İçeriğe Yönlendir

Havadan İnternet Hakkında

Fatih Evcin

Recommended Posts

Çağlar Bayur
1 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Sınırsız tarifelerde 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 15GB internet kotasına ulaşıldıktan sonra, kullanım hızı 128kbps'a düşürülmeyecek yüksek hızda devam ettirilecektir. 

Bana da cazip gelmişti yukarıdaki detayı görene kadar. 

Düzeltme: Sınava giren öğrenciler gibi olumluyu olumsuz okumuşum 😅

normal hızı kaç onu bulamadım?

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
12 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

normal hızı kaç onu bulamadım?

Modem 21,6 mbps hızı destekliyormuş. Herhalde bu hıza kadar verebilirler diye iyimser düşünmek istiyorum. Tekrar tekrar detayları okuyunca belli bir hız belirtmemişler. Bu da bi taktik işte. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Ben 1 yıllık Jet Wi fi a bakayım o zaman , 2 ay oldu taşınalı.  

Başvuruda bulunup şansınızı deneyin. En azından sonucu görürsünüz. Memleketten memlekete değişiyor hizmet kaliteleri.
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Başvuruda bulunup şansınızı deneyin. En azından sonucu görürsünüz. Memleketten memlekete değişiyor hizmet kaliteleri.
Bayiye bi uğrayıp bilgi alayım :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
2 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Ne kadar zamanda geldi fiber binaya? Bizim bina sıfır, sokakta hat var, bina içinde de var ama bina ile sokak arasına çekmediler bir türlü

Nette 2 yıldır bekleyenler var. Telekom gidip konuştum bölge müdürlüğü ile. Bir mühendis samimi olarak hocam biz projeleri çizip yolluyoruz. Sizin orayı da çizmişiz. Ancak yukarıdan onay gelmiyor. Yatırım yok dedi. 

Eyvallah deyip çıktım gidip Superbox aldım. Ben taşınalı 4 ay oldu hiç bir gelişme yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
güzelmiş ama pahalı be kardeş... ama yoksa alternatif yapacak şeyde yok...
İzmirde kullandığımız

84,90 TL

Taahhütsüz

Hız

100 Mbps'e kadar

AKN

Gerçek Sınırsız

WhatsApp Destek Hattı

En Hızlı Çözüm

Ali bey firma adi vermeniz mumkun mu?
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Fatih Evcin
On 21.01.2019 at 10:41, Fatih Evcin yazdı:

Merhaba,

Yeni taşındığım evde internet altyapısı olmadığı için eve internet alamıyorum. Havadan internet diye bir uygulama var altyapı istemiyor. Çanak antene benzer bir alıcı ve modem kuruyorlar evin çatısına firmadan alıyorsun interneti. Fiyatları da normal internete göre daha uygun. Bir kaç firma ile görüştüm hepsi yasal olduklarını sorun olmayacağını söyledi ama kafamda bazı soru işaretleri var .

Aramızda bu tarz bir internet kullanan var mı? Bilgi verebilir mi? 

Tekrardan Merhaba,

Tüm araştırmalarım sonucu dün bir internet aldım eve. Türkcell Superbox 10 mb sınırsız ayda 159 TL yan komşum ile ortak :) 

Olay o kadar hızlı gelişti ki. Başvuruyu şirketin Müşteri temsilcisinden yardım alarak bireysel olarak yaptım. aynı telefonla müşteri numrası falan belirlendi. Gün içerisnde mesaj geldi müsait zamanda geleceğiz diye. Ertesi gün bir mesaj daha geldi şu saate geleceğiz diye. Adamlar geldi ürününün kurulumunu yaptı ürünü bıraktı gitti. Fişe takıyosun wifi parolasını giriyorsun sınırsız internete bağlanıyorsun. Hızı kimin ne istediğine bağlı ama bana telefonn internetine göre çok daha hızlı geldi. şu anda 4-5 tel bağlı sorunsuz donma, takılma yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
(düzenlendi)

Aynı ürünü kullanıyorum. Pahalı ama çok memnunum. İstediğim yere götürüyorum. 

Bu arada benim binaya alt yapı geldi geçen ay. Superonline’daki eleman istediğiniz zaman normal internet paketlerine geçebilirsiniz dedi ama müşteri hizmetlerinden teyit etmedim.

Ancak şu durumda geçmeyi düşünmüyorum. Yazın interneti memlekete götüreceğim. Belki yaz dönüşü normal internete dönüş yapabilirim.

tarihinde Mustafa Arıkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
2 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Aynı ürünü kullanıyorum. Pahalı ama çok memnunum. İstediğim yere götürüyorum. 

Kafama takılan tek konu; bu cihazın yaydığı radyasyon. Sanki diğer modemlere göre daha fazla gibi geliyor bana. Psikolojik herhalde dünden beri başım ağrıyor :) 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Oturduğumuz sitede yönetimi kurdurtan sonra yönetim adına adil kullanım kotasız en yüksek hız bandından internet aldım. Binanın önüne ve arkasına iki adet acces point yerleştirdim. Bina sakinlerinin cihazlarının mac adreslerini cihazlara tanıtarak herkesin ücretsiz internet kullanmasını sağladım. Yaklaşık 10 yıldır bu şekilde kullanıyoruz. cihaz sayısı arttığı için fiberoptiğe geçmiş olmamıza rağmen biraz yavaşlama var gibi. ikinci bir internet hattı alıp acces pointlere ayrı hat ile bağlamayı düşünüyorum. 15 Temmuzda binadan hapse girenler olunca yönetim bir sıkıntı yaşar mı diye korkmuştum ama Allahtan bir şey olmadı.

On 21.01.2019 at 11:08, Recep Selim Kaya yazdı:

Bu aralar ortak internet kullanmak cesaret işi.

On 21.01.2019 at 11:09, Servet Aydın yazdı:

Ortak kullanım değil ki. Diğer İnternet sağlayıcılar ile aynı. Biri kablo ile kapına geliyor ötekisi kablosuz 

On 21.01.2019 at 11:09, Mustafa Arıkan yazdı:

Havadan internet dışında alternatif ararsanız Turkcell Superbox tavsiye ederim. 

10/10Mbit sınırsız 160TL ödüyorum. Yanında istediğin yere götür en büyük avantajı bu. 

Birde tamamen sınırsız olan var 280TL. Upload hızları çok iyi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ortak kullanım en son yapacağım şey olur artık.

Yoksa sınırsız Superbox alıp dediğiniz gibi bir kaç accesspoint ile binaya dağıtıp para bile kazanabilirdim. 

Ortak asla kullanmam.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...