İçeriğe Yönlendir

2018'in en güvenilir 15 otomobil markası

Remzi Karaca

Recommended Posts

Remzi Karaca

"Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Consumer Reports, 2018'in en güvenilir otomobil markalarının listesini yayınladı. Listeye giren tüm marka ve modelleri haberimizde bulabilirsiniz.

ABD'de faaliyet gösteren Consumer Reports'u, tüketicilerle ilgili araştırmalar ve raporlar yayınlayan şeffaf bir kuruluş olarak tanımlayabiliriz. Belli süreçler içinde tüketicilerin en güvendiği markaları raporlayan bu kuruluş, 2018 yılının en güvenilir 15 otomobil markasını yayınladı.

Tüketicilerle yapılan yıllık anketler sonucu derlenen bu liste için 500 bin otomobilverisi toplandığı belirtiliyor. Otomobillerin performansından, yol tutuşuna, konforuna ve sağlamlığına kadar tüm detayların ele alındığı bu listeye göre 2018'in en güvenilir 15 otomobil marka ve modeli şu şekilde:"

1- Lexus (78 Puan)

En güvenilir modeli: Lexus GX

2- Toyota (76 Puan)

En güvenilir modeli: Toyota Prius C

3- Mazda (69 Puan)

En güvenilir modeli: Mazda MX-5 Miatab

4- Subaru (65 Puan)

En güvenilir modeli: Subaru Crosstek

5- Kia (61 Puan)

En güvenilir modeli: Kia Sedona

6- Infiniti (61 Puan)

En güvenilir modeli: Infiniti Q60

7- Audi (60 Puan)

En güvenilir modeli: Audi Q5

8- BMW (58 Puan)

En güvenilir modeli: BMW i3

9- Mini (57 Puan)

En güvenilir modeli: Mini Countryman

10- Hyundai (57 Puan)

En güvenilir modeli: Hyundai Santa Fe XL

11- Porsche (54 Puan)

En güvenilir modeli: Porsche 911

12- Genesis (52 Puan)

En güvenilir modeli: Genesis G80

13- Acura (51 Puan)

En güvenilir modeli: Acura ILX

14- Nissan (51 Puan)

En güvenilir modeli: Nissan Maxima

15- Honda (50 Puan)

En güvenilir modeli: Honda Fit

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Şu an ufukta binme ihtimali yok gibi...

Genede markaların Suv yada Mpv ama Porsche da Cayanne yerine 911 daha güvenli olması ilginç geldi.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
“Kar amacı gütmeyen”
hımmmm
Tamamen paylaşan yerden alıntıdır [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
ABD listesi ,bu arabalar bizde yok
6-7-8-9-11 var
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Elon Musk çok cimri adam hiç para koklatmamış kar amacı gütmeyen bu kuruluşa :) :) 

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Elon Musk çok cimri adam hiç para koklatmamış kar amacı gütmeyen bu kuruluşa [emoji4] [emoji4] 
Çok ayıp ama [emoji16]
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
26 dakika önce, Remzi Karaca yazdı:
30 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:
ABD listesi ,bu arabalar bizde yok

6-7-8-9-11 var

ABD ye özel üretimler olabiliyor, farklı bir dünya. 

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Kendimi kötü hissettim bak şimdi. Hiç naylon yok burada..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Neye göre güvenilir? 

Reliability sanırım bakılan ama kaç yıllık zaman diliminde? 

Çok fazla faktör var kolay değil bunları ölçmek. Kullananları kullanım tarzı da problem oluşması ile ilgili. 

passat ta oluşacak problem ile jettada oluşacak problem mesela farklıdır.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Honda fit=jazz. 

Güvenilir denilmiş, kriterler performans yol tutuşu konfor sağlamlık tüm kriterler vs vs.  Almanların 7 den listeye girmesi çok ilginç. Mercedes yok Lexus var. Hiç amerikan yok, bu daha ilginç. Yazılan kriterlere göre liste baştan aşağıya garip. Tüm kriterlerin ne olduğunu bilmek daha iyi olurdu. Bilgiler doğrultusunda liste yanıltıcı. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
26 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Honda fit=jazz. 

..kriterler performans yol tutuşu konfor sağlamlık tüm kriterler vs vs.  .

nerde yazıyor?

Güvenilir demek muhtemelen reliable dan çevrilmiş. Arıza istatistiği. Senin arabaya güvenmen değil.

https://www.consumerreports.org/car-reliability-owner-satisfaction/who-makes-the-most-reliable-cars/

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Konu sahibinin ilk mesajı, 3. paragraf. 
Bu şekilde herhangi bir ankete hiç denk gelmedim. Denk gelen var mı? Acaba TR de hiç yapılmıyor mu?
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Remzi Karaca yazdı:
1 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Bu şekilde herhangi bir ankete hiç denk gelmedim. Denk gelen var mı? Acaba TR de hiç yapılmıyor mu?

Bizde gazetecilerden oluşan bir grubun seçtiği yılın otomobili var. O esnada fiyat dahil bazı kriterler sıralanıp dolduruluyor. Harici bir liste var mı yok mu bende bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Bizde gazetecilerden oluşan bir grubun seçtiği yılın otomobili var. O esnada fiyat dahil bazı kriterler sıralanıp dolduruluyor. Harici bir liste var mı yok mu bende bilmiyorum. 
OGD yılın otomobili seçiyor (Genelde koltuğuna oturmadığımız sadece görüntüye bakarak verilen oylar ile seçiliyor) Bir de radyo gazete tv reklamları falan değerlendiriliyor
Farklı bir dünya
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
5 dakika önce, Remzi Karaca yazdı:

OGD yılın otomobili seçiyor (Genelde koltuğuna oturmadığımız sadece görüntüye bakarak verilen oylar ile seçiliyor) Bir de radyo gazete tv reklamları falan değerlendiriliyor
Farklı bir dünya

Yapma hocam ortada emek var. Adamlar kullanıyor test ediyor. Değerlendirmede oradan gelen veriler de var. Gömme gazetecileri :D

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Yapma hocam ortada emek var. Adamlar kullanıyor test ediyor. Değerlendirmede oradan gelen veriler de var. Gömme gazetecileri [emoji3]
Ben kendi verdiğimiz oylar için olan kısmını kasdettim, kimseyi görmüyorum [emoji3]
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
4 saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

güvenilir markalar demiş ama. güvenli değil ki?

Reliability ve safety ayrı şeyler. Zaten türkçesi de ayrı. Güv ile başladığına bakmayın.

10 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Dingilizcesinde yazmıyor çeviren basın elemanları biraz dikkatli olmalı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...