İçeriğe Yönlendir

Emme Manifoldu Temizliği

Ahmet Ulusoyy

Recommended Posts

Ahmet Ulusoyy

Merhaba arkadaşlar uzun süredir connectimin egzozundan gaza yüklendiğim zaman siyah duman atma sorunu var. Gösterdiğim ustalar bunun connectlerin kronik sorunu olduğunu söylediler. Esasında bunu çok önemsemiyorum ama sorun, dik yokuşlarda araba kalkarken hemen kendini toparlayamıyor. Turbo ve bağlantıları sağlam. Enjektörlerde herhangi bir sorun yok. En son ustanın birisi emme manifoldu temizliği yapılabileceğini söyledi. Fakat bu işlemde aracın baya bi parçası sökülüyormuş ve işlem uzun sürüyormuş. Bu işlemi yaptıran var mı? Tavsiye eder misiniz? Aracım TOURNEO CONNECT 2007 110 PS GLX

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Ahmet Ulusoyy yazdı:

dik yokuşlarda araba kalkarken hemen kendini toparlayamıyor

Debriyajınız nasıl? Kaçırıyor olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Ulusoyy

Baskı balata yeni değişti. Debriyajın kavraması iyi. Yalbız bir şey dikkatimi çekti bir defasında debriyaz yarım basılı kaldı ayağımla yukarı kaldırdım. Sonrasında böyle birşey olmadı ama şimdi sürekli kontrol ediyorum.Bu sorun neden olabilir acaba.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Ahmet Ulusoyy yazdı:

Baskı balata yeni değişti. Debriyajın kavraması iyi. Yalbız bir şey dikkatimi çekti bir defasında debriyaz yarım basılı kaldı ayağımla yukarı kaldırdım. Sonrasında böyle birşey olmadı ama şimdi sürekli kontrol ediyorum.Bu sorun neden olabilir acaba.

Debriyaj merkezinde sorun olabilir ama bahsettiğiniz durum ile alakalı gelmedi bana.

EGR'niz ne durumda?

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)

Siyah duman hava akışmetrenın fişini çekip gaza yüklendıgınızde de devam edıyormu, onu deneyin bir vites dusukse hava akısmetre, manıfold dolulugu, katalizör dolulugu, egr tıkalı olması ucunden de eder , bırakın yukarda saydıklarımı havanın ogunku durumundan bile farkedebiliyor duman işi 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bekir Memur
(düzenlendi)

egr aksıyo olabilir manifold ve egr temizlettim öncesinde sonrasında duman aynı duman hiç bir farkı olmadı 

tarihinde Bekir Memur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
5 saat önce, Bekir Memur yazdı:

egr aksıyo olabilir manifold ve egr temizlettim öncesinde sonrasında duman aynı duman hiç bir farkı olmadı 

Duman zengin yakıt demektir hava akışmetrenin fişini çekip kullan aynı duman devam edıyormu 

Yorum bağlantısı
Bekir Memur
23 saat önce, Erkan Işık yazdı:

Duman zengin yakıt demektir hava akışmetrenin fişini çekip kullan aynı duman devam edıyormu 

zengin olduğunu biliyorum anlık bir duman var sadece ani kalkışlarda oluyor akışmetre temizliği felan yaptım anlık rolanti ve yürürken ölçüm yapıyomu diye diagnosticle bağlanıp baktım ölçüm yapmada sorun yok

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Yırtınsak da tdci duman atacak illa.
Mühim olan ne derecede ve hangi durumda attığı.
Benim gördüğüm, genel kanaatim euro 3-4 tdci’lerde, anlık yüklenmelerde atıp kesiyor.
Yada gazlamaya devam ettikçe atıyor, devrine ulaştın mı, sabit sürüşe geçtin mi kesiyor.

Boğulup tekleyene ve çekişten ciddi manada düşene kadar irdelememek en iyisi.
Yoksa her kafadan bir ses çıkıyor sanayide, orayı sök, burayı ellet, şurayı değiş derken kısır döngüye giriyor, cepteki mazot parasına incir ağacı dikiliyor.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık
3 saat önce, Bekir Memur yazdı:

zengin olduğunu biliyorum anlık bir duman var sadece ani kalkışlarda oluyor akışmetre temizliği felan yaptım anlık rolanti ve yürürken ölçüm yapıyomu diye diagnosticle bağlanıp baktım ölçüm yapmada sorun yok

Benim transporterde tam gaz yapdgımda duman yapıyordu ustaya gıttım ölcduk 800 bar basıyor normali 650 bar  maxımum basıyor test ıcın akısmetrenın fısını cekıp yolladılar duman yokdu akısmetrenı degıstır dedıler 660 lira dedıler orjınal akısmetreye sımdılık tam gaz yapmadan kullanıyorum :)) zaten az bınıyom transportere 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...