İçeriğe Yönlendir

Stealth Camper Arabalarr ve Vanlife

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Yeni nesil sosyal medyanın yayılmasıyla türemiş iki yeni yaşam türü piyasaya cıktı. Bunlardan biri Gizli Kamp arabaları bir diğeride içi döşenmiş panelvanda yaşam. 

Gizli otomobil kampcıları, otele para vermek yerine, araba içinde yatıp kalkan fakat bunu belli bir konfor feregatı ile yapan insanlardır. Vanlife yapanlar ise, karavanlarını panelvan gövdesi arkasına saklayıp biraz daha konforlu versiyonlarıdır. 

Bunlar özelikle gezip tozup otele para vermeden, şehirlerdeki otoparklarda sabahlar. En tabiri caizse istedikleri yerde uyur istedikleri yerde yola devam ederler. Karavan işletme maliyeti yerine , istasyon tuvaletini, kamp alanına para vermek yerine avm otoparkına park etmeyi severler. Popüler kültürde bir anda türemeye başladılar. Benimde bir dacia logan mcv alıp "stealth camper car" modunda Avrupayı gezmek istemişliğim vardır. :) Peki siz ne düşünüyorsunuz bu yeni akımlar hakkında. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

:) böyle giderse ya karavanda yaşayacaz yada mağaralara göçecez. 

• Beğen 4
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Aslında kendin yap işlerini sevdiğim için sıfırdan kendi imalatım olacak bir van veya karavan tercihim olurdu. Bazı gurbetçilerimiz gibi otomobil içinde telef şekilde uyumak bana göre değil. Belli konfor standartı olmalı. Videoda izleyince heves ediyor insan, seviyorum izlemeyi :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

İzlenirken güzel böyle şeyler. İki büklüm uyu ordan 500 km ileri sür, duş alama vs zor işler. 

Arabanın içinde kalırken insan pantolonunu değiştiremez yahu ne kadar uzun yaşanabilir.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
5 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Aslında kendin yap işlerini sevdiğim için sıfırdan kendi imalatım olacak bir van veya karavan tercihim olurdu. Bazı gurbetçilerimiz gibi otomobil içinde telef şekilde uyumak bana göre değil. Belli konfor standartı olmalı. Videoda izleyince heves ediyor insan, seviyorum izlemeyi :)

Bak bu tam senlik, adam bunu 2 3 senede yaptı. Üstüne birde komple çıkma motor almak zorunda kaldı.. Yaptığı atolyede yangın çıktı. Çok sorunlar oldu ama en sonund adam bitirdi 

4 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

İzlenirken güzel böyle şeyler. İki büklüm uyu ordan 500 km ileri sür, duş alama vs zor işler. 

Arabanın içinde kalırken insan pantolonunu değiştiremez yahu ne kadar uzun yaşanabilir.

Senin dediğin tamda bu prius camperlara giriyor. Amerikada Prius ile gezip, gittikleri yerlerde çalışarak para kazanıp mesai bitince arabasında yatan cok evsiz var.  Neden prius dersen, bataryası çok büyük, komple düm düz yatak sığacak alan. Prius camper diye aratırsanız epey bir video çıkıcaktır. 

Bu adam prius camperların en meşhuru.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Neoplan güzelmiş ama Türkiye'de kamp alanlarında büyük araçlar sorun yaratıyormuş, ayrıca araç büyüdükçe kampinge ödediğin ücrette büyüyor.

Türkiye'de daha çok Sprinter, Crafter, Ducato tarzı araçlara yapıyorlar bende çok takip ediyorum.  Bebelerim büyürse bende ufak bir karavan alma niyetine girebilirim. Şuan evden dışarda 2 bebeyle zorlanıyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Peki siz ne düşünüyorsunuz bu yeni akımlar hakkında. 

Hımm. transitlere bakıyordum ben... 

Ducato galiba bu videodaki araç.. Bu da mantıklıymış. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
31 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

ardı önü 5 saat uyuduk dağda sabah felç oldum sandım :D

davulun sesi uzaktan kulağa hoş gelirmiş misali

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Erdoğan Temur yazdı:

:) böyle giderse ya karavanda yaşayacaz yada mağaralara göçecez. 

Zorunlu diyorsun :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
1 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Neoplan güzelmiş ama Türkiye'de kamp alanlarında büyük araçlar sorun yaratıyormuş, ayrıca araç büyüdükçe kampinge ödediğin ücrette büyüyor.

Türkiye'de daha çok Sprinter, Crafter, Ducato tarzı araçlara yapıyorlar bende çok takip ediyorum.  Bebelerim büyürse bende ufak bir karavan alma niyetine girebilirim. Şuan evden dışarda 2 bebeyle zorlanıyoruz.

Bizde bebe var. O yuzden ancak herşey dahil otelden öteye gidemiyoruz. Şu an yapabildiğim en iyi şey, erken rezervasyon ile ucuza otel avlamak. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
1 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Bir daha Grand Palace 'da yatacak alırsam ince şişme yatak koyacağım altıma. Alan kocaman ama sert 😃

Yorum bağlantısı
Ali Gök
2 dakika önce, Sami Demirpaz yazdı:

Bir daha Grand Palace 'da yatacak alırsam ince şişme yatak koyacağım altıma. Alan kocaman ama sert 😃

benim altım döşşek gibi yumuşaktı lakin bacağım 1 metre uzun geldi libertynin koltuğa büke büke sabah açamadım tekrar :D 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

fantezi bu işler. adam gibi karavan olacak öyle olur sadece. ducato filan da değil dediğim. doğru düzgün bir vasıta.  duş alamayan adam leş gibi kokar, evsiz muamelesi görür valla.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
2 saat önce, Ali Gök yazdı:

2 saat önce, Sami Demirpaz yazdı:

Bu gariban ne yapsın. Dizlerim kitlenmişti sabah kalktığım da :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

insta, face falan varken daha ne life lar görürüz.. 2 büklüm duşsuz leş gibi gezilmez tabiiki ama videoları izlemek falan güzel bize...

3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ducato galiba bu videodaki araç.. Bu da mantıklıymış. 

e5 te kalınca ustasını ve parçasının bulacağıun model makbuldür...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

karavan maravan öyle doğa sever maceracı adam işi flan değil.

zamanı bol , cebinde parası olan 2 ay tatile çıkıp iş güç düşünmicek paralı adam işi.

vandan bozma ducati mucatı fakir fakir hayal kurmayın :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

e5 te kalınca ustasını ve parçasının bulacağıun model makbuldür...

Anladım. Kasalı transit candır.
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Yaban tv de defenderli bir abi var uzun sacli onlarin fosil diye bir grubu var eski deflerle 2017 istanbuldan cikip dubai ye gitmisler hic Otel de kalmadan geri donmusler arabada çadırda kalarak adina buyuk macera diyorlar ben bir iki konusmada duydum ama video denkleyemedim ayni sartlarda avrupa videosu var cok zor sartlar bana gelmez ama bu çöl gezisini epey merak ediyorum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...