İçeriğe Yönlendir

C-Elysee - Araçtan Gelen Tıkırtılar

Ahmet Özyer

Recommended Posts

Ahmet Özyer

Arkadaşlar 2016 model C elysee aracım var, aracımdan memnunum ama araçtan gelen bu tıkırtı sesleri beni deli edecek, sağ kapıdan gelen ses, ön torpidodan gelen ses, en son şimdide arka kısımdan gelen tıkırtı sesleri, alt takımdan vs değil plastik aksamından gelen bu sesler artık beni deli edecek, aynı aracı kullanan ve aynı problemleri yaşayan varmıdır, bu sorunlarla alakalı zamanında servise git gel bunalmıştım, artık onunda yakasını bıraktım. Varmıdır aynı sorunu yaşayanlar.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

fayda etmez arac yakıt koklamak ıcın uretılmıs bır arac ya adam gıbı söküp yalıtım yapacaksın yada satıp farklı bır arac bakacaksın 

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Sağ kapı ve ön torpido dan gelen ses muhtemelen içlerinde bazı ufak malzemeler var araç titreşiminden onlar ses yapıyordur. İçlerini basit bir sünger tabakası ile kaplarsanız içine koyduğunuz eşyalar hem kaymaz hem de ses olayını büyük oranda çözmüş olursunuz. Arka taraftan gelen ses konusunda emin değilim. Ancak bagaj kısmında boşta olan malzemeleriniz var ise ve dikkatli bir dinleyici iseniz duyabilirsiniz. Onları da sabitler veya bagajı boşaltarak sesten kurtulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Eğer fitillerden geliyorsa silikon spreyi ile çözülür. Benim 308 den gelen fitil seslerini kestim slikon spreyi ile. 

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
14 dakika önce, Osman Furkan Sumer yazdı:

Hakan abi dun aksam seni etiketleyip soracaktim 308'den ses geliyor mu diye?.. Forumlarda en sessiz arac olarak belirlemisler senin araci.

Özellikle motor ve yol sesi olarak sessiz ama fitiller kış gelince  senfoni yaptı resmen. Slikon spreyi işi çözdü. Ama ne kadar sürecek görücez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Özyer
13 saat önce, Hacı Şenyurt yazdı:

Sağ kapı ve ön torpido dan gelen ses muhtemelen içlerinde bazı ufak malzemeler var araç titreşiminden onlar ses yapıyordur. İçlerini basit bir sünger tabakası ile kaplarsanız içine koyduğunuz eşyalar hem kaymaz hem de ses olayını büyük oranda çözmüş olursunuz. Arka taraftan gelen ses konusunda emin değilim. Ancak bagaj kısmında boşta olan malzemeleriniz var ise ve dikkatli bir dinleyici iseniz duyabilirsiniz. Onları da sabitler veya bagajı boşaltarak sesten kurtulabilirsiniz.

Hocam aracı aldığımdan beri bu sıkıntılarla ilgili yaşadığım buhranı yazsam bir kitap olurdu :) çok kafaya takdığım için değil ufak tefek malzeme arabada neredeyse en ufak çöp yok, bagaj deseniz kendi yedek lastiği ve üstündeki koruma dışında hiçbirşey yok ki onlarıda süngerlerle baya sabitledim, bu arabadaki ses sorununu şundan yada bundan diye sınırlayabileceğimize ben artık inanmıyorum, benim anlamak istediğim sadece benim araçtamı var bu sorunlar yoksa benzer araçlardamı var, işin sonunda o kadar sevdiğim aracı sırf bu sıkıntı yüzünden satmaya karar vereceğim.

Sesler sani plastik aksamın içindeki civataların sıkılmadığından yada berbat bir işçilikten kaynaklanıyor.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

İscilik kalitesinden kaynakli. Fransiz araclarinin genelinde olan bir durum.

Araci komple sokmek tamamen yalitim ve duzeltme yapmak lazim. oda cok buyuk is...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Ahmet ben istanbuldayım. Yolunu düşerse ve 2013 elizemi satmamış olursam gelin benim araçla test sürüşü yapın. Veya en güzeli çevrede birinde varsa alın farkı test edin. Gerçi benim aracımda ses çok ama bahsettiğiniz tarzda ses duymadım. Tabi bekim oğlum henüz küçük olduğu için araba onun eşyaları ile dolu ve çok ses oluyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Özyer
37 dakika önce, Hacı Şenyurt yazdı:

Ahmet ben istanbuldayım. Yolunu düşerse ve 2013 elizemi satmamış olursam gelin benim araçla test sürüşü yapın. Veya en güzeli çevrede birinde varsa alın farkı test edin. Gerçi benim aracımda ses çok ama bahsettiğiniz tarzda ses duymadım. Tabi bekim oğlum henüz küçük olduğu için araba onun eşyaları ile dolu ve çok ses oluyor. 

Teşekkürler hocam :) , tam olarak sesleri anlatmam buradan çok zor sanırım,ama bir çözümünü bulamazsam, daha fazla dayanamayacam ben önce bu aracı satıp daha sonra komple bu modelin ismini dahi daha anmayacam.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
26 dakika önce, Ahmet Özyer yazdı:

Teşekkürler hocam :) , tam olarak sesleri anlatmam buradan çok zor sanırım,ama bir çözümünü bulamazsam, daha fazla dayanamayacam ben önce bu aracı satıp daha sonra komple bu modelin ismini dahi daha anmayacam.

ahmet bey arac az yaksın dıye hafıfletebilcekleride malzemeden kısılmıs bu yuzden yalıtıım yok arac her sesi duymanız normal ama yakıtda en az yakan arac bunlar ya yakıt ya yalıtım yada yalıtım yaptırım dersenız buyrun bır tane paylasayım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Özyer
On 24.01.2019 at 23:14, Erkan Işık yazdı:

ahmet bey arac az yaksın dıye hafıfletebilcekleride malzemeden kısılmıs bu yuzden yalıtıım yok arac her sesi duymanız normal ama yakıtda en az yakan arac bunlar ya yakıt ya yalıtım yada yalıtım yaptırım dersenız buyrun bır tane paylasayım 

Bunu bizim yapmamız mümkün değil, bu şekilde arabayı söktürsem zaten kafayı yerim, en iyisi satıp başka model almak o zaman :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ahmet Özyer

ne hikmetse,aracı iç dış yıklamaya verince üç beş gün sesler kesiliyor,sanırım o plastik aksama sprey tarzı şeyler sıkıldığında sessiz bir araba oluyor :)

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ben yaklaşık 1 yıl c-elize kullandım. Yağmur yağarken tavandan sanki dolu yağıyor gibi ses geliyordu, 100 km üzeri hızlarda ön kaput titriyordu. Trim sesleri arada geliyordu bende radyonun sesini açıyordum. Ama şehir içi sakin kullanımda 4.3l/100km yakıyordu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...