İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Aytac Sakal
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Dün yine ölçtüm, 12.13 V a düşmüş akü. Marş esnasında far rölesi bırakıyordu, belliydi. Kilidi açınca 11.90V lara düşüyor. 3.5 senelik akü, yazı çıkarsa öpüp başımıza koyacağız sanırım.

Cuma beni kırsalda yolda bıraktı , kontak kapattıktan 1 dk sonra 12.2 Volt ölçtüm aküyü değiştirdim.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Ford logolu çelik sibop kapaklarım var sökmesinler diye anahtarla sıktım, bu seferde lastikçi açmakta zorlanıyor.
Link varmi abi bende alayim benimde caldilar
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Levent Güzelkalp yazdı:
Metin Uzunoğlu yazdı:
Ford logolu çelik sibop kapaklarım var sökmesinler diye anahtarla sıktım, bu seferde lastikçi açmakta zorlanıyor.

Link varmi abi bende alayim benimde caldilar

Yıkamacımda vardı ondan aldım. Bulamazsanız kargo ile yollarım.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Ali Darbaz yazdı:

Yasak öncesi 10 günlük içme suyu almaya Şileye gittik beraber

Ali Bey,nedir bu suyun özelliği . var mı ismi cismi.  

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Haluk Şentürk yazdı:

Ali Bey,nedir bu suyun özelliği . var mı ismi cismi.  

Bizim damak tadımıza iyi geliyor abi. Epey su denedik. Bu üvezli köyünün suyu hem yumuşak hemde çok cağıl cağıl akıyor. Gidip doldurup alması çok kısa sürüyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Darbaz yazdı:

Yasak öncesi 10 günlük içme suyu almaya Şileye gittik beraber

ACtC-3dgTqjJi_QIIiVWbU-Ug-kfi3XvZJd-fdyS

Akfırat tarafında Kızılay bölge lojistik merkezinin tam karşısında çeşmeler var tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Dün yine ölçtüm, 12.13 V a düşmüş akü. Marş esnasında far rölesi bırakıyordu, belliydi. Kilidi açınca 11.90V lara düşüyor. 3.5 senelik akü, yazı çıkarsa öpüp başımıza koyacağız sanırım.

Şimdi haftasonları da yatacak araç. İmkan varsa değiştirin derim.

Aytac Sakal yazdı:

Araç rölantide 13,6 Volt gerilim ölçtüm.

Ford'lar genelde rölantide 14.4 basar. Dinamonuzu kontrol ettirin derim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Sani Gerşon yazdı:

Anladım , yarın tekrar bakayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Zaten yatıyor aylardır, haftada bir-iki 5 km yapıyor. Şimdilik marş sıkıntısı yok, bakacağız duruma göre.

Dizel focus 14.3-14.4 V oluyor araç çalışırken Sani bey haklı, benim alternatör diyot tablasindaki bir diyot yanınca 13 lere düşmüştü voltaj. İnilti gibi bir ses ve koku yapmaya başlamıştı. 3 sargının ikisi çalıştığı için alternatör çok ısınıyordu, kesinlikle kontrol ettirin alternatör zarar görmeden.

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Ali Darbaz yazdı:

Bizim damak tadımıza iyi geliyor abi. Epey su denedik. Bu üvezli köyünün suyu hem yumuşak hemde çok cağıl cağıl akıyor. Gidip doldurup alması çok kısa sürüyor. 

Şile tarafının suları kaldığı zaman koku yapar normalde o su yapmıyor mu?

Kaynakları aşağı yukarı aynı hepsinin.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Dizel focus 14.3-14.4 V oluyor araç çalışırken Sani bey haklı

Sani Gerşon yazdı:

Uyarınız için teşekkür ederim sabah baktım malesef şarj olmuyor rölantide 12,1 Volt oto elektrikçi yolu göründü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Ali Darbaz yazdı:

afiyet olsun. arkadaki bina da güzelmiş.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Bugün bir şey yapmadım ancak yakın zamanda Gates Triger Set (Devirdaim ile ) - Sachs Takviyeli Baskı Balata ve GM Enjektörler ile eskilerini tamamını  değiştirme yoluna gitmek istiyorum. Araçta minik bir debriyaj aralığında saniyelik bir silkeleme var. Bu sadace alıştığım için benim veya deneyimli araba gurmelerinin hissedebileceği bir şey.  Bobin Buji sağlam, Aküden Rolantide 14V Güç alabiliyorum Ya Baskı Balata Hatalı ya da Enjektörlerimde bir acayiplik var gibi seziyorum. Enjektörü sanırım çıkarıp test etmeden değiştirmeye karar verme gibi bir şansta yok o yüzden kararsızım. LPG'de 0-100  denerken motora fazla güç bindirdiğimde de O2 sensörü arıza ışığı yakıyor Eşik değeri aşıldı adı altında AFR ayarı mı yapımlası lazım bilemedim neden olur  kimileri normal diyor ama Arıza ışıklarını sevmiyorum.

