Gencay Bengli

C4 (2012) Amortisör Sorunu

Recommended Posts

Gencay Bengli

Herkese merhabalar ,

Uzun yıllar Ford ile yaşadığı sorunları siz değerli yardımsever arkadaşlardan aldığım bilgilerle olumlu sonuçlandırdığım gibi yaşadağım tecrübeleri de aynı hassasiyetle sizlere aktardığımı düşünüyorum.

2012 C4 aracımda 225x45x17 lastik yer almakta. Maalesef süspansiyondan hiç de memnun değilim.

Tamam çok da konforlu olmadığını biliyorum ama geçen gün 7 aylık hamile eşimin şu cümlesinden sonra size bir danışmak istedim.

" Gencay, galiba ben bu arabada doğuracağım" dedi. 

İşlerimin yoğunluğundan maalesef ustama da gidemedim ama birşey dikkatimi çekti. Aracın önde yer alan YAYlar kırmızı. Ben 3. sahibiyim. Bir arkadaşım bunda spor yay var dedi bu da seni etkiler dedi.

Sorum şu

Çok da hız yapan birisi değilim. Araçta konforu arttırma adına yaylarla veya süspansiyonla ilgili birşeyler yapılabilir mi?

Not: Lastikler  benden önceki sahibi değişim yapmış. 2017 üretimi Michelin CrossClimate..Lastik ya da Jant değişimi yapmayı düşünmüyorum.

İlginiz ve de desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

tarihinde Gencay Bengli tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alpay Sumer

lastik olculeriniz zaten konfor odakli degil, bu zaten fazlasiyla etkileyen bir durum.Ayrica bahsettiginiz yaylar renkten anlasilmaz ama gercekten spor yay ise fazlasiyla etki eder. İyi bir ustaya sormaniz gerekecek duzgun bir kontrol ve ekipmanla fazlasiyla konforlu hale getirebilirsiniz.simdiden Allah bagislasin. vatana millete hayirli evlat olsunlar.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Harun Kocaçalışkan

Orjinal yaylara geçin. Sorun kalmaz büyük ihtimalle. 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Cem Işık

Spor olan yaylar normal yaylarladeğişince sorun %60 civarı düzelir. Kalan %40 lastik kaynaklıdır. 

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Tayfun Aydın

hocam c4 lerin kronik sorunudur bu. sorun demek de yanlış olur karakteri bu aracın. Yeni c4 ler de aynı değişen bir şey yok. aşırı sert süspansiyonları var tak tuk gidiyor. Bu sebepten c4 satan çok duydum..

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Gencay Bengli
2 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

lastik olculeriniz zaten konfor odakli degil, bu zaten fazlasiyla etkileyen bir durum.Ayrica bahsettiginiz yaylar renkten anlasilmaz ama gercekten spor yay ise fazlasiyla etki eder. İyi bir ustaya sormaniz gerekecek duzgun bir kontrol ve ekipmanla fazlasiyla konforlu hale getirebilirsiniz.simdiden Allah bagislasin. vatana millete hayirli evlat olsunlar.

Bilgilendirme ve de iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Dogan Arsiray

15 inç jant ve yüksek yanaklı lastiklere dönerseniz müthiş fark edecektir.

Mesajı paylaş

Mesajın linki