İçeriğe Yönlendir

Kia Stinger

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Kia'nın sportif Sedanı Stinger, Türkiye'de satışa sunuldu. Tasarımı ile dikkat çeken model, 550 bin liralık fiyat etiketiyle bayilerde yerini aldı. Şuan için özel sipariş ile satın alınabilen Stinger, Türkiye'de 2 litrelik benzinli motor ve 8 ileri otomatik şanzıman ile satışa sunuldu

kia_stinger_3.jpg

Markanın Türkiye'deki amiral gemisi konumunda olan araç, özellikleri ile olduğu kadar fiyatıyla da dikkat çekiyor. Öyle ki, 244 beygir güç üreten 2 litrelik motorla satışa sunulan Stinger, 550 bin liralık diyat etiketiyle satışa sunuluyor. Motor hacminden dolayı yüksek vergi diliminde kalan aracın küçük hacimli motor versiyonu bulunmuyor. 2.2 litrelik dizel ve 3 litrelik benzinli versiyonların hacimleri de halihazırda satılan versiyondan daha yüksek olduğu için Türkiye'ye getirilmesi öngörülmüyor. 
Özel siparişler ile alınabilecek Stinger, Kia'nın bugüne kadar ürettiği diğer araçlardan daha farklı bir konumda kendine yer buluyor. Türkiye ve Avrupa'da küçük şehir otomobilleri ve SUV'leri ile rekabet eden marka, ilk kez Stinger ile sportif sedan klasmanına girişi yaptı.
Türkiye'de sadece GT line donanım paketiyle satılan otomobil, 4830 milimetre (mm) uzunluğa, 1870 mm genişliğe ve 1400 mm yüksekliğe sahip. Aracın aks mesafesi ise 2905 mm olarak açıklanıyor. 2 litrelik motorundan 353 nm tork değeri sunan otomobil, 8 ileri otomatik şanzımanlı seçeneği ile satışa sunuldu. Maksimum hızı 233 km/s olan otomobil, 6 saniyede 100 km/s hıza ulaşabiliyor. Stinger Türkiye'de 5 yıl veya 150 bin kilometre garantisi ile satışa sunuluyor.

kia_stinger_1.jpg

kia_stinger_2.jpg

kia_stinger_4.jpg

Kaynak : Habertürk

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Güzel model ama yine hayal olur bizim ülkede :( 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

şekil güzel ama şu gıcık tablet olmamış, yahu ne kopyacı bunlar be...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
11 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

şekil güzel ama şu gıcık tablet olmamış, yahu ne kopyacı bunlar be...

Bi tablet bir de centik. Nereden girdi hayatimiza.... İlk kimin aklina geldi bunlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

su tabket hakketen artik sıkmaya basladi..

Arac ic tasarim ne kadar guzel olursa olsun tamamen unutturuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
22 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

550 bin TL ... Kİa.... tebessümler kifayetsiz,

Suç kia nın mı abi :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
57 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Suç kia nın mı abi :)

Birazda Kia nın gibi 550 bin tl ye alabileceğimiz premium segment arabaları düşününce, kimse gidip Kia almaz.  He 550 bin tl premiumda olsa bi arabaya verilirmi tabiki verilmez. Ama hangisini alırsın deyince Kia nın şansı kalmıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Birazda Kia nın gibi 550 bin tl ye alabileceğimiz premium segment arabaları düşününce, kimse gidip Kia almaz.  He 550 bin tl premiumda olsa bi arabaya verilirmi tabiki verilmez. Ama hangisini alırsın deyince Kia nın şansı kalmıyor.
Kia nın bu aracı Tr de satma hedefi olduğunu sanmıyorum. 2014 sonbaharında Seul'deki bir showroomda Kia k7 56000 usd civarında idi. Bence 550 bin tl ucuz bile kalmış geçen yıllara, vergi sistemi ve kur farkına rağmen. Demek ki bu stinger daha düşük segmentte. Optimayı satmaları bile başarıydı bence.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Bir bu bir de Alfa Giulia.

Biri alsın az km kullansın, alabileceğim fiyattan satışa çıkarsın 4-5 sene sonra diye bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

çok pahalı çok o paraları herkes vermez malesef. O kadar da etmez bence ama malesef bizim ülkemizde ki ötv kdv araçları ikiye katlıyor

Yorum bağlantısı
Cem Işık
9 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

550 bin TL ... Kİa.... tebessümler kifayetsiz,

Aldı beni bir gülme🤣

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

mondeo parasına olsa alınabilir aslında yada passat diyeyim ikisinden de şık ve kaliteli duruşu var.  

skodalara bile inanılmaz paralar ödeniyor bu ülkede ww grubuna hemen hemen hepsi sorunlu araçlar. Ve ingiltere Abd gibi ülkelerde en çok arıza çıkaran araç sıralamalarında sonunculuğu paylaşıyorlar ww skoda ve fiat   :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

Dün bu aracı Zincirlikuyu'da gördüm. İlk başta ne marka olduğunu anlayamadım. Araba ciddi ciddi göz alan bir model. Benim gibi bir kaç kişi daha dönüp bakıyordu. Tasarımı İtalyan arabalarını anımsatıyor bana göre. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

efsane araba olmuş

bu araba için değil ülkemizin yarısından çoğuna reno symbol almak bile hayal oldu bırakında alamayalım zaten bunu :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tasarım harika.  

İnşallah birileri çokça alır da ikinci ele çokça düşer. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
19 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Tasarım harika.  

Millet de marka takıntısı olmuş özellikle bizim ülkede bir ww hayranlığı var ,  varki hiç bir avrupa ülkesi yada abd kıtasında asla ilk sıralarda tutulmayan çokca arıza çıkaran bir araç bunlar.

Bizim ülkede mercedes hastaları mercedes pahalı olunca onun ucuzu ww ye yöneldi ikiside alman oda kalitelidir gibisine ama aralarında galaksi ler kadar fark var  :) 

1 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Siz hala 500 bin kiayı mı verilir diye düşünürken 3 adet giriş yaptı ve satıldı
2 adet gri ve 1 adet kırmızı
Araç spor ama 4 kapılı ben dış tasarım olarak maseratiye benzettim
d7ff4b0944bf4551535a7126614a12f7.jpg406ccce0073dda35ce46eef220a05a70.jpg46205f8c157240750e01d032d0172222.jpg387beebe0a23e115d7ed0532311add40.jpgc09c1ea6be6b30e166b5396234e03010.jpg

ww gurubuna vereceğime kia ya veririm en azından daha az arıza yapar  :)  

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kia alacağıma audi a5 alırım diyecektim ki fiyatına bakma gafletinde bulundum.615 bin tl..ışık hızıyla kapattım👤

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Açıkçası bu araba dışındada herhhangi bit kia satın almam gibi geliyor

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Keşke Nissan-İnfinity gibi bir ayrım yapsalarmış, stinger yanında picanto olacak bayide. Garipserdim ben.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk
Tasarım harika.  
Kaça düşmesini bekliyorsun abi [emoji4]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...