İçeriğe Yönlendir

Uydunet - Bağlantı Kopma Problemi

Erkan Işık

Recommended Posts

Erkan Işık

uydunet kulanıyorum 22 mb hızlı kablo tvde baglı fakat pingledıgım zaman stabıl gıtmıyor kopma olmasına ragmen kopmadı gösterıyor türksatla akraba oldum babamdan sonra en cok telefonla turksatı arar oldum modem degıssem duzelırmı sızce frekans sabıtlemeye kadar hepsını yapdılar ping surelerı kısaldı ama anlık arada kopma bıtmedı kendı cebımden modem satın alsam ne almam lazım hangı modemı almam lazım yardımcı olabılecek arkadas varsa sevınırım 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Tam ben de modem tavsiyesi konusu açacaktım :)

Tüm tavsiyelere ben de açığım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Şimdi komsunun uydunet sıfresını aldım onu test ediyorum onun ping süreleri benden 2 kat fazla 60-80 arası ama kullandıgım programda daha hıc kopmadı  sıkıntı hatta mı modemde mı cıkacak bakalım  test edıyorum pingleri bakalım

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Kablosuz sani bey fakat kabloda baska pclerde ne yapsam degısmedı her turlu test ettım ve sonunda komusunkıde koptu ilk defa :)) gıttı geldı program lısanslı kullandıgım cumartesı problemı cözmek için itü içinde dekı merkezlerıne kadar gıttım onların söyledıklerı sarıyer bölgesı ve 1-2 yer harıc istanbulda internet stabıl degıl sorunlu dıyrolar :)) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kablosuz için, etrafta telsiz telefon, grup priz vs var mı? Modemin yanlarında?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Kablosuz için, etrafta telsiz telefon, grup priz vs var mı? Modemin yanlarında?

d95872a359ada1185afb31c959095828.jpgbu sekılde[emoji3]
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Resimde bi ben eksiğim diyeceğim, tam ekrandayım :D

Modemi kablo ile bağlayıp speedtest.net ten bi test sonuçlarınızı paylaşır mısınız? Bunu yaparken interneti kullanan tüm programları kapatım lütfen.

• Beğen 2
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam ben de kablonet kullanıyorum kopmalar oluyordu fakat kabloları yenilediler ve bir daha hiç olmadı. Bence kutuda da problem olabilir.. Kablolarda da ..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
2 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

d95872a359ada1185afb31c959095828.jpgbu sekıldeemoji3.png

burdan uydu bile kontrol edileblir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Tarife 22 mb olandan 150 gb adil kulanımlı  kota aşmış hızı dusurmusler 2 saat önce arıza kaydı bırakmısdım yıne abır ayar cekmısler ping hızı muhtesem olmus :)) komusunun neti kaydettım dı sımdı benımkını kaydedıyorum   sonucları paylaşacagım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)
22 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:
Tarifeniz nedir? Ping'iniz sorunsuz. Upload'ınız da sorunsuz.

6e7a710167d90cbd59c387c0e60c4533.jpgsoldaki benim internet sagdaki komsununkinden kullanırken kayıt ettıgım pingler arıza kaydından sonra benım nete ayar cekmısler[emoji3]

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Türkneti tek geçerim.Akn derdi yok vdsl ile sınırsız internet.Ben altyapım yüzünden en fazla 26 mb görebildim.Alyapı iyi olsa dahada yüksek hızlarda internet alabiliyorum.Arızada anında müdahale ediyorlar.3 kere telefon arızası oldu hepsinide ertesi gün giderdiler.Turkneti herkese tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
12 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Türkneti tek geçerim.Akn derdi yok vdsl ile sınırsız internet.Ben altyapım yüzünden en fazla 26 mb görebildim.Alyapı iyi olsa dahada yüksek hızlarda internet alabiliyorum.Arızada anında müdahale ediyorlar.3 kere telefon arızası oldu hepsinide ertesi gün giderdiler.Turkneti herkese tavsiye ederim.

Ben de 3 gün önce TurkNet başvurusu yaptım. AKN ve Taahhüt olmaması en cezbedici nokta oldu. Zaten hemen başvurum alındı ve telefon kutusundan çıkış yapıldı. 2 gün içinde de eve bağlarız dediler. Bakalım hayırlısı.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
22 dakika önce, Aydın Sert yazdı:

Ben de 3 gün önce TurkNet başvurusu yaptım. AKN ve Taahhüt olmaması en cezbedici nokta oldu. Zaten hemen başvurum alındı ve telefon kutusundan çıkış yapıldı. 2 gün içinde de eve bağlarız dediler. Bakalım hayırlısı.

Modem vermiyorlar.Modemi senin alman gerekiyor.Modem alırken vdsl olmasına dikkat et.Ben farketmeyip adsl modemi bağlamaya çalışmıştım.Sonra mesajı tekrar okurken gözüme çarptı.Vdsl modem kullanmanız gerek diye ibare vardı.Ben bir senedir kullanıyorum.PS3 için oyun indiriyorum 16 gb boyutlarında.Turktelekom ile 2 günde zor inerdi.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
18 saat önce, Aydın Sert yazdı:

Tam ben de modem tavsiyesi konusu açacaktım :)

Tüm tavsiyelere ben de açığım.

