İçeriğe Yönlendir

Focus II - Alt Takım Sorun

Hasan Kuru

Recommended Posts

Hasan Kuru

2008 2.5 focus benzinli amörtisörleri değiştirdim bilyalarını değiştirdim salıncaklar değişti ses sorunum kesil gayet güzel oldu ama bir hafta sonra malum kış ayı karlı zeminle kaymalar sonraki gün sol önden plastik sesi desem değil demir desen değil parke ve yan yollarda tıkırtı geçmiyor sinir bozucu bir ses asvaltta herhanki bişe yok z rotlarımıda 5 6 ay önce değişmiştim sorun ne olabilir.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Tam tespit icin Havalarin isinmasini bekleyin bence. soguklardan dolayi heryerden ses geliyor.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Amörtisör takozları da değişti mi işlemde yada aks kafaları gibi

Yorum bağlantısı
Hasan Kuru
(düzenlendi)

Amörtisör takozları  sağlam değişmeye gerek yok usta değiştirmedim bende akslarda bi değişiklik olmadı rot ayarı yaparkende kontrol ettiler sorun yoktu

5 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Tam tespit icin Havalarin isinmasini bekleyin bence. soguklardan dolayi heryerden ses geliyor.

Soğukla alakalı değil diye düşünüyorum çukurlardada lokurtu var ilk bir hafta çok iyiydi amörtisörler sorunlumu acaba

tarihinde Hasan Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Bu tarz sese birden çok unsur sebep olabilir. Belki de değişen parçalar hatalı veya kalitesizdir. Sesi ustanız test sürüşünde dinleyip teşhisini koyacak ve onarım yoluna gidilecek.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Kuru

Maysandiye amörtisör aldım kalitesi hakkında bir bilgim yok açıkcası.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
2 dakika önce, Hasan Kuru yazdı:

Maysandiye amörtisör aldım kalitesi hakkında bir bilgim yok açıkcası.

Maysan Mando kalitelidir. OEM üretim yapıyorlar Ford Q1, TSE ve eşdeğer ürün sertifikası var. Belki ön konsol radyatör bağlantı braketi gibi başka bir yerden geliyordur tıkırtı.

Yorum bağlantısı
Hasan Kuru

Olabilir bişe gevşmiştir inşallah artık sanayilerden servislerden bıkkınlık geldi çünkü

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Direksiyon çevrili iken geliyorsa direksiyon kutusu olabilir, bende de var usta öyle dedi.

Yorum bağlantısı
Hasan Kuru

Direksiyon kutusuda olabilir ama kasisli ve parke yollardan geçerken bir ses sanki alt muhafa gevşemişte titreşim sesi gibi çıkan ses

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Ön tampon radyatör altında, dizellerde intercooler oluyor, boydan boya plastik bir parça var, ön bölgeyi kapatmak için. Elinizle alttan yoklayarak bakın. Oynama felan farmı diye. Bağlantı vidaları ve ayakları kırılabilir. Bu da ses yapabilir. Benim daha yeni başıma geldi. Perçin felan tutturdum, anca kestim sesi.

Yorum bağlantısı
Hasan Kuru
17 saat önce, Ferit Erken yazdı:

Ön tampon radyatör altında, dizellerde intercooler oluyor, boydan boya plastik bir parça var, ön bölgeyi kapatmak için. Elinizle alttan yoklayarak bakın. Oynama felan farmı diye. Bağlantı vidaları ve ayakları kırılabilir. Bu da ses yapabilir. Benim daha yeni başıma geldi. Perçin felan tutturdum, anca kestim sesi.

Yarın baktırıcam ferit bey malum çalışıyoruz hafta içi umarım otarz bi sorundur sorun çözüme kavuştuğu zaman yapaılanı yazıcam belki başkalarınada yardımcı olmuş oluruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...