İçeriğe Yönlendir

Audi'yi Sattım, Ne Alacağım Konusunda Kararsızım, Tekliflere Açığım.

Rıdvan Ergün

Recommended Posts

Rıdvan Ergün
23 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Ovadakiler dağdakilerin derdinden anlamaz 😀 Beygir tork falan filan şehirde lazım olan şeyler değil. Küre dağlarına davet edeyim sizi biberon style araçlarla, yarım saat sonra pes edersiniz. 

On 31.10.2018 at 07:21, Arda Bülent Güzel yazdı:

Bir a6 sahibi olarak diğer araçlar sizi üzecektir. A6 kullanırken aldığınız haz sürekli aklınıza gelecek ve alacağınız arabadan zevk almayacaksınız. Tamam belki passat alabilirsiniz az yaksın diye ama şundan emin olun birinci ayın sonunda satılığa çıkaracaksınız. Çünkü his yok keyif yok. Ne var az yakması ve çabuk satılması. Valla işiniz zor. Ben geçen hafta a6 1000 km yol geldim izmirden sanırsın araba kendisi geldi yorgunluk sıfır 150-160 inmedim nerdeyse ortalama yakıt 6 lt civarı daha ne olsun. Sizi ya a6 paklar yada e 250 haberiniz olsun.

Küre Dağları, Ilgaz Dağı, Yaralıgöz Geçidi'ni toplamda senede en az 50-60 kere geçerim. Bilen bilir, kara aşırı yağmura yakalanacağın gün ay saat belli olmaz.

O yüzden LR2 önerileri bana sıcak geldi. Uygun km li dolu bir LR2 satışa konursa diye favori arama oluşturdum, bekliyorum.

Mercedes E250 Kastamonu'da çok temiz çiçek gibi bir tane önerdi arkadaşlar. 70 binde 173 bin TL isteniyordu. Arabayı çok beğendim fakat bölgenin kış şartları ve benim seyahat şartlarım sebebiyle düşünmedim.

Bürodaki kiralık Insignia şu an işimi görüyor. Acele etmiyorum.

Büyük ihtimal Volvo S80 alacak gibiyim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Rıdvan bey ben yerinde A6 dan sonra bakmayacaklarım, passat -pejo demiş arkadaşlar, bunlar seni kurtarmaz, dengi değiller a6 nın, alırsın kısa süre sonra satarsın, aha bunu yaz kenara, karar senin,   merso-land--Volvo  gibilerine bak, bu ayar iyidir, biraz yukarı sınıfta kal yani, şimdi iş uygun anı kollamakta :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
4 saat önce, Rıdvan Ergün yazdı:

Geyiğinize katkı yapayım. Benim eş dost çevremde bana araba bulmak dert haline geldi. Herkes bir şeyler öneriyor. Benim ortaklardan birisi teknoloji özürlüdür. Akıllı telefonu bile , tuşlusu bozulunca zar zor aldırdık.  Araba konusunda da gel git akıllıdır. Mazda 6 dan, Grand Cherokee'ye BMW 320 'den Touareg"e Audi A 6 dan Volvo S60 a kadar çok çeşit arabaya bindi. Halen Volkswagen Caddy kullanıyor. :D  Geçtiğimiz cuma günü  konuya taktı, bana bir Volvo'yu almam için baskı yapıyor. Açtım telefonumdan malum site uygulamasını. İşte bak şöyle arıyorsun, böyle favori yapıyorsun, şöyle kriter koyuyorsun diye gösterdim

O sırada Ankara'dan yola çıktık, Kastamonu'ya dönüyoruz. Bizimki aldı benim telefonu, bu ne güzel şeymiş ya çok zevkli diyerek. Başladı bana araba bakmaya. Onu favoriye al, bunu favoriye al derken, başladı satıcıları aramaya. Aradığı satıcı da Volvo S60 var. Dedim ben S80 arıyorum, onu almam. Sen almazsan ben alırım dedi. Başladı İstanbul'daki  satıcıyla konuşmaya. Sevgili dostum canım kardeşim derken aracın fiyatında anlaştılar. Bizimki dedi seni sevdim, ekspertiz falan da yaptırmıyorum. Sen benim arabayı kaça alırsın. Abi senin Caddy kaç model falan derken   85 bine Caddy 'yi almayı kabul etti karşı taraf. Üste 60 bin verilecek. Bugün vekaletname yaptırılacak (yaptırıldı), bu işlerden anlar bir arkadaş gidip, Caddy 'yi teslim edecek, 60 bini verip Volvo'yu alıp gelecek. Ortağıma demedik laf bırakmadım, arabayı görmedin, ekspertiz yaptırmıyorsun. İki laf konuştun adam sana telefonda samimiyet yaptı araba alıyorsun diye. Ben temiz kalpli adamım, benim işim rast gider diye cevap veriyor bana. Böyle böyle aramızda epeyce konunun geyiği döndü.

