İçeriğe Yönlendir

Vw Passat B8

Servet Aydın

Recommended Posts

Servet Aydın
(düzenlendi)

Yazdık çizdik. Şimdi işin foruma uygun konusunda.

Aracım 2018 model, trendline serisi. 1.6 litrelik turbo dizel motora sahip 120 bg güç üreten motor, ve 7 ileri yanlış bilgi verilmedi ise servisten düzeltin burayı, yağlı 7 ileri dsg otomatik vites.

Araç başlangıç seviyesi. Haliyle bir çok ekipman yok. Bunların dışında xds denen elektronik kilitli defransiyel hariç tüm yaşamsal güvenlik sistemi mevcut. Hava yastığı 10 adet olmalı. Şimdi yazarken şüpheye düştüm. 8miydi yoksa.

Sürekli yüksek araçlara alışık biri için passat yerle yeksan bir araç değil. Eğilip bükülmeden binip inliyor. Koltukları Kangodan sonra oldukça konforlu. Yan destekleri bir iki agresif hareket yapınca koltukta tutuyor. Tabi bir recaro değil. Olmaz da. Enteresan bir şekilde arabayı kullanır iken daha sakin davranıyorum. Dıştan bir gözlem ile zikzak çizerek gidilmesi yakışmayacak bir tipi var. Polo ile golf ile hatta kango ile piste girilir, yakışırlar ortama ama bu sınıf araçla olmaz aga. Mondeo, SüperB A6 gibi kalbur üstü araçlar gibi

Bunların yeri otoyolda sakin sakin yolculuk. Sanırım beni dizginleyecek bu araç.

Yok tutuşu için extrem testlere başladım. Her gün kullandığım güzergahlar var. Eski aracımın sınırını çoktan +20km aştım ki ciddi fark. O aracın çiğerini biliyorum. Bunu da öğreneceğim.

Araç kontak anahtarı klasik değil. Bas bırak buton ile çalıştırma var. Anahtarı konsolda uygun yere koymak kafi. Soğuk başlangıç güzel. Start tuşuna basınca bilgi erkanı araç çalıştırılıyor diyor ve kızdırma bujileri işlerini bitirince start alıyor. Motor soğuk başlangıç zamanı 1100 dd ile ve oldukça sessiz çalışıyor. Bir kaç saniye sonra ılık hava üflüyor kalorifer. Bunun olabilmesi için kalorifer tam sıcak konumda olmalı.

Daha bu sabah ulen nasıl ısıtıyor bu meret dedim ve motorun mırıltısı 10 saniye içinde üç kere sağlam yüklenme ile değişince anladım. Ptc var. Normalde farlardan anlamam gerekir. Çünkü mutlaka akü anlık çöker. Dedim bu araç biraz akıllı. Farları elektronik olarak sürüyor ve voltaj dalgalanması ampüllere ulaşmıyor. Bunun anlamı uzun ampül ömrü.

Yazı uzun. Sıkmak istemem. Fotolar gelsin. Sonra devam teknik olarak ederiz.

f97fa53aee22cee03d32a3fa18d9a279.jpg89ff84b048a9fa1b9e76af721becda21.jpg61c832cb17eb3e7253788b17c5a67077.jpg6531863c2336071a2d95c58714c9c963.jpge26c40d18fb825f5857466ffd94add58.jpgd21e05c7c669ab0a0105a50708e026f7.jpge8f6a15511d1cb18af10a44f797bae75.jpg6fce1fdf42544849815d7ce3d140cd9b.jpg1a31320ddecd565994627636f8a228e8.jpg15fd9c5c47eb7f9ef66d85632e02e75f.jpgbc2a2b2bbe1dd7e6ea3caedbddb29692.jpg64cf46f6ca3b437e91f98dd9109c8c18.jpg7c765158e412927143bda7213f41291f.jpg

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 47
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Ruhu sakin aracın.
O yüzden dizginliyor seni abi.
Güle güle bin.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

İyi günlerde kazasız belasız güle güle kullanın, hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
7 dakika önce, Celal Aydın yazdı:

Ruhu sakin aracın.

Doğru kelime 

3 dakika önce, Osman Furkan Sumer yazdı:

Allah kaza ceza vermesin.. hayirli ugurlu olsun :nazar::)

istedigin gibi dijital hiz oldu mu abi?

Yukarı aşağı okları ile geliyor direksiyon üzerindeki tuşlar ile 

1 dakika önce, Zeki Yelboğa yazdı:

Kazasız binersiniz inşallah.

Amin. Teşekkür ederim Zeki 

3 dakika önce, Hüseyin Maviş yazdı:

İyi günlerde kazasız belasız güle güle kullanın, hayırlı olsun.

Teşekkürler ağabey 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Fuel consumption videosu isteriz. Otobanda 90 sabit averaj yakit tuketimi ile 30 km surulse. Kadran ve yol cekilse tadindan yenmez. 

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Maşallah,tekrar hayırlı olsun kazasız cezasız kullanılsın . Biliyor musun ben hiç Passat kullanmadım [emoji849].

