İçeriğe Yönlendir

Fusion - Araç Çalışmıyor

Yusuf Berke

Recommended Posts

Yusuf Berke
(düzenlendi)

Son 1 aydır bu sorun artmaya başladı.

Kontağı açar açmaz araç motor sistem, direksiyon arızası ve yüksek motor sıcaklığı mesajı veriyor. Yakıtta su var anlamına gelen kırmızı lamba da yanıyor. Araç çalışmıyor. Sanırım immobilizer de arıza veriyor çünkü üstteki kırmızı lamba yanıp sönüyor hızlı hızlı.

Arıza verdiği zaman kalan mesafe, gidilen kilometre ve benzeri hiçbirşey yazmıyor. Tire işaretleri var sadece. Test mode'da da aynı.

Fusion'ların kronik sorunu VSS miş (hız sensörü). Kilometre de yazmayınca aklıma o geldi ama sanmam. Neden motor, direksiyon arızası versin?

Bu arızayı verdiği zaman bazen 10 kez kontak çeviriyorum. 11.'de çalışıyor. Video (yamuk çekmiş kusura bakmayın.)

tarihinde Yusuf Berke tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Akünüz ne zaman değişti?

Kış mevsimini de hesaba katarsak son demleri olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
1 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Akünüz ne zaman değişti?

Kış mevsimini de hesaba katarsak son demleri olabilir.

1.5 yıl oldu sanırım. 72AH akü.

Videoda oldu ama çekemedim, açı oraya bakmıyordu. Kontağı açtığımda silecek kolu sabit olmasına rağmen silecek yüksek hızda çalışmaya başladı. Dokununca durdu.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Akünüz de yeniymiş. Hız sensörü kronik dediğiniz gibi ama, diğer sorunların yanında yanlış teşhis olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

önce araba çalışsıni vsss sensörü önemsiz. akünüze ve bağlantılarına baktırın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bizim kurumun connectinde aynı km gelmeme problemi var kontağı kapat aç, kapat aç yapa yapa km gelene kadar bekliyorum sonra marş veriyor. sorun çözülürse belki işime yarar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Cmax larda oldugu gibi gösterge ekranı lehimlerinin kopması olabilir.Benim cmaxta olmuştu.

Ğösterge ekranında 5 tane uyarı verdi,aküyü degiştirdim olmadı,Telefon tamircisine gösterge ekranını verdim,lehimleri tazelettim.6 aydır sorun yok,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben de akü diyorum, akü miyadını doldurmuş olabilir,1,5 senelik olması bozulmamış demek değildir, imkan varsa emanet bir taze akü ile deneyin, şu mevsimde akü kaynaklı olması çok olası geliyor bana..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
5 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

OBD ile bağlanınca hataları dökmüyor mu? 

Hata da vermiyor. Tek hata kodu Test mode'da ki DTC kodları. Onlardan da bişey bulamadım. 

5 saat önce, Hami Erışık yazdı:

Cmax larda oldugu gibi gösterge ekranı lehimlerinin kopması olabilir.Benim cmaxta olmuştu.

Ğösterge ekranında 5 tane uyarı verdi,aküyü degiştirdim olmadı,Telefon tamircisine gösterge ekranını verdim,lehimleri tazelettim.6 aydır sorun yok,

Ben de öyle düşündüm ama internetteki videolarda göstergeye bastırınca hata gider gelir veya tamamen giderdi. Bunda o da yok. 

4 saat önce, Cem Işık yazdı:

Ben de akü diyorum, akü miyadını doldurmuş olabilir,1,5 senelik olması bozulmamış demek değildir, imkan varsa emanet bir taze akü ile deneyin, şu mevsimde akü kaynaklı olması çok olası geliyor bana..

Diğer aracımdan aküyü alıp bir deneyeyim o zaman. Sonuçları paylaşırım. 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Yusuf Berke

Sorun motor bölümündeki sigortadanmış. Aynı sorunu yaşayan birini gördüm. Sigorta kutusunu çıkardım. İyice yerlerine oturttum sigortaları. Daha yapmıyor :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...