İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Erkan Işık
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bugün değil dün yapıldı ama kafa yormasi devam ediyor bugün de.
Baskı balata volant, şanzıman yağı, hidrolik ve şanzıman alt takozu değişti 2735 TL.

Takoz Ecem takıldı, rolentide titreşim arttı sanki, orjinal alsam düzelir mi? 350 TL

Turbo üst borusu ek yerinden açılmış, yakıştırma yapılıyormuş Antalya'da sağlıklı olur mu?

Kafamda deli sorular.

35d3efa2a2853bb3a35ffa0f82766c2d.jpg

hortum idare etsın dersen bantla sar yada ölcusune bak ustune hortum gecırmeyı dene sonra ısıt , takoza gelınce eskı takoz elındeyse eskı takozu dayson polıureyan la doldur malıyet 20lira 

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
Mustafa YILDIRIM
Hayrettin Gücin yazdı:

Bu ürün su yalıtımı için kablolarda kullanılır ve üzerine bütünlüğünü korusun diye üzerine izole bant sarılır. Motor bölümünde sıcaklık etkisiyle akma yapabilir. Ama deneyip sonuçlarını görmekte fayda olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Son işlemler yapılıyor, tüp tankının zamanı dolmuş değişecek, borular yenilenecek ve nasipse yarın TÜV'deyiz 😈

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)

9ugün benim transporter bana süpriz yapdı  aracı çalıştırdım araçdan farklı bir ses geliyor şak şaklı hayırtılı hafif yürüyünce geçen ,neyse hemen sanayiye gittim usta krank kasnagı dedi iyi  dedim degiş sökdüler bakdım triger görünüyor yaklaşık 50 bın km olduydu deişeli , triger sanki gevşek duruyor usta  dedim, usta dedi trigerin kapagını da sökün sökdük birde bakdık triger gergi bilyası kırılmıs araç o şekilde çalısyormuş hayda i mecbur kaldık triger seti degişimine 

150 tl işcilik

triger seti 550 tl 

devirdaim 230 tl

krank kasnagı sanki keyfe keder degişdi ?  320 tl 

hararet möşürü 50 tl 

totalde 1300 tl girdi araç 2,5 tdi transporter  aracı o sekil sürsek triger koparır veya yüzde 90 sente atlardı dediler 

9f3a41e108aba69d4172d5eacc3bb2ea.jpg

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
(düzenlendi)

bugunun kısmeti konfor beyni müsteri arabası

EXRJ8p.jpg
EXRyLM.jpg
EXRVrx.jpg
EXRng6.jpg
EXRrEy.jpg

tarihinde Okay Kaygusuz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Aracın arka kısmından sürekli ses geliyordu. Bagajı boşalttım, arka koltuk emniyet kemerlerini bağladım, trafik setini ve bijon anahtarını bagajdan içeri aldım. Sonunda ses kesildi. Demek ki bunlardan birisi, bir yere çarparak ses yapıyordu. Tek tek yerleştirerek bulacağım şimdi hangisinin ses yaptığını :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Takoz için gittim gelmemiş, gitmisken turbo borusunu aldım ama usta yoğundu kaldı, yarında Antalya'ya gidip geleceğim, kendim mi taksam :)
24a9eeba7c67306a73d6cd1a83f1017a.jpg

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Çağlar Bayur yazdı:

ne olmuş beyne

rolelerin ayaklarının lehim catlagı

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Okay Kaygusuz yazdı:

rolelerin ayaklarının lehim catlagı

Okay bizim Boranın beyinde de var heralde bu sorun. Sağ kapı switchi sağlam olmasına rağmen bazen görmüyor kapının açıldığını. Beyinin soket tarafının lehimlerinden midir?

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Takoz için gittim gelmemiş, gitmisken turbo borusunu aldım ama usta yoğundu kaldı, yarında Antalya'ya gidip geleceğim, kendim mi taksam :)

Elinizden geliyorsa takın tabi.

Erkan Işık yazdı:

9ugün benim transporter bana süpriz yapdı  aracı çalıştırdım araçdan farklı bir ses geliyor şak şaklı hayırtılı hafif yürüyünce geçen ,neyse hemen sanayiye gittim usta krank kasnagı dedi iyi  dedim degiş sökdüler bakdım triger görünüyor yaklaşık 50 bın km olduydu deişeli , triger sanki gevşek duruyor usta  dedim, usta dedi trigerin kapagını da sökün sökdük birde bakdık triger gergi bilyası kırılmıs araç o şekilde çalısyormuş hayda i mecbur kaldık triger seti degişimine 

150 tl işcilik

triger seti 550 tl 

devirdaim 230 tl

krank kasnagı sanki keyfe keder degişdi ?  320 tl 

hararet möşürü 50 tl 

totalde 1300 tl girdi araç 2,5 tdi transporter  aracı o sekil sürsek triger koparır veya yüzde 90 sente atlardı dediler 

Yeni kasnak ses yapmadıysa çok kafaya takmayın. Yüksek km li araçlarda kasnak değişimi sonrası ses problemi yaşayan var baya bende fiestada yaşamıştım mesela.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

ne olmuş beyne

Çaglar abi sana bir soru  triger gergi bilyası  kırılmıs ve gerdırme olayı gitmiş triger kayışı gevşek sekilde çalısma yapıyormus  araç  bu işin sonunda kayıs sente atlama veya kopma yaparmıydıkı acaba yoksa osekıl çalısmaya devam edermıydıkı  birde her degişimde devirdaim degişimi şartmı garanti veremem deyınce usta mecbur kaldık devırdaımıde degısmeye  60 bın km 4 sene garanti verdi böyle :))

