İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Aydın Sert
Emre Şimşek yazdı:

Böyle bir şey olabilir aslında. İsofixli olması güzel. Bizim arka koltukların yatabilmesi de güzel. Tek sorun yükselticinin süngerinin yeterli olup olmadığı. Yorumlardan birinde orasını eleştirmişler. Müsait zamanda oturma yerini inceler misiniz?

Emre Hocam, oturma yerinin süngeri ince. Şehir içi kısa mesafede sorun olmaz fakat uzun yolda rahatsız olur çocuk.

Ben altını kalın süngerle destekledim. 

Oturma yerindeki kumaş çok rahat çıkabiliyor. Önde iki tane çıt çıtı var. Arkadan ise iki adet geçmeli ipi.

Açtım ve direk süngeri koydum. Yapıştırmaya ya da dikmeye gerek yok.

Süngeri her yerde bulabilirsiniz. 

Ya da oturma yerine ince bir minder, ped vs gibi şeyler de koyabilirsiniz.

Akşam müsait olursam fotoğraflarını çeker atarım. Araç üzerinde de görmüş, fikir edinmiş olursunuz.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kızım 3,5 yaşında. Hep koltuk kullandık ama bir ara bir kaç ay bir türlü oturmadı. O dönem bir yere gitmek azaptı. Sonra tekrar konuşa konuşa ikna ettik. Şimdi koltuğuna kendi oturuyor, kemeri biz bağlıyoruz. Kemeri bağlamadan hareket edersem hemen dur diyor. İlerisi için yükseltici düşünüyorum ama bu sefer uyumak sorun olacak. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mahmut Yıldız yazdı:

İlerisi için yükseltici düşünüyorum ama bu sefer uyumak sorun olacak. 

boyun yastıkları var, onlardan almıştım çok işe yarıyor, ufak bir mendil de terlermesini engelliyor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mahmut Yıldız yazdı:

Kızım 3,5 yaşında. Hep koltuk kullandık ama bir ara bir kaç ay bir türlü oturmadı. O dönem bir yere gitmek azaptı. Sonra tekrar konuşa konuşa ikna ettik. Şimdi koltuğuna kendi oturuyor, kemeri biz bağlıyoruz. Kemeri bağlamadan hareket edersem hemen dur diyor. İlerisi için yükseltici düşünüyorum ama bu sefer uyumak sorun olacak. 

uyurken problem yaratıyor c yastık vardı boyun için ama yine de çocuk sağa sola yatıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

Nevmix marka fırçasız cilalı şampuan ile yıkandık ve yine nevmix marka büyük mikrofiber havlu ile kurulandık parladık. Kendi adıma ülkemizde yerli ve milli böyle kaliteli detailing ürünleri üreten bir firmanın olması beni çok duygulandırdı. Nevşehir de olması da cabası... Emmi sorsak mı foruma sponsor olurlar mıymış[emoji1][emoji1]

@Mehmet Ozyurek

2iovizt.jpeg

lwkl7bs.jpeg

1nlkwj0.jpeg

li0fztv.jpeg

6az5yas.jpeg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Kerim Bilgehan Arbek yazdı:

Nevmix marka fırçasız cilalı şampuan ile yıkandık ve yine nevmix marka büyük mikrofiber havlu ile kurulandık parladık. Kendi adıma ülkemizde yerli ve milli böyle kaliteli detailing ürünleri üreten bir firmanın olması beni çok duygulandırdı. Nevşehir de olması da cabası... Emmi sorsak mı foruma sponsor olurlar mıymışemoji1.pngemoji1.png

@Mehmet Ozyurek

Yok bizim kalwaxımız var :)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Arif Aykın yazdı:

Arabayı 2 ay sonra bugün yıkattık daha nazar mı değdi ne olduysa sürttük arabayı 😔😔😔 

Arif, yeni gördüm. Geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ersin Gökdemir yazdı:

Arif, yeni gördüm. Geçmiş olsun.

Sağolasın ersin amca. 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Emre Şimşek yazdı:

Çekebildiniz mi:)

Dün akşam montaj yaptım, elimi cebime attım telefon yok. Hanım kapıda aldıydı işim var diye, araç otoparkta. Çekemedim :D

Bu akşam direk otoparka gideyim.