Bugün satıcı telefon açtı. Abi sizin araba 85 e ucuz oluyor, ben senin arabayı 95 saydım. Sen bana 50 bin gönder diye. :D İstanbul esnafı otomobil satıcısı, senin araba ucuza geldi ben hesabından 10 bini düştüm diyor yahu :):) 

Bizimkinde hava binbeşyüz. Gördün mü diyor bendeki temiz kalpliliğin karşılığını :D:)

Velhasıl, hiç aklında yokken, bana araba arıyorum diye kendisine araba aldı bizim ortak.

O yüzden @Ahmet Gül varsın geyik dönsün, belki sayemizde başka araba alanlar da olur.

BU arada Kastamonu'da Barutçuoğlu tarafına yolun düşerse bir kahve içmeye beklerim ;)

Neye niyet neye kısmet :) Güzel bir anı olmuş. Kahve teklifin için teşekkür ederim abi, mutluluk duyarım. Bu arada baktığınız Merso 4 matic mi? 4 matic ise Kastamonu şartlarına uygun olur, arkadan itiş tat vermez. S80 çok isabetli bir tercih olur. Üç paraya 5 köfte. Yalnız ilerleyen yıllarda düşüncem, satışta biraz kaybettirir. Mercedes o açıdan daha güvenli bir liman. Namussuzun 2000 modelleri bile hala 90 bin ediyor. 

Kötü anınız varmış ama Tucson'ların eskileriyle uzaktan yakından ilgisi yok. Bacanakta var benim epey kullandım, her açıdan güzel. 177 beygir, akıllı dört çeker, viraj kabiliyeti harika, her türlü lüks oyuncak var, dört koltuk ısıtma, kör nokta uyarıcısı, şehir içi aktif güvenlik sistemi, açılır tavan vs.. Tek kötü yanı Kastamonu'da bile onlarca var. Kızılay dağıtmış gibi, insan kendini özel hissetmiyor. Yakıt olayı biraz problem ama LPG bağladı bacanak, dizelden az yakıyor. Şimdilik sorun yok. ÖTV indirimiyle en dolusu 175 bin lira. Hem de sıfır. ÖTV indiriminden yararlanmak adına sıfır araç da düşünülebilir. Güzel kampanyalar da var.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

Rıdvan bey ben yerinde A6 dan sonra bakmayacaklarım, passat -pejo demiş arkadaşlar, bunlar seni kurtarmaz, dengi değiller a6 nın, alırsın kısa süre sonra satarsın, aha bunu yaz kenara, karar senin,   merso-land--Volvo  gibilerine bak, bu ayar iyidir, biraz yukarı sınıfta kal yani, şimdi iş uygun anı kollamakta :)

Zevkler var bir de gerçekler :)

Bütçe belli, yılda yapılan km belli. O yüzden ben bu işin sonunda Passat alınacağını düşünüyorum halen. :) 

(Gayet mantıklı bir seçenek bence)

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Passat Türkiye şartlarında her türlü ihtiyacı çözecek bir araba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

yapabileceğinin en iyisini yap yada alabileceğinin en iyisini-al-ye-yaşa vs...   olay bu, savurganlıkla arasındaki ince çizgiyi aşmamak kaydıyla... :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
11 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

Neye niyet neye kısmet :) Güzel bir anı olmuş. Kahve teklifin için teşekkür ederim abi, mutluluk duyarım. Bu arada baktığınız Merso 4 matic mi? 4 matic ise Kastamonu şartlarına uygun olur, arkadan itiş tat vermez. S80 çok isabetli bir tercih olur. Üç paraya 5 köfte. Yalnız ilerleyen yıllarda düşüncem, satışta biraz kaybettirir. Mercedes o açıdan daha güvenli bir liman. Namussuzun 2000 modelleri bile hala 90 bin ediyor. 

