İçeriğe Yönlendir

Turkcell %60 Zam ile Enflasyon Hikayesi

Ramazan Başkan

Recommended Posts

Mustafa Arıkan
Bir saat önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Tüm operatörleri kullanan biri olarak. TT kadar kötü operatör yok. Ses kalitesi bile çok kötü. Arkadaşımı arıyorum konuşurken ne dediğini bile anlamıyorum boğuk şekilde. Geliyor. İnterneti çekmiyor. Türkcell den şaşmam aga bu saatten sonra.
Her yöne 1000 dakika sınırsız mesaj ve 7gb internet 45 tl ödüyorum Turkcell’e.
Alo alo diye bağırana kadar 10-15 tl fazla olsun.

Tarifeniz ne hocam? Ben şu an aynı şeylere 80TL ödüyorum. Turbo 7 paket

Yorum bağlantısı
Burak Uzel
Bu nedir ki? Yazın Turkcell paketimiz yenilendi, geçen seneye göre %40 zam yapmışlardı.
Tepki koyduk, Vodafone'a geçtik. 3 ay boyunca işkence çektirdiler bize. Koşa koşa Turkcell'e geri döndük.

Ucuza kalite olmuyor olmuyor hocam malesef :)
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Haberleşme ağında ihaleye çıkıldığında en iyi kaliteli haberleşme ağını türkcell alıyor Herseferinde tabi daha fazla para vererek. Kaliteli indirme konuşma istiyorsan Turkcell can can. Benim iş yerim şehir merkez göbeğinde ama arkadaşlarımın bir kaçı Turkcell diğerleri farklı operatör. Telefonlarına ulaşılmıyor bile. Ben ise onların telefonlarının çekmediği yerde LTE hızında internete giriyorum. Bir de şöyle düşünmek lazım allah korusun çok acil bir durum var ailede seni arayacaklar ama telefon çekmiyor. Yemişim 20 -30 tl farkı başıma da çoğu kez geldi bu sebepten ne varsa Turkcell de var.

15 GB internet 1000 dk her yöne Turkcell sınırsız 5 GB tv paketi 100 GB lifebox yedekleme 5 gb bip uygulama mesajlaşması 1000 Sms. Daha bip uygulamasından gelen hediyeler hariç. Her hafta bip uygulamasından bir çok hediye geliyor salla kazan harici. Evde 100 GB AKK Superonline var toplam bu bahsettiklerime 146 tl veriyorum.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Size katılıyorum bukadar veryansın etmemin sebebi şuan 5 hat sahibi olarak aile bireyleri olarak şuna baktım aylık 700 tl üzerinde fatura odemen var  bu zamlar bana dokunuyor onun sitemindeyim;-) 

Ramazan bey benim bu yıl 3. Yılım. Beni kullanım sürem bitmeden 3 ay önce arayıp uzatıp uzatmayacağımı soruyorlar. Bende okey diyip uzatıyorum. Ha diyelim ki zam olacak diğer firmaya sözleşme imzalamadan 1 aylığına geçer ondan sonra tekrar Turkcell’e geçerim. Eşim ben kızımda turkcelliyiz bu arada.
Tarifeniz ne hocam? Ben şu an aynı şeylere 80TL ödüyorum. Turbo 7 paket

Mustafa bey turbo akıllı bitmeyen paket yazıyor. 5+2 GB internetin 2gb hediye
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
9 saat önce, Metin Akbal yazdı:
12 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:
Bir yıl türktelekom, bir yıl türkcell kullanıyorum. Numara taşıması yaptığım için her iki kuruluştanda ciddi indirimli fiyat alıyorum. Geçen sene 1gb 1000 sms ve 1000 dk tarife için türkcell ‘e 35₺, bu sene türktelekom ‘a 19₺ ödüyorum. Türkcell elbette daha kaliteli ama bu kalite aradaki 17₺ fark kadar değil. 

Valla o farktan fazlasini bile hakediyor. Esim Turkcell kontrat yenileme tuzlu geldi Vodafone ye gectik. 1 hafta sabredebildik. 5. katta ne internet ne telefon cekiyor. 4.5 g nin cekmedigi yerde 4.5 g veriyor ya kullanamadigin icin bitiremiyorsun. Cayma bedelini goze aldik geri Turkcell e gecis yaptik.