Yalnız uydunet modemleri adsl ue uygun değildir, aynı şekilde adsl modemde uydunet e uygun değildir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
15 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Modem vermiyorlar.Modemi senin alman gerekiyor.Modem alırken vdsl olmasına dikkat et.Ben farketmeyip adsl modemi bağlamaya çalışmıştım.Sonra mesajı tekrar okurken gözüme çarptı.Vdsl modem kullanmanız gerek diye ibare vardı.Ben bir senedir kullanıyorum.PS3 için oyun indiriyorum 16 gb boyutlarında.Turktelekom ile 2 günde zor inerdi.

Modem de veriyorlardı(249,00 TL) fakat ben modemi bir arkadaşımdan aldığım için modemsiz başvuru yaptım. Aynı interneti hem ADSL hem de VDSL kullanan arkadaşlarım var.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
10 dakika önce, Aydın Sert yazdı:

Modem de veriyorlardı(249,00 TL) fakat ben modemi bir arkadaşımdan aldığım için modemsiz başvuru yaptım. Aynı interneti hem ADSL hem de VDSL kullanan arkadaşlarım var.

Kullanılabiliyor ama adsl modem ile hızınız düşük kalıyor,vdsl hızında olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
6 dakika önce, Fatih Sarıkaya yazdı:

Kullanılabiliyor ama adsl modem ile hızınız düşük kalıyor,vdsl hızında olmuyor.

Evet haklısınız. Aslında ben, Airties VDSL modem bakıyordum ama benim bina için yapılan ölçümlerde en yüksek hız 16 mbps çıktı. Bu sebeple arkadaşımdaki ADSL modemi aldım. ZTE nin marka ve TurkNET in kullanmış olduğu modem. İlerideki dönemde daha yüksek hızlara ulaşırsa altyapı, o zaman modemi değiştiririm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı
(düzenlendi)

Benzer sorun bende de var. IPTV kullanıyorum. 2 hafta önce hiçbir problem yaşamazken geçen hafta yayınları izleyemez oldum. Bağlantı hızımı kontrol ediyorum 12 mbt gösteriyor. Üyelik hızım 24 mbt.. Sonra hızım bazı günler 16-17 mbt'lere kadar çıksa da yayında sıkıntılar yaşıyordum. Denizli'de IPTV işini yapan arkadaşım uydunetin internetinde problem olduğunu, 16 mbt indirme hızının görünmesine rağmen kopmalardan o kadar veri alınamadığını söyledi. Dün gece biraz düzelme oldu gibi  ama genede olması gereken seviyede değildi. PİNG 12-13'leri görüyor :( 

Galiba sezon sonu uydunet ile yollarımızı ayırmak zorunda kalacağız :)

tarihinde Murat Kırmızı tarafından düzenlendi
İmla,noktalama.
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

https://urun.n11.com/adsl/airties-air-5650-4-port-kablosuz-vdsl2-modem-P16612740 

Alın bu modemi işi çözün internetteki dalgalanmaları size fazla agsettirmiyor diğer modemim 35 mgb lik hızı dalgalanma olduğunda 4 e 5 e kadar düşürüyordu bu en fazla 20 e düşürüyor ve ısınma problemi neredeyse yok , wifi side gayet yeterli arada çok fazla duvar olmasın yeter.

İp tv kullanıcıları içinde gayet iyi , bende kullanıyorum bu modemi alınca rahat ettim.

Bu arada internet sağlıyıcı olarak Turkneti tavsiye ederim evinizin konumuna göre 100 mgb de kadar internet veriyor, ben şuan net 35 mgb hız alıyorum bazen 37 ye kadar da çıkıyor

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
23 saat önce, Murat Kırmızı yazdı:

Benzer sorun bende de var. IPTV kullanıyorum. 2 hafta önce hiçbir problem yaşamazken geçen hafta yayınları izleyemez oldum. Bağlantı hızımı kontrol ediyorum 12 mbt gösteriyor. Üyelik hızım 24 mbt.. Sonra hızım bazı günler 16-17 mbt'lere kadar çıksa da yayında sıkıntılar yaşıyordum. Denizli'de IPTV işini yapan arkadaşım uydunetin internetinde problem olduğunu, 16 mbt indirme hızının görünmesine rağmen kopmalardan o kadar veri alınamadığını söyledi. Dün gece biraz düzelme oldu gibi  ama genede olması gereken seviyede değildi. PİNG 12-13'leri görüyor :( 

Galiba sezon sonu uydunet ile yollarımızı ayırmak zorunda kalacağız :)

Uydunet ile görüşüp bina ve daire içi sinyal seviye kontrolü talep ettiniz mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...