İçeriğe Yönlendir

Opel Corsa 2005 1.2 Twinport Easytronic

Ufuk Tükenmez

Recommended Posts

Ufuk Tükenmez

Merhaba arkadaşlar, söz konusu aracı Pazartesi (28.01.2019) günü teslim alacağım. Konu araç ile ilgili kronik hastalıkları nelerdir öğrenmek istiyorum. 

Araç henüz 140k kmde. Aracı bir kez kullandım vites geçişlerinde bir problem yok ve araç motor çalışmasında bir problem yok. 

Araç üzerinde gördüğüm eksiklikler şuan için; Motor Kaputu koruma kaplaması yok, direksiyon simidi üzerinde kanal değiştirme kulakçıklarının altında bulunan bir düğme yok. 

Motor Kaputu koruma kaplaması kolay bulurum diye düşünüyorum ancak direksiyon simidi üzerinde bulunan kulakçığı nasıl bulurum?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

merhaba, Arac 1.2 olmasina ragmen bence yakiti tum opeller gibi yuksek..Orta sıkısık trafikte dahi 7-8 leri rahat gorur..

Tipine aldanmasin kimse,

bayagi bi hizlidir..

Opel genellikle cogu modelinde ozellikle benzinlilerinde motor kaput koruma kullanmiyor.Cikma vs bulabilirsiniz.Kronik sorunlara gelecek olursak sahsi fikrim opel garip bir arac..

Bazen hic bir problem cikarmadan uzuun yillar kullaniliyor, bazende ufak tefek ama garip sorunlarda uretebiliyor. Ornek sizin aracta rolanti dengesizligi meshurdur. Aklima ilk etapta gelen bunlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
31 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

merhaba, Arac 1.2 olmasina ragmen bence yakiti tum opeller gibi yuksek..Orta sıkısık trafikte dahi 7-8 leri rahat gorur..

Tipine aldanmasin kimse,

bayagi bi hizlidir..

Opel genellikle cogu modelinde ozellikle benzinlilerinde motor kaput koruma kullanmiyor.Cikma vs bulabilirsiniz.Kronik sorunlara gelecek olursak sahsi fikrim opel garip bir arac..

Bazen hic bir problem cikarmadan uzuun yillar kullaniliyor, bazende ufak tefek ama garip sorunlarda uretebiliyor. Ornek sizin aracta rolanti dengesizligi meshurdur. Aklima ilk etapta gelen bunlar...

Soğutma sıvısı vs. gibi sorunlar oluyor muydu?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
Bir saat önce, Fatih Evcin yazdı:

Soğutma sıvısı vs. gibi sorunlar oluyor muydu?

Oluyor, yazdigimda belirttim sans isi bu ayni araci 300k kullanip sogutma suyu veya benzeri hata kodu almayanda var 30 binde yag sogutucu degistirende..

İncik boncuk takilacak olursak hicbir araca binemeyiz..Arabadir olacak dimi? Yoksa sanziman tipi rampalarda bazen kafa karisikligi yapabiliyor 1 demi ciksam 2 demi? Ekzantrik problemleri olabiliyor, twinport kelebekleri hataya dusebiliyor, var oglu var... Ama hic hata yasamayan servis usta gormedim diyende var..

hatasiz arizasiz aracta yok..

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Oluyor, yazdigimda belirttim sans isi bu ayni araci 300k kullanip sogutma suyu veya benzeri hata kodu almayanda var 30 binde yag sogutucu degistirende..

İncik boncuk takilacak olursak hicbir araca binemeyiz..Arabadir olacak dimi? Yoksa sanziman tipi rampalarda bazen kafa karisikligi yapabiliyor 1 demi ciksam 2 demi? Ekzantrik problemleri olabiliyor, twinport kelebekleri hataya dusebiliyor, var oglu var... Ama hic hata yasamayan servis usta gormedim diyende var..

hatasiz arizasiz aracta yok..

Haklısınız. Ben tüm sorunlarına razı olarak aldım Astra hiç bir sorun yaşamadan sattım gerçi. :) 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Opel az daha elektronik ve mekanigini gelistirse tadindan yenmez. Hisli arabadir.. Bastim gaza gitti arac degil ruhu var denilebilir.Ha bende astra kullaniyorum diye dusundugum seyler degil ama napak bu paraya bu kadar oluyor demekki..

Yorum bağlantısı
Ufuk Tükenmez

Geçen hafta aracı dediğim gibi kullanma zamanım oldu, 1.2 olmasına rağmen aracın seriliği beni şaşırttı diyebilirim. Daha öncelerden Albea 1.2 kullanmıştım kesin aynı hissiyatı verecektir diye düşünmüştüm ancak aracı kullandıktan sonra bu hissiyat tamamen değişti.

Yorum bağlantısı
Ufuk Tükenmez
11 dakika önce, Osman Furkan Sumer yazdı:

Ben bu kasa Corsa gordugumde neden hep bagaj kapagina bakiyorum? 😀

Bahsettiginiz kulakciklar Enjoy donanimin standardi; Essentia'nin opsiyonu..

Araç Enjoy paket. Ancak kulakçığın kanal değiştirme bölümünün bir tanesi kayıp, yani zamanında düşmüş olabilir. 

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

kulakçık bulunur. araçtaki kronik 2 sorun şöför paspas altı su alma ve direksiyon kutusu sesi. çözülebilecek arızalar bunlar corsa c bence keyifli bir araç ama bu dediğim 1.7 için geçerli.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...