Kötü anınız varmış ama Tucson'ların eskileriyle uzaktan yakından ilgisi yok. Bacanakta var benim epey kullandım, her açıdan güzel. 177 beygir, akıllı dört çeker, viraj kabiliyeti harika, her türlü lüks oyuncak var, dört koltuk ısıtma, kör nokta uyarıcısı, şehir içi aktif güvenlik sistemi, açılır tavan vs.. Tek kötü yanı Kastamonu'da bile onlarca var. Kızılay dağıtmış gibi, insan kendini özel hissetmiyor. Yakıt olayı biraz problem ama LPG bağladı bacanak, dizelden az yakıyor. Şimdilik sorun yok. ÖTV indirimiyle en dolusu 175 bin lira. Hem de sıfır. ÖTV indiriminden yararlanmak adına sıfır araç da düşünülebilir. Güzel kampanyalar da var.

Merso 4matic değildi. 4matic olanları izlemeye aldım bu arada. Uygun bir şey düşürürsem, bütçeye zam yapacağım :D

11 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Zevkler var bir de gerçekler :)

Bütçe belli, yılda yapılan km belli. O yüzden ben bu işin sonunda Passat alınacağını düşünüyorum halen. :) 

(Gayet mantıklı bir seçenek bence)

10 saat önce, Selim Bilgin yazdı:

Passat Türkiye şartlarında her türlü ihtiyacı çözecek bir araba.

En azından aradığımı bulana kadar işimi göreceğini düşünüyorum. Gerektiğinde kuyumcudan bozdurur gibi satabiliyorsun Passat'ı.

10 saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

yapabileceğinin en iyisini yap yada alabileceğinin en iyisini-al-ye-yaşa vs...   olay bu, savurganlıkla arasındaki ince çizgiyi aşmamak kaydıyla... :)

Evet, ben de bu fikirdeyim. Bütçeye zam yaptım. Mercedes 4 matic, Volvo S80 veya XC60, belki çok temiz bir LR2 denk gelene kadar beklemede kalacağım.

10 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bazen kalender olup minimalist olmak daha muteber olabilir. 

Sizi çok iyi anlıyorum ve katılıyorum. Fakat senede bir çok kez çoluk çocuk olmak üzere 45 bin km yol yapan birisi için minimalist araç seçimi yapmak henüz erken.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

bu saatten sonra range rover q7 bmw x6 yeni kasa qrand cheroke vs bakılır.

çok zor durumunuz a6 3.0 quatrodan sonra insan neyi beğenebilirki  :D 

bu arada arkadaşlar a6 quatro satılmışken pasat skoda vs olmamış yahu :D 

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

çok zor durumunuz a6 3.0 quatrodan sonra insan neyi beğenebilirki  [emoji3] 

A6 3,0 Quattro tabiki.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Uymaz

Nissan xtrail bugün arkadaş kapora gönderdi 1.6 dizel otomatik cam tavan 190000 TL ye anlaştı sıfır km 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Konuyu ilk açıldığı gün okuyup işiniz zor demiştim içimden.

Şimdi 2.kez girince gördüm ki epey yol alınmış ama hala zor :)

Allah gönlünüze göre versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)
On ‎5‎.‎11‎.‎2018 at 16:01, Rıdvan Ergün yazdı:

A6 parasini faize kor, 25 30 liralik bir araba alirdim. 

Avisden 150 binliralik araba kiralayip  bindim 45 liralik arabayada bindim. Sonucta sadece arabalar. Sanirim suruşzevki 150 binliralik nissan xtrailden alamadim. Ama 1.2 i20 daha zevkli idi. 