Ufaklığı oturttum, çok rahat etti. Boynuna da C yastığı koydum. Koltuğun sırt kısmını yatırdım. Kemerler çok güzel bağlandı. İsofix falan tam olması gerektiği gibi. Oto koltuğu varken arkaya 2 kişi zor sığıyordu, şimdi çok rahat. Uzun yolda uyuma olayına bakacağız artık. Arkadaşlar çocuk uyunca kafa sağa sola düşüyor deyince şu ürünü buldum. Olmadı bundan alırım artık.

https://www.trendyol.com/bundera/pillow-cocuk-emniyet-kemer-yastigi-oto-emniyet-kemeri-p-73977477?boutiqueId=571510&merchantId=115794&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_urun_listeleme&adjust_tracker=ejav2ha_253g15b&adjust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.2

Bir de şu varmış;

https://tr.aliexpress.com/i/4001132459904.html

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Arif Aykın
(düzenlendi)

Bugün Karabük -Ankara yolculuğu yaptık. Toplam 490 km yol yapmışız. 49.4 lt LPG ile gidip geldik yolu. Yola çıkmadan yol bilgisayarı sıfırlamadık yaptım ve ortalama yakıtı. Ortalama hız 94.7 km/H ortalama yakıt 7.6 lt gösteriyordu arabayı stop ettiğimde. 180 km/H hızı da gördüm kaç defa ve arabanın maşallahı vardı ne titreme ne başka birşey yoktu çok şükür. Dönüşte çubuk ilçesine uğradığımdan dolayı Çerkeş üzerinden geldim o yüzden yakıt ortalaması biraz arttı ortalama hız değeri düştü.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Fiestanın muayenesi için saat 9'a randevu almıştım. 5 dk erken gittim toplamda 40 45 dk eksoz ve muayene işini hallettiler. Ön ysn camlarda film vardı. Hafif kusurla geçti. Bu sene sis farlarının ışık şiddetini vs kontrol etmiyorlarmış.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bu sene sis farlarının ışık şiddetini vs kontrol etmiyorlarmış.

Keşke etseler her taraf beyaz sis lambasını açıp gezen amaçsız insanlarla doldu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Yeter yazdı:

Keşke etseler her taraf beyaz sis lambasını açıp gezen amaçsız insanlarla doldu. 

Beyaz farlara hiç bir şey yapmadılar. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Dün aracımın bakımlarını yaptım,

2015 1.5 dizel fiesta için

4 L Motul Eco nergy 5w30

Mann hava filtresi

Filtron polen filtresi

Pug orjinal yağ filtresi (şasiden fabrikasyon çıkan bu)

ön-arka silecek silbak marka (65-40 ön 30 cm arka) 

Bosch dot 4 fren hidroliği

Mazot müşürleri temizlendi, arka frenler söküldü ayarlandı, motor yıkama/temizliği yapıldı. İşçilik 200 lira, malzemeleri kendim tedarik ettim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ü.Emre Kartal yazdı:

Dün aracımın bakımlarını yaptım,

2015 1.5 dizel fiesta için

4 L Motul Eco nergy 5w30

Mann hava filtresi

Filtron polen filtresi

Pug orjinal yağ filtresi (şasiden fabrikasyon çıkan bu)

ön-arka silecek silbak marka (65-40 ön 30 cm arka) 

Bosch dot 4 fren hidroliği

Mazot müşürleri temizlendi, arka frenler söküldü ayarlandı, motor yıkama/temizliği yapıldı. İşçilik 200 lira, malzemeleri kendim tedarik ettim. 

Malzemeler ne tuttu 1,25'e bskım yaptırabilirim.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Metin Uzunoğlu yazdı:

Malzemeler ne tuttu 1,25'e bskım yaptırabilirim.

yağ 180

yağ filtresi 40

polen 60

hava 90

silecekler 90

hidrolik 1 litre 50 lira 

Eğer orjinal filtreleri alırsanız daha da düşüyor rakam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bugün Düzce Ford servisinden benzinli 2016 model Fiesta 1,25 için polen hariç buji dahil 1025 tl fiyat aldım. Uzun yola çıkmadan bakım yaptırmayı düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Sol Aynamı kırdılar orjinali 650 TL.  ve parça parça geliyor. 

Yan sanayi 200 TL. 

Kıran kişi masrafları üstlendi  350 TL ye hallettik.

Wiewmax aynayı başaralı oldum. Orjinali aratmıyor. 

Normalde aynayı sökmek için küçük plastik parçayı çıkartmak yeterliydi ki eski fiestamdada çift ayna değiştirdim ve hiç zorlanmadım. Loganda komple kapı döşemesini sökmek gerekiyor ne kadar saçma birşey yapmışlar dicem ama bütün olması daha iyi bana göre. seyyar parça sıkıntı oluyor abi. düşüyor tutmuyor kırılıyor ses yapıyor vs vs vs. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...