İçeriğe Yönlendir

Araç Altı Pütür Boya

Efe Serhan Oğuz

Recommended Posts

Efe Serhan Oğuz

Aracın altı ve çamurluk içleri için kaç kutu pütür boya gider? Yapan ya da bilgisi  olan var mı?

9533492559922.jpg Dayson 1 kg Pütür Boya Tabanca ile Kullanım için)

Sıkılacak yer iyice yıkanır, tamamen kirden yağdan arındırılır ve pütür boya uygulanır. Kuruması beklenir. Bu kadar :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Pütür sizce yararlı mıdır yoksa altına rutubet çekip daha olumsuz şeylere gebe olur mu?

Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz
15 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Pütür sizce yararlı mıdır yoksa altına rutubet çekip daha olumsuz şeylere gebe olur mu?

Korozyonu önleme özelliği var pütür boyanın abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Babamın springe yaptırmıştık, altının çürümemesi için faydalı olduğunu düşünüyorum. Eskiden zift sürerlermiş diye duydum.

Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz

Würth Siyah Darbe Koruyucu Pütür Spreyi 500 Ml. Made In EU

· Yüksek aşınma dayanıklılığı.
. Mükemmel korozyon koruması.
· Metal üzerinde mükemmel yapışma.
· Sesi yalıtır.
· Kalıcı elastikiyet sağlar.
· Su tutmaz.
· Düşey yüzeylerde akma izi bırakmaz.
. İklim etkilerine karşı dayanıklıdır.
· Hafif bazlara ve asitlere karşı dayanıklıdır.
· Üstüne cila uygulanamaz.
· Temizlik: Yeni uygulanmış malzemeyi solventle, kurumuş malzemeyi ise mekanik yolla temizleyebilirsiniz.
. Boya ve kimyasal devi Motip tesislerinde Hollanda da üretilmiştir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Eskiden tunusun altına pütürü bırak komple epoksi boya atmıştım, ilk önce full antipas üstüne epoksi boya sonrada full pütür, taunusu 30 yaşında sattığımızda gıdım pas yoktu altında :)

pütür haaa :D

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Davlumbazın iç kısmına yarım litre gidiyor. Varsa hareketli parçaları maskeleyip alttan komple sıkarsanız arabanın boyutuyla ve uygulamayla alakalı 5-10 kilo gidebilir. Fazla abartmadan yapılabilir, iyi de olur.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Eskiden tunusun altına pütürü bırak komple epoksi boya atmıştım, ilk önce full antipas üstüne epoksi boya sonrada full pütür, taunusu 30 yaşında sattığımızda gıdım pas yoktu altında [emoji4]

pütür haaa [emoji3]

Abi ölmemek adına bir planın fikrin var mı?
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Abi ölmemek adına bir planın fikrin var mı?

Ona çare yok kardeş, beden ölümüne çare yok tabii; zaman içinde elbette Allah ın da izniyle, insan bedeninin ömrünün çok rahat uzatılabileceğide bir gerçek, henüz o level a gelemedik :)

ölene dek malı kolayca koruyup fani dünyada rahat etmekse kolay....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ona çare yok kardeş, beden ölümüne çare yok ama zaman içinde elbette Allah ın da izniyle insan ömrünün çok rahat uzatılabileceği gerçek, henüz o level a gelemedik [emoji4]

Bence sen geldin de farkında değilsin [emoji3]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Bence sen geldin de farkında değilsin emoji3.png

yok gelmedim :)   ama başka bir olay var fakat kesin konuşamayız net budur diyemeyiz, Allah bu konuda yargıya varamazsınız ben bilirim demiş,  o olay oluyorsa o zaman  kaçıncı kez olduğunun farkında olmayayım zaten, yoksa dayanılmaz olurdu bu hayat....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

8 kutu ile araç altı çamurluk içleri yapılabilir. atılacak boya tabancasının da iyi olması lazım yoksa malzeme ziyan oluyor. önceden altını alt yıkamada sağlamca yıaktıyorsunuz o kdar. kuruyunca esnek kalan iyi yapışan bir malzemedir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Pütür benimde aklımda komple taban değilde çamurluk içlerine atsak nasıl olur acaba sese faydası olur mu ki.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
13 saat önce, Akan Belen yazdı:

Pütür benimde aklımda komple taban değilde çamurluk içlerine atsak nasıl olur acaba sese faydası olur mu ki.

98 model Ford Mondeo da uygulamıştım.

Bolca ve açıklık bırakmadan yapmaya çalıştık. Ses desibel ölçümü yapma imkanım olmadı ama aracın tokluğunun arttığı hissediliyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...