İçeriğe Yönlendir

Çocuğa Youtube Kanalı Açmak

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Alpay Sumer
2 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Youtube videolarını konteyner içi oynatacağım.

Anlamadim desem ?

Yorum bağlantısı
Hamit inan
(düzenlendi)
15 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Biraz önce radyoda fazla tv tabletin obeziteye kadar giden birsürü hastalığın riskini arttırdığını dinledim. Bence bu konuyu yeni bir başlık altında konuşmalı.

Ben bilgi işlemciyim. Başka bir arkadaşımda bilgi işlemci. 9 ve 4 yaşında iki çocuğu var. Doğdukları andan beri telefon tablet ellerinde. Arkadaşın iddeası zekalarını geliştiriyor faydalı şeyler var v.s. idi. Bende sürekli tam tersi olacak diye anlatmaya çalışırdım. Oğlu 2 sene gecikmeli pedogog v.s. yardımı ile ilk okula başladı. Bencil sürekli ağlayan arsız birşeye dönüştü. Sen haklıymışsın dedi ama geç oldu

tarihinde Mehmet YILDZ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tek örnekle istatistik olmaz. 

Belki sorun vardı diye tablet elindeydi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Benimde 3,5 yaşında kızım var. 

Bende tablet veriyorum eline ama biz kendimizce denetimi sağladık.

Günde iki kere izleme hakkı var. Ve süresi belli. Başladıktan sonra alarm kurarız alarm çalınca tablet kapanır. 

Genelde videoları eşim veya ben internetten seçer indiririz. Onları izler. İnternetten izleyecekse sürekli ne izlediğini takip ederiz. 

Şu an kendide bu durumdan memnun. Alarm çalınca hiç ısrar etmez. Bizim uyarıda bulunmamıza gerek kalmaz. Kapatır kaldırır.

Öğrenme anlamında ben çok faydasını görüyorum. Bizi çok şaşırttığı zamanlar oldu. Nerden öğrendiği belli izlediklerinden.

Eğitici öğretici oyunları da yine aynı şekilde yapıyoruz. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
4 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Tek örnekle istatistik olmaz. 

Belki sorun vardı diye tablet elindeydi.

Beni yanlış anlamayın çekişme amaçlı devam ettirmiyorum konuyu fakat bu ailelerin gözden kaçırdığı yada yanıldığı, pedagogların sürekli değindiği bir konu. Hatırladığım iki örnek daha vermek isterim. Bu insanlar bu işin piri. Bir programda da denk gelmiştim. Dünyanın sayılı zengini ve teknoloji devi fimalarının sahipleri çocukları için özel kamplar kurdurup teknoloji kullanımını minimumda tutuyorlardı.
Microsort'un kurucusu Bill Gates'ten çocuklarına teknoloji sınırlaması
İngiltere'nin Daily Mirror gazetesine konuşan Gates, çocuklarının cep telefonu sahibi olmayı çok istediklerini ancak 14 yaşına gelene kadar onlara cep telefonu almadıklarını söyledi...

Apple şirketinin kurucusu Steve Jobs'un da Bill Gates gibi davrandığı biliniyor.
Jobs, iPad'in piyasaya çıkmasının ardından çocuklarına ürünü beğenip beğenmediklerini sorduğunu açıklamış, ancak "iPad kullanmadılar. Evde çocuklarımızın ne kadar teknoloji kullanacaklarına sınır getiriyoruz" diye konuşmuştu...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...