İçeriğe Yönlendir

Komik Bir Ceza

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

Ne yaptığımı anlamak için bikaç kez okumak zorunda kaldım. Yıllardır bana yazılan ilk ceza , enteresan olmuş. Uğraşsam iptal ettirebilirim ama 80TL için şimdi mahkemeye gitmek uzun iş.

k9XLVD.jpg

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Güzel bir madde, yanlız durdurup yazsas 15 ceza puanı.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
4 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

cezanız selektör yapmak devamlı öndekine 

Valla şehir içinde uzunları yakıp gezmiyorum, özellikle ışıklarda öndeki hareket etmez ise uyarı  pek korna kullanmam, tek selektör yaparım. Muhtelemen öndeki uyarıma bu şekilde karşılık verdi. Yada sol şeritten uzun süre yavaş giden biri varsa ve acelem varsa birkaç selektör atmışımdır ama uzunalrı uzun süre yaktığımı hatırlamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

fahri müfettişe selektör atmışınız :)) olur arada hele led vs ıse rahtsız edıyor selektör öndekini flaşh çakmış gıbı olur arada böyle gül geç 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
1 dakika önce, Erkan Işık yazdı:

fahri müfettişe selektör atmışınız :)) olur arada hele led vs ıse rahtsız edıyor selektör öndekini flaşh çakmış gıbı olur arada böyle gül geç 

O tarihte ledleri henüz takmamıştım.

Aynı tarihlerde diğer iki şirket aracına da ceza geldi.

ikisi de * trafik işaret ve işaretçilerine uymamak. Normalde şirket olarak pek ceza yemeyiz. Bunların üst üste gelmesi ekonomik tedbirleri akla getiriyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
1 dakika önce, Erhan Doruk yazdı:

Bunların üst üste gelmesi ekonomik tedbirleri akla getiriyor.

Ya da sizi (şirketi) tanıyan birisini.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Dün tüv  e gittim muayeneye tüv dönüşü polis trafık kontrol yapıyor agır kusurlu kalan araclara dönusde ceza kesse yeter sizin dedıgınız olabılır 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
1 dakika önce, Ersev Kaya yazdı:

Ya da sizi (şirketi) tanıyan birisini.

O imkansız , 3 farklı kişi yazmış. farklı yer ve zamanlarda.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Salman

Fahri Trafik Müfettişi yazmış cezayı,yapmadıysanız itiraz edin ama yaptıysanız selektör 2.den sonra ciddi rahatsız ediyor insanı.Bildiğim kadarıyla karşı tarafın şikayetiyle hapis cezası alan bile var.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
5 dakika önce, Abdurrahman Salman yazdı:

Fahri Trafik Müfettişi yazmış cezayı,yapmadıysanız itiraz edin ama yaptıysanız selektör 2.den sonra ciddi rahatsız ediyor insanı.Bildiğim kadarıyla karşı tarafın şikayetiyle hapis cezası alan bile var. 

Şahsıma yazılsa itiraz ederdim ama araçlar kiralık olduğundan prosedür daha uzun. Tutar da çok yüksek olmadığı için mecburen ödeyip geçeceğim.

İşin diğer boyutu ise ortada herhangi bir kanıt yok, itiraz edilse direk iptal edilir bence. Böyle durumlarda hakim trafik geçmişine de bakıyordur . Benim geçmişimde 2 yıl önce şehir dışında 1 122 km/s ile yazılan radar cezası dışında pek birşey yok. Onda da hız sabitleyici açıktı ve yokuş aşağı araç hızlandığı için yemiştim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 saat önce, Erhan Doruk yazdı:

Bunların üst üste gelmesi ekonomik tedbirleri akla getiriyor.

"Bakın burası çok önemli"

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Bununla geçmiş olsun.

Bi söz vardı...

"Verin verin ekonomiye can verin"

Yoksa şöyle miydi?

"Alın verin ekonomiye can verin"

Sanırım bu aralar hep veren taraf oluyoruz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İlginç bir ceza olmuş.. Farlar rahatsız etmiş demekki 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben de bu şekilde ceza yazdırabilir miyim. Sabah gelirken opel astra sahibi arkadaş, önümdeki koca minibüsü görmesine rağmen defalarca selektör yaptı. Sonra yol verdik geçti gitti, ileride başka birinin dibine girdi, ona da defalarca selektör yaptıktan sonra bir müddet uzunları açık olarak gitti. Bu adamın ceza alması için ne yapmalıyım?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
23 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Ben de bu şekilde ceza yazdırabilir miyim. Sabah gelirken opel astra sahibi arkadaş, önümdeki koca minibüsü görmesine rağmen defalarca selektör yaptı. Sonra yol verdik geçti gitti, ileride başka birinin dibine girdi, ona da defalarca selektör yaptıktan sonra bir müddet uzunları açık olarak gitti. Bu adamın ceza alması için ne yapmalıyım?