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Eski kasnagı sahıbındene koyayım :)) araç güzel oldu , babam kullanmısdı gecen aracı o kullanıp geldıkden sonra devamlı kontrol ederim aracı , aracın sesi farklı gelınce sanayıye direk ucdum 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Devirdaimi triger değişiminde değiştirin mutlaka. Ben bundan 3,5 yıl önce triger değiştirirken devirdaimde kaçak vardı ve değiştirdik. Şimdi triger km’si dolmadı ama yine devirdaimden kaçak var. Mecbur trigerde değiştirecem bir daha işçilik vermemek için.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mustafa Arıkan yazdı:

Devirdaimi triger değişiminde değiştirin mutlaka. Ben bundan 3,5 yıl önce triger değiştirirken devirdaimde kaçak vardı ve değiştirdik. Şimdi triger km’si dolmadı ama yine devirdaimden kaçak var. Mecbur trigerde değiştirecem bir daha işçilik vermemek için.

Mustafa hocam bugun bakdım kacak vs yok 70 bınde mı degısdı 120 bınde mı degısdı devırdaim bilmiyordum , ama kullandıgın parçada bır problemmmı var acaba birde sıvı conta ile yapıstıryorlar diger contalar randıman vermıyor dedı parca ıhtıyacın olursa yardımcı olurum ustamız ıyı cekırdekden yetısme 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Ustadan yana problem yok hocam. Biz sıvı conta ile yapıştırmadık, devirdaimin içinden çıkan contayı kullandık. Setin markası da Ruville idi. Dandik bir parça değil diye biliyorum. 
Yer kolay olsa contayı da problem etmem. Ama ön taraf komple iniyor. İşçiliği maliyetli.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Mustafa Arıkan yazdı:

Ustadan yana problem yok hocam. Biz sıvı conta ile yapıştırmadık, devirdaimin içinden çıkan contayı kullandık. Setin markası da Ruville idi. Dandik bir parça değil diye biliyorum. 
Yer kolay olsa contayı da problem etmem. Ama ön taraf komple iniyor. İşçiliği maliyetli.

Cezayı ustana keseceksın ben öyle yapıyorum , bugunde bana ilerde sen sunu degıstırmedin dıyemesın diye degıstırdım , araba allahdan kaza bela gelmesse duracagını bılıyor :))

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Erkan Işık yazdı:

Çaglar abi sana bir soru  triger gergi bilyası  kırılmıs ve gerdırme olayı gitmiş triger kayışı gevşek sekilde çalısma yapıyormus  araç  bu işin sonunda kayıs sente atlama veya kopma yaparmıydıkı acaba yoksa osekıl çalısmaya devam edermıydıkı  birde her degişimde devirdaim degişimi şartmı garanti veremem deyınce usta mecbur kaldık devırdaımıde degısmeye  60 bın km 4 sene garanti verdi böyle :))

milli piyango alırdım bu şans ile sente atlamamışsa

devirdaim değişim iyidir , hazır sökülmüşrken ki zaten üstte anlatılmış. bir seferde daha ucuza yapılmış olur hepsi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Erkan Işık yazdı:

Cezayı ustana keseceksın ben öyle yapıyorum , bugunde bana ilerde sen sunu degıstırmedin dıyemesın diye degıstırdım , araba allahdan kaza bela gelmesse duracagını bılıyor :))

Hocam usta o kadar garanti veremez ne diyeyim adama 3,5 yıl oldu :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Çok erken değil mi devirdaim için bu süre ve km ler. Ben ilk trigeri 102 binde aldığımda değiştirdim, devirdaim değişmedi, geçenlerde 185 binde ikinci trigeri değişirken değişti devirdaim, 10 senelik devirdaim hafiften kaçırmaya başlamıştı.

Ekleme: devirdaim yerine triger yazmışım değiştirdim.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Çok erken değil mi triger için bu süre ve km ler. Ben ilk trigeri 102 binde aldığımda değiştirdim, devirdaim değişmedi, geçenlerde 185 binde ikinci trigeri değişirken değiştirdim, 10 senelik triger hafiften kaçırmaya başlamıştı.

Ahmet bey orjınal servis parçası degil bunlar sanırım muadil parçalar bana dedi 60 bın km -veya 4 sene dedi gerdi bilyası kırılmıs takılalı 55 bın km  oldu idi banada az gelıyorda yapcak bırsey yok , birde termostat müşürü 70 derceyı gecmıyordu bugun onuda degısdık tam anlamadım ama müşür bozuk olunca mazot pompasının olması gereken degerler dısında çalıstırma yapıyormus buda diger arızalara sebeb veriyormus altı ustu 50 tl lik parca 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Çok erken değil mi devirdaim için bu süre ve km ler. Ben ilk trigeri 102 binde aldığımda değiştirdim, devirdaim değişmedi, geçenlerde 185 binde ikinci trigeri değişirken değişti devirdaim, 10 senelik devirdaim hafiften kaçırmaya başlamıştı.

Ekleme: devirdaim yerine triger yazmışım değiştirdim.

Erken tabi ama conta yapısından mıdır nedir bilmiyorum bendeki durum böyle. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...