İçeriğe Yönlendir

Kış Aylarında Lastik Basınç Farkı

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer

Aracimda lastiklerde patlak vs yok.Ama inceden inceden azaliyor gibi..

Lastikciye sordum kis aylari dusme yapabikir dedi.. bana mantikli geliyor ama ne kadara kadar? Aranizda takibini yapan var mi?  Ne kadara kadar normal sizce ? 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hepsi birden 2,3 psi falan inebilir, janta lastiğe göre. Biri fazlaca iniyorsa dikkat etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Fırat Önal
(düzenlendi)

Teknik bilgim yok.Bence jant yada lastikte sıkıntı yoksa hava kaçırmaz.  Elimde kaliteli lastik şişirme kompresörü ve hava ölçer var. Sık sık kontrol ederim. +5 derecelerde 33 bastığım hava  eksi derecelerde 31.5 falan gösterdi. Sıcaklık + değerlere gelince normale dönüyor. 

tarihinde Fırat Önal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lastik kenar veya jant yanağı kirlidir.. veya kusurludur.. 

Soğukken basıp ölçüp bıraktığında inmemesi gerekir.. 

Sıcak soğuk arasında basınç farklılıkları olur ancak soğukta basınç düşüktür ancak, soğukken basıp ayarladıysan daha sonra tekrar soğukta baktığında aynısını bulmalısın. 

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Seyrek kullandığım ve garajda duran aracımda 4 lastiğinde havalarının azaldığına şahit oluyorum. Garajda ısı farkı çok değil. 

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

1 ayda 2-3 inmesi normal bence zaten en kötü 2 haftada bir kontrol ederseniz sıkıntı kalmaz, ama daha fazla inerse ve patlak yoksa jant kenarlarından kaçırıyor böyle durumlarda, paslanma, çok hafif yamukluk gibi durumlarda kaçırma yapıyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Dun bastim kis gireli ayda bir bakiyorum 34 te 29 a iniyor hepside.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...