Trafik müfettişi olmalısın. 40 yaşını aşmış, son 5 yılda 100 ceza puanı almamış, asli kusurlu yaralanmalı veya ölümlü kazaya karışmadıysan valiliğe dilekçe ile başvuruyorsun. Uygun görülürse makbuz koçanını verirler.  Elinde video kaydı olsa ve  polise göstersen bile ceza kesmiyorlar. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
18 dakika önce, Erhan Doruk yazdı:

Trafik müfettişi olmalısın. 40 yaşını aşmış, son 5 yılda 100 ceza puanı almamış, asli kusurlu yaralanmalı veya ölümlü kazaya karışmadıysan valiliğe dilekçe ile başvuruyorsun. Uygun görülürse makbuz koçanını verirler.  Elinde video kaydı olsa ve  polise göstersen bile ceza kesmiyorlar. 

Son 3 sene demek ki.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Açıkçası benzeri durumlarda fahri trafik müfettişi olsam diye çok iç çekmişimdir.

Şöyle ki, hız limitlerinde araç sollarken arkamdan selektör atılsa ve buna karşılık böyle de bir ceza varsa ben de fahri trafik müfettişi olsam yazardım.

Tabi bu imkanı suistimal etmemek kaydıyla.

Sizin durumunuz tam olarak nasıldı?

Yani öndeki aracı sollarken her ihtimale karşı fark edilmek için selektör atmak var, bir de öndeki araç sollama yaparken, sollama bitmeden selektör atmak var.

İkisi çok farklı.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
28 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Açıkçası benzeri durumlarda fahri trafik müfettişi olsam diye çok iç çekmişimdir.

Şöyle ki, hız limitlerinde araç sollarken arkamdan selektör atılsa ve buna karşılık böyle de bir ceza varsa ben de fahri trafik müfettişi olsam yazardım.

Tabi bu imkanı suistimal etmemek kaydıyla. 

Sizin durumunuz tam olarak nasıldı? 

Yani öndeki aracı sollarken her ihtimale karşı fark edilmek için selektör atmak var, bir de öndeki araç sollama yaparken, sollama bitmeden selektör atmak var.

İkisi çok farklı. 

Valla o anı hatırlamıyorum ama ceza"nın yazıldığı yer TBMM çevresi diyor. Burada zaten hızlı gidilebilmesi gibi bir durum yok. Ha şöyle olmuş olabilir, bulvarda Çankaya"ya doğru çıkarken sol şeritte yavaş seyreden bir araç varsa ve sağı da boş ise selektör yapmışımdır ama öyle ısrarcı şekilde uzunları yakıp arkasında kalmam. Araçların sağından geçmeyi asla tercih etmem , arkasında sağa geçene kadar takip ederim. Trafik kuralları der ki , hızınızın gerektirdiği şeritte gidin . Ancak bazı durumlarda şehir içi hız limit 50 ve sağ şeritler boşken soldan 50 ile gitmeye çalışanlar olabiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
47 dakika önce, Erhan Doruk yazdı:

Valla o anı hatırlamıyorum ama ceza"nın yazıldığı yer TBMM çevresi diyor. Burada zaten hızlı gidilebilmesi gibi bir durum yok. Ha şöyle olmuş olabilir, bulvarda Çankaya"ya doğru çıkarken sol şeritte yavaş seyreden bir araç varsa ve sağı da boş ise selektör yapmışımdır ama öyle ısrarcı şekilde uzunları yakıp arkasında kalmam. Araçların sağından geçmeyi asla tercih etmem , arkasında sağa geçene kadar takip ederim. Trafik kuralları der ki , hızınızın gerektirdiği şeritte gidin . Ancak bazı durumlarda şehir içi hız limit 50 ve sağ şeritler boşken soldan 50 ile gitmeye çalışanlar olabiliyor.

Bu durum başka tabi. Ben özellikle araç sollarken arkadan gelip selektör atanlar için söylüyorum.

Boş yere sol şeridi işgal etmek asla uygun değil tabi ki.

Yine de 50 hız limiti bulunan güzergahta, sol şeritten 50 ile gidenin boşalttığı şeritten, arkadan gelen kaç ile gidebilir ki? 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Belki de farlar ayarsızdı. Ftm de bunu uzun olarak algıladı. Garip bir ceza olmuş hakikaten.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Sağdan geçilir bu durumda, yasak değil
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...