İçeriğe Yönlendir

Focus vs Jetta danışma

Abdullah Aladı

Recommended Posts

Abdullah Aladı

İki aracı takas arefesindeyiz. Benim aracım 2010 focus titanium TDCİ boya değişen yok. 175 k km de ilk sahibiyim değişen boya yok 4 bin km önce triger devirdaim ağır bakımları yapıldı.

Diğer araç 2014 1.2 TSI DSG trendline bir karış boya var sağ çamurluk ta 74 bin km de

Üste ne kadar vermek mantıklı olur sizlerin görüşlerini almak istedim.

Fotoğraflar70226f2241ede9dcf9dcb74cd32f5679.jpg8196a0f850b7371e6f4cd48221927397.jpg50abf63cfa1640d04cf1d0e62340cfd3.jpg

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
(düzenlendi)

İki araçda güzel beklentileriniz nedir, rakam söylemek pek mantıklı gelmedi bana açıkcası, rıza pazarlığı ile birşeyler yapılabilir.

Ayrıca Tapatalk imzamızı kapatırsak güzel olur...

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
İki araçda güzel beklentileriniz nedir, rakam söylemek pek mantıklı gelmedi bana açıkcası, rıza pazarlığı ile birşeyler yapılabilir.
Otomatik ihtiyacı doğdu o yüzden bu da bir tanidikta sayilir. Hemde model yükseltmek amaçlı 1.2 üzer mi focustan sonra

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
(düzenlendi)

Fiyatı felan bilmemde şahsen focusla jettayı takaslamam diğer yandan dsg biraz narin o yüzden nasıl kullanıldığını iyi bilmek gerek yoksa gerçekten üzer.

Düşük hacim turbo benzinli motorlarda lspi sorunu var bunu dexos onaylı yağlarla çözebiliyoruz daha önce hangi yağlar kullanıldı bunuda bilmek gerek kimse daha km düşükken tekrar motor yapmak istemez.

Ben bilmediğim bir aracı almak istemezdim.

Performans konusunda asla ama asla üzmez bu yumurta kasa atmosferik hyundai değil 1.2 turbo beslemeli bir benzinli motor youtube açıp 1.2 tsi acceleration yazarsanız hızlanma testlerine ulaşırsınız.

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Tsi üzmez tatmin eder, araç bakımlı ise otomatiğinden korkulmaz, yakıt olarak görecelidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
Tsi üzmez tatmin eder, araç bakımlı ise otomatiğinden korkulmaz, yakıt olarak görecelidir.
Araç ilk sahibinden alındı bakımları serviste yapılmış bildiğim kadarıyla. Detaylı arastiracagim yarın

Fiyatı felan bilmemde şahsen focusla jettayı takaslamam diğer yandan dsg biraz narin o yüzden nasıl kullanıldığını iyi bilmek gerek yoksa gerçekten üzer.
Düşük hacim turbo benzinli motorlarda lspi sorunu var bunu dexos onaylı yağlarla çözebiliyoruz daha önce hangi yağlar kullanıldı bunuda bilmek gerek kimse daha km düşükken tekrar motor yapmak istemez.
Ben bilmediğim bir aracı almak istemezdim.
Performans konusunda asla ama asla üzmez bu yumurta kasa atmosferik hyundai değil 1.2 turbo beslemeli bir benzinli motor youtube açıp 1.2 tsi acceleration yazarsanız hızlanma testlerine ulaşırsınız.
Bende değiştirmeyi düşünmüyordum ama kendim otobüsle ise gidiyorum ve eşim kullanması için otomatik şart oldu.

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
[mention=31134]Abdullah Aladı[/mention] bey, tapatalk imzanız halen yerinde tekrar uyarmak zorunda kaldım...
İki kez kapatmaya çalıştım umarım şimdi kapanmıştır.
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
2 dakika önce, Abdullah Aladı yazdı:
11 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:
[mention=31134]Abdullah Aladı[/mention] bey, tapatalk imzanız halen yerinde tekrar uyarmak zorunda kaldım...

İki kez kapatmaya çalıştım umarım şimdi kapanmıştır.

Şimdi olmuş keyifli forumlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Boş jettayla dizel dolu focus takası mantıksız tek fark dsg +ben olsam satarım focusu begendıgım jettayı alırım ama en az comfort paket

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Trendline jetta tat vermeyebilir titanium focustan sonra. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Üzerine 22-23 bin gibi istedi

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Takas durumunda üstüne 15-18 bin civarında verecek şekilde anlaşmaya varmak uygun düşer diye düşünüyorum. Sizin aracın değerini 57-58 bin tl bandında sayarsak tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden

Jetta 1.2 tsi. motor 2016 yılına kadar 8 valf sonrası 16 valf olarak geldi. Performans bakımından kesinlikle üzmez. DSG soru işareti her zaman için ama yetkili servis bakımlı olunca servisler kolaylık sağlıyorlar genelde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Dolu bir Focustan sonra Trendline bir jetta üzebilir eğer sizin için donanım önemliyle çünkü arabada hiç birşey yok gibi birşey. Jetta benim gözümde(donanım olarak) comfortline'den başlar.(ufak tefek eksikleri sonradan eklenir)

DSG'ler biraz sıkıntılıdır vw'de genelde kavrama yada mekatronik arızası verir(ne zaman olacağı belli olmaz)  Yakıt ve performans yönünde üzmez sizi özellikle sakin kullanımda yakıtı şaşırtır sizi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
3 saat önce, Abdullah Aladı yazdı:

8196a0f850b7371e6f4cd48221927397.jpg

Işıktan dolayı yansımamı var çözemedim ama arka çamurluğun kordon çizgisinde bir anormallik var

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı
Işıktan dolayı yansımamı var çözemedim ama arka çamurluğun kordon çizgisinde bir anormallik var
Farklı bir açıdan fotoğraf ekliyorum.
b4f0e6d6a36d2a1cd31420ce568088e9.jpg
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

İkinci dsg aracım passat şükür problem yok dsg den korkmayın bu kadar:))  yıne satarsam yıne dsg alırım

jetta düzgun duruyor tek eksısı boş paket olması arabanı sat otur pazarlık yap arkadaşla 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
15 dakika önce, Abdullah Aladı yazdı:

Farklı bir açıdan fotoğraf ekliyorum.

Işıktan kaynaklıymış.

Aracınızı satıp nakit parayla comfortline modeli bakın bence 2012-2014 arası. 100bin km aldı bulabilirsiniz ;) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Jetta yerine tsi passat niye bakmıyorsun kulanımda dunya kadar fark var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
13 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

Jetta yerine tsi passat niye bakmıyorsun kulanımda dunya kadar fark var

O zamanda şöyle bir soru çıkar karşıya

Highline Jettamı yoksa Trendline Passatmı diye?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Bugün okula çekici gelmiş baktım Jetta bekliyor kenarda, şanzıman arıza vermiş :) boş Jetta bana da hiç cazip gelmedi.

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Bir saat önce, Uğur Kamil yazdı:

O zamanda şöyle bir soru çıkar karşıya

Highline Jettamı yoksa Trendline Passatmı diye?

Bana kalirsa bu seçim,  trendline passat. 

Çünkü VW passatla başlar,  golfmüş jettaymis hikaye. 

Vw nin bana göre passattan başka araci yok.  (normal kullanıcı icin soyluyorum) 

Tuareg ayri kategori. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Titanium Focus ta Trend Jettaya ek ne var? Bi onu anlayalim.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Alaşım jant, far ve yağmur sensörü, dijital klima, otomatik kararan ayna ( bundan emin değilim) benim gorebildiklerim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...