Eşim de 2 hafta zor dayandı, sonra tekrar tt ‘ye geçiş yaptı. Türkcell-TT arasında git gel yapıyorum ve neredeyse yarı yarıya fatura ödüyorum. Türkcell ‘le mutluyum, TT ile idare ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Her yerde çeken, pırıl pırıl ses iletimi, şimşek hızında İnternet.. Bunlar türkcell tarafından sunuluyor ise sakat. Telefon dediğini arada bir çekmeyecek

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sonucu sapıttık.

%60 zam yapıp %10 indirim yapanlara dönmüş.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Sonucu sapıttık.

Örnek aldıkları tepede. Normaldir
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Başkan
Bir saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sonucu sapıttık.

Özetimiz bu 🙂

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

O değil de yıllardır nasıl öptülerse bizi 20 tl ye 250 kontörden, üstüne internet dahil yüzlerce dakika fazla verilen tarifelere geçtik(usd ne kadardı o zamanlar).

TT ye yeni geçtim tivibu için geçmiştim ama hanımı da geçirdim sonra, 29 tl ye 750 tl 5000 sms 8 gb internet aldım. Vodafone dan sonra kalitesi şimdilik pek fark etmedi. -1. katta asansörde çekmesin onun yerine kazıklandığımı hissetmeyeyim daha iyi.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

1999 dan beri  Turkcell kullandım sadece bir kez 10 ay kadar vodafone da kaldım sonra bütün cayma bedelini peşin ödeyip Turkcell'e geçtim pahalı falan ama yine de diğerlerinden her zaman bir tık üstte...

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
1 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Her yerde çeken, pırıl pırıl ses iletimi, şimşek hızında İnternet.. Bunlar türkcell tarafından sunuluyor ise sakat. Telefon dediğini arada bir çekmeyecek

Uçak modu burada devreye giriyor Abi, istersen hiç çekmez 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Uçak modu burada devreye giriyor Abi, istersen hiç çekmez [emoji3]
Operatöre çamur atmak daha gerçekçi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahir Yıldız

uzun süre t.t kullandım baktım indirim v.s yapmıyorlar aynı alt yapıyı kullanan bimcell geçtim hem kaliteli hemde ucuz

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Operatörler sadık müşterilere kazık atma hastalığına tutuldu. Çok küstah ve etik olmayan bir durum.  Türk Telekomun batmasına sebeplerden biri.  Plaza bebeleri.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Can Ömer

Türk Telekom kullanıyorum yıllardır.

19 liraya 500 dk,5000sms,3 gb internet veriyor.

İşin ilginç tarafı ben bu paketi 25 liraya alıyordum ama mesaj geldi aynı paketimi 19 liraya alabileceğimi söyleyen.

Pek inanmadım mesaj attım gerçekten de doğruymuş. Bende ses etmedim kullanamya devam ediyorum. Ama gerçekten şebeke problemi bıktırıcı. Paketim de indirime gitmeselerdi bende hattımı başka operatöre taşıyacaktim. Şimdilik devam bakalım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Faturalı türkcell kullanıyorum. Mevcut tarifem bittiğinde yüksek fiyat verdikleri için birkac gün türktelekoma gecip türkcele döndüm ve 25 liradan 1 yıl tahüt yaptım. 3gb internet 500dk her yöne ve 1000 SMS var.
Enflasyonla mücadele adı altında bib indirdim ve 2gb daha internet geldi. Mart ayına kadar tahütüm var, faturam yükselecekmi ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Tahütüm var ama mart ayına kadar. Yinede yükselirse yazıklar olsun.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Aylık faturamı benden onay almadan yükseltebileceklerini düşünmüyorum. Böyle birşeyi kabul etmem.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kampanya şartlarını değiştirme hakları saklı kalmak kaydıyla diye bir ibare var ama taahhüt bitene kadar paket fiyatınızın değişeceğini sanmıyorum. Aşım yapmadıkça fiyatınızın sabit kalacağını düşünüyorum.

