İçeriğe Yönlendir

Zor Hayat

Erdoğan Temur

Recommended Posts

Erdoğan Temur

Hayat, zor derdi dostum zor! ! 
Anlamazdı çocuk kalbim,
Nerdeydi, nasıl bir zorluk
Anneler, yemek yapar, babalar para kazanırdı
Masal gibi değilmiydi hayat! !

Ben masal gibi hayatımı geri istiyorum.

Hiç mi rahat gün yüzü görmeyeceğiz şu memlekette.

2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. Pasaport, ehliyet harçları , trafik cezaları, motorlu taşıtlar vergisi yüzde 23,73 artacak

• Beğen 4
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Yeni arabayı bir nebze belki kabul edebilirim ama, benim bildiğim eski arabanın MTV'si seneden seneye düşer... Maşallah bizde her sene artıyor :(  Biz doğru düzgün ödeyelim, millet yıllarca ödemesin hoooop affettik... ! Çok sinirleniyorum olmaz bu kadar yahu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Herseye en az % 20 zam geldi insallah memura emekliye emekciye bu tutardan az olmamakla birlikte insalcil zam yaparlar yoksa 2019 zor gecer

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Artışını kabul edeceğim tek kalem trafik cezaları olur herhalde. Onlar artabilir. Belki magandaları yola getirir.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
10 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Buna da alışırız. 

Şimdi adamın biri çıkart %23 çok düşürün onu der ve iyi adam hatta melek olur oyları toplar :)

Her zaman yaptıkları millete Ölümü gösterip, sıtmaya razı etmek oluyor.

Bununda acısını unuturuz.  Siyasete hiç girmeyeceğim bu sefer onlarında cebine el atıldığı için hopur hopur hopluyorlar. oy yok diye bağırıyorlar :)

Ben gideyim şimdi a haber izleyeyim keyfim yerine gelsin yoksa sinir stresten sağlığımızdan da olacaz.

• Beğen 8
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Trafik cezaları gelire oranlı olmalı. Ben 1002tl ceza yersem kökten sallanırım ama 1002tl yi bir akşam yemeğinde harcayan insanlara sallamaz. Bu tür cezalar fakirleri terbiye ederken zenginleri cesaretlendirir.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
15 dakika önce, Emrah Altun yazdı:

Trafik cezaları gelire oranlı olmalı. Ben 1002tl ceza yersem kökten sallanırım ama 1002tl yi bir akşam yemeğinde harcayan insanlara sallamaz. Bu tür cezalar fakirleri terbiye ederken zenginleri cesaretlendirir.

Kesinlikle haklısınız, aynı fikirdeyim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Geçmiş dönemi eleştirenler saolsunlar şuanda geçmişi silmeye karar vermiş gibi görünüyorlar.Zamlar(maaşlar hariç) ,devalüasyonlar,stokçuluk,yolsuzluk,adam kayırmacılık,eğitimde başarısızlık,geçmişte az olan taciz ,tecavüz,çocuk istismarı v.b herşey günümüzde fazlasıyla görülür oldu.Geçmişi özler olduk yemin ediyorum.

Bu kadar vergi ile ülke yönetmek hüner ise bende kral gibi yönetirim.Halkın cebinden köle gibi çalışarak kazandığı parayı vergi adı altında geri almak sosyal devlet anlayışına sığmaz.NE verdin ki ne alıyorsun.İçimden öyle şeyler söylemek geliyorki neyse siyaset diye buda silinir o yüzden çokta şey yapmamak lazım .

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Herkes kendi derdini biliyor maalesef. Haziran başında aldığım prima 5 numara 150 li bez. X 2 193,80 Krş almışım kargo dahil. Şu anda 358 Lira akıl sır ermiyor.Bir yerde hata yapıyoruz ama 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Yani herkes şikayetçi ama zam yapanlar hep kazanıyor... Stockholm sendromu yaşıyoruz herhalde milletçe ??? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
23 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Baharda taze soğan yiyecez...

taze soğan stoklamak icad olur yiyemeyiz

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
16 dakika önce, Ali Gök yazdı:

taze soğan stoklamak icad olur yiyemeyiz

sera soğancılığı prim yapacak eğer icad edilirse

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emekliye memura işçiye aynı oranda yaparsa sıkıntı yok... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Baharda taze soğan yiyecez...

kilosu 14tl :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
23 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

sera soğancılığı prim yapacak eğer icad edilirse

Güzel fikir. israilden tohum getirip yapmak lazım. yiyince tadı soğan gibi olmasın kokmasın ama para etsin. tohumundan da bidaha yetişmesin

çifçiliğimizi öldürüyoruz  malesef

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

%23 az degil mi. Hep bu kusuratlarla ugrastiriyorlar insani hesap yaparken kafamiz karisiyor. Ayip yani.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
6 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Sokaklar boş isterseniz eylem yapabilirsiniz ama fransadaki gibi kafanıza polis copu yiyebilirsiniz
Birde değişik bir kesim türedi aman devletimiz sıkıntı yaşamasında ekmek 5 tl olsa bile biz öderiz diyenler var sanırım maddi durumları oldukça iyi

kendi işleri ile ilgili bir pahalılık çıkarsa büyük çoğunluğu renk değiştiriverir bakma onlara 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...