İçeriğe Yönlendir

45-60 KM Arası Vınn Benzeri Ses

Onur Demirci

Recommended Posts

Onur Demirci

Merhaba, kardesimin arabasinin 4 lastiginide degistirdik lassa takildi rot balans hersey yapildi dendi ancak takildigindan beri 10 gundur hep 45 kmde baslayip 60 km civarinda kesilen yada motor sesinden dolayi belkide bizim kesildi sandigimiz cok ince bir ses var vıınnn seklinde hani dikkat ederseniz duyuluyor baska birine soyleseniz fark etmiyor bile sanki cok uzaklardan bi yerden ambulans gelirde onun sireni gibi ama direk vıınnn seklinde istisnasiz o hizlarda basliyor yuksek hizlarda duyamiyoruz.Rulman diye dusundum ama rulmanda ugultu oluyor diye biliyorum ,bu lastikden dolayi olabilirmi bir alisma sureci vs varmi yardimci olabilirseniz cok sevirinirim

Yorum bağlantısı
Onur Demirci

Kis lastigi değil doğan bey acaba dişlileri yeni diyemi yapiyor

20 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

kışlık lastik ise normal.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

hiç sanmıyorum. rulman olabilir ama teker rulmanı değildir belki. şazımanda filan bir parça eskiyor olamazmı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demirci
10 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

hiç sanmıyorum. rulman olabilir ama teker rulmanı değildir belki. şazımanda filan bir parça eskiyor olamazmı?

Zannetmiyorum dogan bey arac daha 35 binde tum bakimlari servistr yapildi gidiste hizlanmada hic bir sorun yok lastik degisiminden sonra bu sorun basladi yani hizlandikca olusan bi ses ama cozemedim cok dikkat etmeniz lazim duymaniz için ince tiz bir ses vınnn seklinde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Radyo açık mı bu sırada. Elektrik sisteminden gelen bir parazit gibi tarifiniz.

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
17 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Radyo açık mı bu sırada. Elektrik sisteminden gelen bir parazit gibi tarifiniz.

Kapali oluyor Recep bey ,otobana ciktiniz hizlanmaya basladiniz 45-60 km arasinda hep bu ses var 10 gundur ritim hic artmadi hep ayni seviyede 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Lastikten olabilir, fabrikasyon kusurlu ise lastiktir. Daha önce bir arkadaşın toyota arabasında yaşadık, değişmedik direksiyon kutusu bile kalmadı. Lastik değişince kurtulduk.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Onur Demirci
8 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Lastikten olabilir, fabrikasyon kusurlu ise lastiktir. Daha önce bir arkadaşın toyota arabasında yaşadık, değişmedik direksiyon kutusu bile kalmadı. Lastik değişince kurtulduk.

Ozellikle lastigin üretim yilina kadar baktim yeni uretim taktirdik bu ses artarsa bir sorunmudur yoksa kendiliginden gecermi tam arafta kaldim :)

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tek tek lastikleri stepne ile değiştirip deneseniz? bütün lastiklerin bozuk olma ihtimali yüzde kaç olabilir ki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demirci
31 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

tek tek lastikleri stepne ile değiştirip deneseniz? bütün lastiklerin bozuk olma ihtimali yüzde kaç olabilir ki?

Denemedim daha dogrusu denemeye firsat olmadi.Lastik degisiminden sonra oldugu icin lastikle alakali bir sorun oldugunu dusunuyorum ama bu sesin hep 45kmde baslayip 60 gibi yok olmasi ilginc bir durum yani rulman veya tekerlek bilyasimi diye dusunmuyor degilim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Liftte çalıştırılarak dinlenebilir.
Bilya ise ses yapar ve yeri tespit edilir

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
14 saat önce, Onur Demirci yazdı:

Merhaba, kardesimin arabasinin 4 lastiginide degistirdik lassa takildi rot balans hersey yapildi dendi ancak takildigindan beri 10 gundur hep 45 kmde baslayip 60 km civarinda kesilen yada motor sesinden dolayi belkide bizim kesildi sandigimiz cok ince bir ses var vıınnn seklinde hani dikkat ederseniz duyuluyor baska birine soyleseniz fark etmiyor bile sanki cok uzaklardan bi yerden ambulans gelirde onun sireni gibi ama direk vıınnn seklinde istisnasiz o hizlarda basliyor yuksek hizlarda duyamiyoruz.Rulman diye dusundum ama rulmanda ugultu oluyor diye biliyorum ,bu lastikden dolayi olabilirmi bir alisma sureci vs varmi yardimci olabilirseniz cok sevirinirim

bazı desen lastıkler ses yapabılıyor örnek dayton v  desenı ne glıyor dıye dönup bakarsınız lastık degılse bılya bpzukdur

Yorum bağlantısı
Onur Demirci
26 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

bazı desen lastıkler ses yapabılıyor örnek dayton v  desenı ne glıyor dıye dönup bakarsınız lastık degılse bılya bpzukdur

lassa greenways taktirdim yol sesi vs konusunda memnunum ama şu uzakdan siren sesi gibi gelen tiz ses çinlama gibi 45 kmde basliyor 2 ay sonra bakim var boyle kullansam bir sorun olurmu acaba yada bu ses artarmi bide lastikleri takarken lastikce bilyanin bozuk oldugunu fark etmedimi acaba

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...