6 dakika önce, Ayhan Şentürk yazdı:

Aylık faturamı benden onay almadan yükseltebileceklerini düşünmüyorum. Böyle birşeyi kabul etmem.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu
21 saat önce, Metin Akbal yazdı:
On 20.10.2018 at 21:37, Gökhan Albayrak yazdı:
Bir yıl türktelekom, bir yıl türkcell kullanıyorum. Numara taşıması yaptığım için her iki kuruluştanda ciddi indirimli fiyat alıyorum. Geçen sene 1gb 1000 sms ve 1000 dk tarife için türkcell ‘e 35₺, bu sene türktelekom ‘a 19₺ ödüyorum. Türkcell elbette daha kaliteli ama bu kalite aradaki 17₺ fark kadar değil. 

Valla o farktan fazlasini bile hakediyor. Esim Turkcell kontrat yenileme tuzlu geldi Vodafone ye gectik. 1 hafta sabredebildik. 5. katta ne internet ne telefon cekiyor. 4.5 g nin cekmedigi yerde 4.5 g veriyor ya kullanamadigin icin bitiremiyorsun. Cayma bedelini goze aldik geri Turkcell e gecis yaptik.

Ben 95 lira cayma bedeli ödedim. Vodafone merkeze attığım mesajlar, müşteri temsilcileriyle yaptığım konuşmalar neticesinde hiçbir sonuç alamadım. Başka operatöre geçtim.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

2006’dan beri Turkcell kullanırım. Hiç başka bir hatta geçmeyi dahi düşünmedim. Evet gerçekten pahalı lakin sürprizlere açık bir hat değil.
1 yıldır Platinum 95₺’ye 2.000 dk her yöne, 1.000 sms her yöne, 15 gb 4.5g internet.
Ve daha bir sürü ek özellikler.
Her hafta salla kazan yaparım, ordan da bişeyler gelir.
Normalde paket fiyatım 125₺
Taahhüt bitmeye yakın aradılar 1 yıl aynı fiyattan devam edelim, her şey aynı kalsın dediler, kabul ettim ve aynı devam ediyorum.
Başka pakete geçsem, işime yaramayacak paketlere 69₺ ödeyeceğim ve güncel kullandığımın yarısı kadar özellik yok.
Salla kazandan 3 gb ek paket 3 ay hediye geldi, enflasyonla mücadele olayında BİP’ten de hediye kazandım 15gb’ı ikiye katladı, 30gb internetim olacak yılbaşına kadar.
Dakika ve smsler de katlandı bildiğim kadarıyla.
Evet gerçekten çok pahalı, ama şehirdışı da dahil birçok kere şahit oldum, vodafone ve TT un çekmediği yerde çekiyor.
En kötü ihtimalle arama yapabiliyor.
İnternet hızı muazzam.
Müşteri hizmetlerini aradığımda tek tuşla temsilcim beni bekliyor, ve çözüyor sorunumu.
Bir ara 1 dakika beklettiler diye özür nihayetinde 1 gb internet hediye ettiler.
Bakınca hiçbir şey ama, insanı mutlu eden jestler bunlar.
Vodafone’da müşteri hizmetlerine bağlanıp bişeyi çözmek ölüm gibi.
Karşında muhattap kimse yok.

Bütün hatların ortak özelliği, yeni gelen müşteriye hep uygun tarifeleri 1 yıl boyunca verir, sonrası gene aynı, fiyatlar uçar.
Yok abi, bizim ülkede ucuz hiçbir şey yok.
Ya pahalı olanı alıp memnun olacaksın,
Ya da ucuz olanı alıp şikayetçi olacaksın.
Bu hep böyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
14 saat önce, Hakan Gürsu yazdı:

Yaklaşık 20 senedir Turkcell kullanıyordum, gecen ay TT ye geçtim, yeter bu kadar öptükleri. Şimdi aynı internete yarı yarıya ödüyorum.

ben de aynı durumdayım.evet trcll kaliteli ama çok çok pahalı..37 tl ye 10 gb kulllnıyorum şuan tt de

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

1999 yılından beri turkcell kullanıyordum.Bu sene mantığımız uyuşmadı.500 dk 500 sms 2 gb internet olan paketimin yarısını bile kullanmıyordum.Fakat turkcell 1000 dk 1000 sms 4 gb olan pakete geçmemi mecbur kıldı.Bu dayatmaya kızıp,tt ye geçtim.İstanbul da 10-12 saatimi geçirdiğim işyerinde telefon çekmiyor.Ucuz olmasının hiç bir anlamı kalmıyor.Bir sene dolunca tıpış tıpış turkcell'e dönüş yapacağım.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...