği çizgiyi koruyamadık
Tutuyor muymuş [emoji4] Zira tutunamayıp uçan çok gördüm ben [emoji4] 

Bende arkamdan gelip virajda fren yapan, yola zamk gibi yapıştığını iddia eden çok aracı virajda geçtim.

Arabanı tanı, sonra iyi isen bas virajda derim hep.
Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy

2012 fluence touch 2011 privalej şuan 2011 dinamik paket kullaniyorum
Touch paket makyajli kasaydi standart donanimlar vardi dolu araca bindiyseniz epey düz gelir yakıt cok iyi yol tutusu iyi degildi.ici cok ferah
Privelaj harikaydı agzına kadar doluydu sunroff mercekli farlar full deri baya guzeldi daha iyi yol tutuyordu esp falan vardı lastikler 17 inc harbiden baya farkediyor 105 beygir asırı seriydi temizini bulmak zor suan fiyat araligi temizleri icin 64 65 assa istenmiyor.
Şuan aktif olarak 2011 dinamik paketini kullaniyorum oldukca dolu tabiki privelaj kadar olmasada kesinlikle binene bu fluence mi diye soruyor baya dolu geliyor oldukca memnunum 85 beygir bu aracım fena gitmiyor 5 vites
Aklinıza takilan bi soru olursa sorabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hakan Gülsoy

Alttaki ikisi eski Tosunlar:)
2012 Touch Dizel 80.xxx Kusurde Sattım
2011 Privelaj 65.xxx Kusurdeydi
Şuanda Üsttekini Aktif Olarak Kullaniyorum 2011 Dynamique Paket
Daha 49.xxx Binde:)
9f44911f00f96e6ae996d159234a5406.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
8 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Arabamı kullanan mazda forumdan arkadaşım. Emanet araç diye fazla kasmadı ancak yine de 4x4 ve çok iyi lastik olduğu halde onun gittiği çizgiyi koruyamadık

Cok farkediliyor  Araci incitmek istemedigi... 😊

Abi senin video varsa onu da izlemek isterdim acikcasi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4. dakikadan itibaren servet abi lastik var kesin! demeye basliyor [emoji16]

İp değilmiydi o
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arabanı tanı, sonra iyi isen bas virajda derim hep.

Yol tutmasa qashqai tutmazdı.
Aracı tanımak tepkilerini bilmek ona göre tavır almak önemli.
Bir çoğumuz araçlarımızın limitlerini bilmiyoruz.
Tepkilerinden de korkuyoruz.

Focustan sonra fluance’ın zorlaması da normaldir. Karakterleri çok farklı
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...