İçeriğe Yönlendir

Kimin 4 Çekeri Daha Başarılı?

Servet Aydın

Recommended Posts

Doğan Arşiray

esp tamamen kapatılabiliyormu? gerçi neyi sağlar bilmem. jeep WK da esp yi düğmeden kapatsanız bile saçma sapan drift denemesi yapınca devreye giriyor tekrardan.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Tip belgesine ya da bagaj sacına yapıştırılan etikete baksana. Donanım olarak ne var ne yok orada yazıyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Esp tamamen devreden çıkıyor. Patinaj varken normal araç esp yakar bu yakmıyor. Yakmadığı halde sistem bir şeklide aracı kurtarıyor. 

Şimdi, Mert Yeldan yazdı:

Tip belgesine ya da bagaj sacına yapıştırılan etikete baksana. Donanım olarak ne var ne yok orada yazıyor.

Bakarım 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Esp tamamen devreden çıkıyor. Patinaj varken normal araç esp yakar bu yakmıyor. Yakmadığı halde sistem bir şeklide aracı kurtarıyor. 
Bakarım 

ASR kurtarıyor olabilir mi?

Sadece patinajda oluyorsa kedidir kedi aman asrdir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

ASR kurtarıyor olabilir mi?Sadece patinajda oluyorsa kedidir kedi aman asrdir
aynen. asr ile Esp bazı araçlarda farklı kapatılıyor. örneğin Esp tuşuna 1 kez bas asr kapat, Esp açık. tuşa basılı tut Esp+asr kapat.

son olarak passatta var mı bilmiyorum esp+da kayma anında aracın direksiyona da sen aptalca tepkiler verirsen kayma anında, kontra verip direksiyonu kendi düzeltiyor. direksiyona kendi yön vermeye çalışıyor anlık vurma gibi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Asr patinaj esnasında torku düşürüyor. Burada olanları anlatayım. 

Araç 1.viteste. Patinaj başlıyor. Normalde seyir anında esp yanar patinaj oluşuna. Bunda yürüyüş yok esp lambası yanmıyor. Ancak tork düşüyor yükseliyor ve araç videodan görüldüğü üzere kurtulma eğilimi gösteriyor. Sonrasında araç 10kmh hıza ulaşınca ve devir yükselince ihtiyaç olan tork yakalanıyor ve araç kurtuluyor. Esp kapalı iken de aynı sistem devam ediyor. 

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Abi sunu da belirteyim. Astra J aracimda TCS dugmesine 1 kere basarsam ASR yi kapatiyor, basili tutarsam ise komple devre disi. Sende de benzer durum olabilir. Cift kademe yani.

Sanirim ki sen gaza yuklendigin zaman araba gaz yemiyormus gibi bir hisse kapildin dogru mu anladim?
Videoyu da izledim arac patinaja dusuyor ama gazda kesiyor gibi bir durum var. Ben patinaja yuklendigimde araba gaz yemiyor gibi geliyordu mesela.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gazı kesmesi asr nedeniyle oluyor. işin ilginç yamı normalde esp yanıp sönmeli. Sanırım teker devir sensörleri bilgi göndermediği için esp benlik durum yok diyor. Elektronik kilit sistemi aracı kurtarıyor. Roller üzerinden normal esp olan araç kurtarırmı onu denemek lazım

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)
On 02.01.2019 at 12:17, Tahir Ak yazdı:

2wd araçlarda ise çekiş kontrol /tcs/patinaj önleme/edl testi de yapılabilir bununla tek tekere koyup gaza yüklenip bakılabilir. hangi aracın patinaj önleyici sistem başarılı

Öhöm

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/297958-kimin-4-çekeri-daha-başarılı/?do=findComment&comment=3354326

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Servet bence 10 km değil o devirle ilgili. belli devire çıkması gerekiyor çünkü motor orda ancak güçlü. baştan yaparsa motorun gücü yok. tahmnim o. Yeni jimny de de öyle. Basıp beklemesi gerekiyor gaza biraz. Yoksa dönmeye devam. Bazı araçlarda doğrudan fren yapıyor onu da görüyoruz 4x4  olanlarda. Ama quattro ya da 4 motion da böyle seninki gibi.

kimin 2 çekeri başarılı ya geliyoruz yavaş yavaş.

land için can atıyor olduğuna eminim. ama akşam oldu. Bu videoları yeniden çok kamera ile felan çekmek lazım. Bu bile iyi gerçi ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bence de tork ile alakalı. direksiyonda olsam çözerim. Misal mazda, 1300 dd kafi kiltleme için. subaru 2500 dd istiyor. land yaklaşık 2000 devirde. Ve evet, bagaja atayım ve akşam otoparkta landı deneyeyim diyorum :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
22 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

. Roller üzerinden normal esp olan araç kurtarırmı onu denemek lazım

Bende esp hiç  kapanmıyor deneriz :nargile:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şu tekerleği gösteren ekran görüntüsü. Onu yapabilrmiyiz 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bende bende. Ödül olarak tandır versin. Bir kuzuyu yerim üç gündür yemiyorum bir şey

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
13 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Kanalında çekiliş falan yapsana abi hem üyeyim hemde bildirim zili açık arasanda bulamazsın benim gibi takipçi :)

Birde ne anlattığını anlayabilsem 

13 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Bende bende. Ödül olarak tandır versin. Bir kuzuyu yerim üç gündür yemiyorum bir şey

Bi dur Diego 

13 saat önce, Tahir Ak yazdı:
15 saat önce, Servet Aydın yazdı:

passat kendini kanıtladı sıra diğerlerinde. keşke gelebilsem de toyota da denesek. yaza da bir Abant buluşması yapılsa ona inşallah gelirim. kordinasyona da yardım ederim yakınım oraya baaalım ya nasip

Abant nedir ki iki saatlik yol buraya. 

13 saat önce, Mert Yeldan yazdı:

Golfü deneyelim esp de yok

Tüm araçları deneyeceğiz 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yalnız arka teker dönmeyince bizimki emisyonu kısıyor. O işi nasıl çözeceğiz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...