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Fuel consumption videosu isteriz. Otobanda 90 sabit averaj yakit tuketimi ile 30 km surulse. Kadran ve yol cekilse tadindan yenmez. 

Hız sınırlama olsa ne videolar çekerim. Şu an için 90 kmh ile 4-4.2 arası gidiyor araç. 

1 dakika önce, Adnan Çakır yazdı:

Maşallah,tekrar hayırlı olsun kazasız cezasız kullanılsın . Biliyor musun ben hiç Passat kullanmadım emoji849.png.

Ne demek abi, isteğin zaman al kullan 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Forumun king ' i.. Kazasiz belasiz saglikla kullan tekerin hep hayra dönsün.@Maviboncuksmileysisi

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Hız sınırlama olsa ne videolar çekerim. Şu an için 90 kmh ile 4-4.2 arası gidiyor araç. 

Ne demek abi, isteğin zaman al kullan 

Abi normal cruise control yokmu. Blue motion degilmi. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Öğrendiğim kadarıyla alt yapı hazır. Direksiyon tuşları ve sarmal değişimi ile aktif hale getirmek kolay. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sade , ergonomik ve çok güzel bir iç mekan. Göstergeler ne kadar okunaklı

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Şimdi, Servet Aydın yazdı:

Öğrendiğim kadarıyla alt yapı hazır. Direksiyon tuşları ve sarmal değişimi ile aktif hale getirmek kolay. 

Koldanmi direksiyondanmi. Kolu 97 euro gordum. Ama aliexpreste daha ucuzda bulunur heralde.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Allah kaza bela sıkıntı göstermesin, esp ışığı hiç yanmasın, mazotu hiç azalmasın. Bagajdan çuval dolusu kabak çekirdekleri eksik kalmasın.. 😜

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Full depo görmeyeli uzun yıllar olmuş be... :DKazasiz belasiz kullan abi... 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Evet hocam. Yaşam alanı estetik. Krom parçaların mat olması görsel olarak hoş hoş. Ortada saat çok hoşuma gitti. Plastik aksamı yumuşak olabilirmiş, belki de üst serileri öyledir bilmiyorum. 

2 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Koldanmi direksiyondanmi. Kolu 97 euro gordum. Ama aliexpreste daha ucuzda bulunur heralde.

Kol b7 araçlarda sanırım. Bunlar direksiyon üzerinde. Alide var bende gördüm. Ve en güzeli ise, aypon gibi araç. Alide lebi derya aksesuar. Mazda için çok kısıtlı idi mesela veya htc 

Şimdi, Cem Işık yazdı:

Allah kaza bela sıkıntı göstermesin, esp ışığı hiç yanmasın, mazotu hiç azalmasın. Bagajdan çuval dolusu kabak çekirdekleri eksik kalmasın.. 😜

Bitirdik biz çekirdeği kapattık o konuyu 

Şimdi, Erkut Uysal yazdı:

Full depo görmeyeli uzun yıllar olmuş be... :DKazasiz belasiz kullan abi... 

Amin sağolasın. Az yakıtın olmasının zorluğunu 99 yılında yaşadım. Yarım altına indirmem mümkün mertebe 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

Tekrardan hayırlı olsun abi, segmentimize hoşgeldin :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tekrar hayırlı olsun. 

Vesile ile o mat krom kaplama kapı kolundaki potluk yapmış ortasından oluşan çatlak elimi çok fena kesip kanatmıştı. Resmini paylaşmıştım bi ara.

Yol yapan adam için çok keyifli araba. Aksesuar zebil. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
5 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Tekrar hayırlı olsun. 

Vesile ile o mat krom kaplama kapı kolundaki potluk yapmış ortasından oluşan çatlak elimi çok fena kesip kanatmıştı. Resmini paylaşmıştım bi ara.

Yol yapan adam için çok keyifli araba. Aksesuar zebil. 

Kafalık ihtiyacım olacak. Kango ve land bundan o konuda iyi. Dik sürüş ile araç kullanırım ve başımı inceden dayarım. Boyun sorunum olduğu için ağrı azalır. Bunda olmuyor. Çok atıyorum kafayı geriye. Kafalık uzatma bile var aksesuar olarak. 

7 dakika önce, Hakan Tarım yazdı:

Tekrardan hayırlı olsun abi, segmentimize hoşgeldin :)

Şimdi sırada aypon almak var 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
1 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kafalık ihtiyacım olacak. Kango ve land bundan o konuda iyi. Dik sürüş ile araç kullanırım ve başımı inceden dayarım. Boyun sorunum olduğu için ağrı azalır. Bunda olmuyor. Çok atıyorum kafayı geriye. Kafalık uzatma bile var aksesuar olarak. 

Şimdi sırada aypon almak var 

Kafalık ileri geri ayarlanıyor. Ayarlayabildin mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Valla düşüp bayılacam şimdi. Yukarı aşağı bulabildim bir tek. Ön arka nasıl oluyor. 

Adam 360 sayfa kitap yazmış araç için. Okumak denen nane olmayınca da ayılıp bayılıyoruz 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

360 sayfa ne anlatıyor acaba merak ettim

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
8 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

BKZ: 

Bizimkinde olmaz. Üst donanımda vardır bence 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...