Büroda bir kaç tane kiralık araç kullanıyoruz. Arkadaşlara; "ya bu araba boşta gibi araç alana kadar ben bunu kullanayım" dedim. Sağolsunlar kırmadılar. 2016 model 1,6 Dizel otomatik vitesli bir Insignia bana tahsisli hale geldi. Kiralama süresinin bitimine 5 ay var. O süre zarfında uygun bir şey kollarım. :D

Insignia ile İstanbul'a gidip geldim. Adaptif Cruise kontrole alışmak tatlı bir şımarıklıkmış, onu anladım. Adaptif Cruise Control  "keşşşşşşke olsaydı" diye içimden çokça geçirdim. :D 

İstanbul çıkışında Mehmetçik Vakfı Opet'ten depoyu doldurup yol bilgisayarını sıfırladım. Kastamonu'ya ulaştığımda yol bilgisayarı ortalama tüketimi 5,6 lt gösteriyordu. Sabah depoyu fulledim. Pompa hesabına göre 100 km de 6,4 litre mazot yakmış. Hız kurallarına uyarak oldukça sakin bir sürüş performansı sergilememe rağmen bu tüketim bana biraz fazla geldi.  

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
43 dakika önce, Rıdvan Ergün yazdı:

Adaptif Cruise kontrole alışmak tatlı bir şımarıklıkmış, onu anladım.

Olsa ben de şımarırdım.. kesin :)

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Büroda bir kaç tane kiralık araç kullanıyoruz. Arkadaşlara; "ya bu araba boşta gibi araç alana kadar ben bunu kullanayım" dedim. Sağolsunlar kırmadılar. 2016 model 1,6 Dizel otomatik vitesli bir Insignia bana tahsisli hale geldi. Kiralama süresinin bitimine 5 ay var. O süre zarfında uygun bir şey kollarım. [emoji3]
Insignia ile İstanbul'a gidip geldim. Adaptif Cruise kontrole alışmak tatlı bir şımarıklıkmış, onu anladım. Adaptif Cruise Control  "keşşşşşşke olsaydı" diye içimden çokça geçirdim. [emoji3] 
İstanbul çıkışında Mehmetçik Vakfı Opet'ten depoyu doldurup yol bilgisayarını sıfırladım. Kastamonu'ya ulaştığımda yol bilgisayarı ortalama tüketimi 5,6 lt gösteriyordu. Sabah depoyu fulledim. Pompa hesabına göre 100 km de 6,4 litre mazot yakmış. Hız kurallarına uyarak oldukça sakin bir sürüş performansı sergilememe rağmen bu tüketim bana biraz fazla geldi.  

Birde düşünün Audi sınıfı değilde insignia sınıfı bir araç aldınız ve daha neleri arayacaksınız düşünün. Allahtan kiralıktı ya kiralık değilde sizin olsa idi ne yapacaktınız. Hemen satmaya kalkacaktınız. 2.0 motor aşağısı sizi kesmez
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
33 dakika önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Birde düşünün Audi sınıfı değilde insignia sınıfı bir araç aldınız ve daha neleri arayacaksınız düşünün. Allahtan kiralıktı ya kiralık değilde sizin olsa idi ne yapacaktınız. Hemen satmaya kalkacaktınız. 2.0 motor aşağısı sizi kesmez

Kiralıkla durumu yumuşatıp, geçiş yapmak kolay olacak :D

Yorum bağlantısı
Ali Gök

adaptif cruise control her arabada var yahu.   hız sabitleme olmayanda bile ayağımla şehir dışında gaz pedalına öyle bir ayar verrimki 50 den 150 ye çıktığımı hisseden olmaz :d 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
adaptif cruise control her arabada var yahu.   hız sabitleme olmayanda bile ayağımla şehir dışında gaz pedalına öyle bir ayar verrimki 50 den 150 ye çıktığımı hisseden olmaz :D 
Aynı mantıkla bağzı arabalarda olan Eco Mod da sağ ayağımızda mevcut [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
1 dakika önce, Remzi Karaca yazdı:

Aynı mantıkla bağzı arabalarda olan Eco Mod da sağ ayağımızda mevcut emoji4.png

tabi ki var.

meslea benim arabada eco mod %100 km de 10 litre farkettiriyor  :D 

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
9 dakika önce, Ali Gök yazdı:

adaptif cruise control her arabada var yahu.   hız sabitleme olmayanda bile ayağımla şehir dışında gaz pedalına öyle bir ayar verrimki 50 den 150 ye çıktığımı hisseden olmaz :d 

O adaptif speed control oluyor :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...