İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Metin Uzunoğlu

Çocuklarıma araç sürme (fiesta ile)  antrenmanları yapıyoruz ara ara. Bu gün stabilize köy yollarında dolaştık sonra yıkandık cilalandık ve pazar alışverişine gittik buraya kadar herşey çok güzeldi.  Araca bineceğim zaman sol ön lastik inmişti. Evden kompresör getirttirdim ama lastik bir türlü şişmedi akıllı vida girmiş çıkmış. Yedek lastiği taktım acayip bir kriko kolu ve bijon anahtarı yapmışlar iki fonksiyonlu. Sonrasında hazır lastikçi ye gitmişken kışlıklarıda çıkardık finali 135 nm lik tork anahtarı ile yaptık.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Bugun değil ama dün yazliklara geçtik.
Bu arada esnafımız bu sene elektrik şirketini referans almışlar kendilerine.

2021 Kasım da kışlıkları 100 tl ye degisirlerken, bu sene 16 janta kadar 120 TL, 17 ve üstünü 140 TL den degisiyorlar.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hem hanımım hem de benim arabanın yazlık lastiklerine geçtik dün. Hanımın aracın lastikleri atmıştık. Şubat ayında Bridgestone Turanza T005 almıştım. 4000 TL tutmuştu. Bakalım nasıl olacak?

Benim araçta fabrika çıkışı Pirelli Scorpion Verde’ler duruyor. Tekrar taktık. Kışlıklar Michelin Pilot Alpin 4. 1 sene daha gider herhalde. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Kışlık lastikleri fırçalayıp suyla yıkadım :) 

2. kışı geçirdik. Hala yumuşacıklar. Böyle bakarsam sanırım 10 sene götürür beni. Zaten yıllık 3-4 bin km sürüyorum kışlıklarla. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

2. kışı geçirdik. Hala yumuşacıklar. Böyle bakarsam sanırım 10 sene götürür beni. Zaten yıllık 3-4 bin km sürüyorum kışlıklarla. 

Saç kurutma makinesi? 😃

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Oğuzkan Erışık yazdı:

Saç kurutma makinesi? 😃

Ufak bi fön çektim zaten 😁😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Lassa ları 7 kış kullandım, 8.kış da kullanabilirim sanki. 4,5 mm diş var , çatlama pek yok. Çok iyi hizmet etti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ben nokian wr de leri 5 kış kullandım, önler parçalandı, demek dişleri dökülmese gideri varmış... Yine aynısını aldım yanlış mı yaptım ki 🤔 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bende bugün kışlıkları depoya kaldırdım. Yarında araba yıkanacak inşallah [emoji4] Kapalı otoparkın ve ayrı takım jant lastiğin faydaları [emoji4] Yazlık Nokianlar ve Sport jantlarıma kavustugum için mutluyum. Kisliklardan yumuşak vallahi. Nokianlara baktım çatlama yok.

9e40ab79974a93c2d34421356ec4f92c.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Ben nokian wr de leri 5 kış kullandım, önler parçalandı, demek dişleri dökülmese gideri varmış... Yine aynısını aldım yanlış mı yaptım ki 🤔 

5 yıldan sonra hangisi olırsa olsun sertleşmeye başlıyor. Amacını yerine getiremiyor. Bence yanlış yapmamışsınız

Metin Akbal yazdı:

Bende bugün kışlıkları depoya kaldırdım. Yarında araba yıkanacak inşallah emoji4.png Kapalı otoparkın ve ayrı takım jant lastiğin faydaları emoji4.png Yazlık Nokianlar ve Sport jantlarıma kavustugum için mutluyum. Kisliklardan yumuşak vallahi. Nokianlara baktım çatlama yok.

9e40ab79974a93c2d34421356ec4f92c.jpg

Neden hep pis bu araba? Yıkanınca su mu alıyor? 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Oğuzkan Erışık yazdı:

Neden hep pis bu araba? Yıkanınca su mu alıyor? 

Yıkanınca nazar değiyor. Geçen ki yıkamada sağ gündüz ledi kesti mesela 😅

Birde hava daha yeni düzeldi. Geçen hafta yağmur vardı.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Metin Akbal yazdı:

Yani kasımdan beri pis mi 😃😃

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Sıcakta kullanmak dişleri bozuyor, sıcakta kullanılacaksa yavaş gidilecek ve yumuşak kullanılacak. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Oğuzkan Erışık yazdı:

Yani kasımdan beri pis mi 😃😃

Yok yahu 2 hafta önce yikamistim ertesi gün kar yağdı 😊

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mert Gülkokan yazdı:

7 sene toplamda 2 faeklı seri petlas kışlık set kullandım
Hiç dişler azaldığını görmedim

Tam taksici lastiği Mert abi 😃 kauçuk yok ondan aşınmıyor sanırım

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Petlas kışlık bir kere aldım, 2-3 sefer öyle bir kaydı ki şarampolden aşağı gidiyordum bir keresinde. %1 aksiyona girme ihtimali varsa uzak durulması gereken bir lastik. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Selim Bilgin yazdı:

Petlas kışlık bir kere aldım, 2-3 sefer öyle bir kaydı ki şarampolden aşağı gidiyordum bir keresinde. %1 aksiyona girme ihtimali varsa uzak durulması gereken bir lastik. 

Fiyatı da piyasadan aşağı kalır değil. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Fiestanın wrd4 ler 6. Kıştan çıktı dişler 6 mm ve lastikler yumuşak, toplam km 43k oldu. Hankookları tekrar taktım. Eğer ani frenleme de kayarsa yeni nokian yolu görünür.

Metin Akbal yazdı:

Birde hava daha yeni düzeldi. Geçen hafta yağmur vardı.

Cuma günü yıkadım, cumartesi çamurlu yağmur yağdı bugün tekrar yıkadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Nokian wrd3
2013 üretimi hala yumuşak, hala catlama yok.

Ha bir tanesi balon yaptı, o ayrı mesele.

Bir ara eski aracimda kullandığım good yearlar kadar tutmuyor diyordum, ama onunda sebebi antipatinaj sistemi imiş, arac tutmadığını anlayınca patinaja düşmesin diye gücü kesiyor. Dolayısı ile karda saplanıp kaliyordum.

ASR (vw de antipatinaj oluyor herhalde) kapatılınca bu lastik gayette iyi götürüyor

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kış lastiklerinde 4mm göstergesi var. 4mm altı tavsiye edilmiyor kış lastiği için. 

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
Kış lastiklerinde 4mm göstergesi var. 4mm altı tavsiye edilmiyor kış lastiği için. 
Yarin bir kontrol edeyim. Lastik üzerinde gösterge var ama herhalde 5-6 arasi birseydir. Yanlış hatırlamıyorsam 8 mm olarak gelmişti sıfırı.
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim lastikte derinlik vardı ama önlerin dişlerde kopma vardı.

Arka

E0RJdx.jpg

Ön

E0RVO0.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Benim lastikte derinlik vardı ama önlerin dişlerde kopma vardı.

Ön

E0RVO0.jpg

Kuru havalarda bariz sert kullsnılmış yada virajlardan gaz ile çıkılmış gibi görünüyor. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Cuma günü yıkadım, cumartesi çamurlu yağmur yağdı bugün tekrar yıkadım.

Hocam zaten yağmur yağmasını isteyen araba yıkamalı [emoji16]
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...