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Bu şekilde bir modül aldık eBay'dan araçta fiber optik alt yapı olduğu için modül bayağı pahalı eskiden sadece CD çalıyordu şimdi , USB , SD Bluetooth hepsi oldu.Müzik önemli.Modül vergiler dahil 2000 TL . Modül fikrini @yavuz selim bilgin verdi cihazı da @Okay Kaygusuz getirtti.80b961a7ceed6bc4c4d960d49184743f.jpg3466193ddc11af3afc4afaff682dbd66.jpg9366ac4422a1bbc852da1366a9a15f8a.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Servisde Orijinal geri görüş kamerası taktırıldı. Cruize control uyarı vermişti o düzenlendi.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Furkan Bakırel yazdı:

Bu şekilde bir modül aldık eBay'dan araçta fiber optik alt yapı olduğu için modül bayağı pahalı eskiden sadece CD çalıyordu şimdi , USB , SD Bluetooth hepsi oldu.Müzik önemli.Modül vergiler dahil 2000 TL . Modül fikrini @yavuz selim bilgin verdi cihazı da @Okay Kaygusuz getirtti.

hayırlı olsun güle güle kullan, montaj cd changer'ın arkasından mı yapılıyor birde ses kalitesi nasıl 

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
hayırlı olsun güle güle kullan, montaj cd changer'ın arkasından mı yapılıyor birde ses kalitesi nasıl 
Montaj istenilen yere yapılabilir ben torpidonun arkasına koymayı tercih ettim ses kalitesi çaldığınız müziğe bağlı , Spotify ile muazzam...
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağrı Alaf yazdı:

kimileri normal diyor ama Arıza ışıkları

Arıza ışığının normali mi olurmuş :) Adı üzerinde "arıza ışığı". Bir derdi var ve söylüyor işte araba.

Bana astra g için (sanıyorum motor aynı senin arabayla) kesin yanar, normaldir, bunlarda çok sensör var falan dediler. "Yanmaz abi, yalan söylüyorlar. Ayar tutturamadıkları için yanıyor" diyen ve çokça tavsiye edilen bir yerde arıza ışığı yakmama garantili taktırmıştım. Her sürü biçimini denedim, arızası yokken hiç arıza ışığı yakmadı. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Murat Sahın yazdı:

Arıza ışığının normali mi olurmuş :) Adı üzerinde "arıza ışığı". Bir derdi var ve söylüyor işte araba.

Bana astra g için (sanıyorum motor aynı senin arabayla) kesin yanar, normaldir, bunlarda çok sensör var falan dediler. "Yanmaz abi, yalan söylüyorlar. Ayar tutturamadıkları için yanıyor" diyen ve çokça tavsiye edilen bir yerde arıza ışığı yakmama garantili taktırmıştım. Her sürü biçimini denedim, arızası yokken hiç arıza ışığı yakmadı. 

Abi ben çok memnunum her yerde sensör olmasından. Astra ile motorlar farklı dışarıdan ama blok farklı içeride ki her şey aynı sanırsam. Benim Motor Kodu Z16XE seninki  XEP idi yanlış hatırlamıyorsam, Astra G'de OBD'nin okuyabildiği 80 veya 120  tane sensör Vectra C'de 256 sensör var. Geçenlerde yolda giderken sol stop farı soketten çıkmış hemen bilgi ekranımda işareti çıktı yazılı ve görsel şekilde uyardı beni. Bak diyor kardeş sola sinyal verirsen belli olmaz Stoplar çalışmıyor in bi tak diyo. Haberin var bugün birisi vurdu arabaya hemen dörtlüler yandı kardeş bir yere sürttün ellam bi kontrol et diyor. Balata bitik disk ötük lastik patlak ne güzel bir sürü uyarısı var. 12 Bin Kilometredir sürüyorum bir kere lüzumsuz yaktığını görmedim. O2 arızasını ben  yandıkça OBD'den söndürüyorum normal giderken yanma yok ama Kalkışlarda fazla yüklenip atmosferik uğultusunu çıkarınca 2-3 dk sonra yanıyor O2 sensör sağlam ki uyarıyı hemen vermiyor belli şeyleri yapınca veriyor kısaca arabam bana yine bir şeyler açıklamak istiyor. Fakirde mi çalışıyor neyse

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Yaklaşan tatil öncesi uzun yol denemesi yaptık. 12 saat bu şekilde sürerek yakıt tasarrufu ve aracımı korumayı umuyorum. 

https://youtu.be/aDTOVF68CME

12 saat bu şekilde sürerken sıkılmayacaksan helal olsun. Ben hayatta sabredemezdim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...