İçeriğe Yönlendir

Ankastre Set Alımında Tavsiye

Murat Atagenç

Recommended Posts

Murat Atagenç

Ferre, Kumtel-Luxell, Simfer,..

Bir sürü marka,model, fiyat var hangisini almalı tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Siyah Davlumbaz, ocak ve fırın.

Ayrı ayrı mı alınmalı, set olarak mı?

Hangi marka daha iyidir?

Hangi özelliklerde olmalıdır? (8 programlı fırın, 600m3/s davlumbaz,..)

Mümkünse 1500-1600 TL civarına halletmek istiyoruz.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Ben araştırıp Profilonun setini almıştım. Bosch veya Siemens alt model alana kadar aynı ürünün Profilosunun ust modellerini tercih etmiştim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Ankastre de kendini ispatlamış dünya markaları Mielle - Franke -Teka

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Ne alırsan al ama fırın mutlaka turbolu olsun yoksa eşinizden dayak yersiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

Zamanında bende çok araştırmıştım. Ferre güzel cihaz olduğu öğrendim. Sonra gittim termikel aldım onu kullanıyorum. ilk evimde servis kurmuştu. şimdi kendi evime montajı kendim yaptım.

dikkat etmeniz  gereken motor çekiş gücü ve fırın turbolu olsun. Kumtelin bimde satılan ürünleri çok güzel ama fırın içinde fan yok. Kumtel genel anlamda güzel cihaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Forumda mutfağı en çok kullanan kişi benimdir heralde 😎 profilo kullanıyorum siyah cam inox karışık renkli çok memnunum. Güncel fiyatlarını bilmiyorum ben alırken internetten araştırıp tek tek alıp servise taktırmıştık setten ucuza gelmişti. Fırın frma952 Fırında çok program diğer beyaz eşyaların aksine daha tercih edilir bir şey.  alt- üst ızgara, fan, kendini temizleyen fırın duvarı, çıkıp yıkanabilen kapak vs özellikleri eşinizin işini kolaylaştırır. Aspiratörüm siyah cam bacasız koku filtreli en çok çekeni almıştım. Fakat 45 derece eğimli  kuvvetli çeken modeli sürekli son hızda kullanınca bir süre sonra oluşturduğu hava akımı sinüzit en çok da sırt ağrısı tutulma falan yapabiliyor dikkat edilmesi gereken bir nokta bence. Ocakta wok gözü olursa çok güzel olur ama büyük gözlere dikkat edin montajda arka tarafa denk gelmesin çünkü mermeriti ve duvar karolarını yakıyor sarartıyor bu da  tecrübeyle sabit malesef. Ocağın boyutları da önemli çoğu modelde dört göze aynı anda dört tencereyi bırak 2-3 tencere bile sığmıyor boyutlarına bakın biraz geniş olsun. Bu aralar letgoda kutusu açılmamış setler görüyorum ihtiyaç durumunda satanlar var belki güzel bir şeyler denk gelebilir ben olsam bakardım.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

N11,letgo gibi sitelere bakın bazen çok kelepir düşebiliyor. Evde siemens kullanıyorum. En düşük modelini almıştık memnunum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
3 saat önce, Remzi Karaca yazdı:

Ankastre de kendini ispatlamış dünya markaları Mielle - Franke -Teka

Teka filan almamanizi oneririm. Bizim ocak oyle. Gaz ayari filan cok sorunlu. 

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Biz Vestel aldık.cam Ocak turbo fanlı fırın ve davlumbaz.gayet memnunuz özellik fırın çok güzel pişiriyor.fazla para vermeye gerek yok tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Simferin yan markası Oscar; aynı özelliklerle üzerinde simfer yazarsa 400-500 tl daha pahalı oluyor

https://www.hepsiburada.com/simfer-oscar-black-angel-ankastre-set-p-HBV00000308PC 

Kumtel

https://urun.n11.com/ankastre-setler/kumtel-ankastre-set-a6-sf2-ddt-firin-ko-40-tahdf-ocak-da6-835-dav-P296319158?gclid=EAIaIQobChMI1-nO1aOO4AIVB6qaCh2_9AtGEAQYAiABEgLMP_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Simfer - Oscar - Kumtel - Luxell - Ferre  ?

Bunlardan hangisi daha iyidir? Tavsiye ettiğiniz diğer markalarda istediğimiz özelliklerle 2000 üzerine çıkıyor fiyatlar bu yüzden onları eledim.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Simferin yan markası Oscar; aynı özelliklerle üzerinde simfer yazarsa 400-500 tl daha pahalı oluyor
https://www.hepsiburada.com/simfer-oscar-black-angel-ankastre-set-p-HBV00000308PC 

Kumtel
https://urun.n11.com/ankastre-setler/kumtel-ankastre-set-a6-sf2-ddt-firin-ko-40-tahdf-ocak-da6-835-dav-P296319158?gclid=EAIaIQobChMI1-nO1aOO4AIVB6qaCh2_9AtGEAQYAiABEgLMP_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Bunlardan hangisi daha iyidir? Tavsiye ettiğiniz diğer markalarda istediğimiz özelliklerle 2000 üzerine çıkıyor fiyatlar bu yüzden onları eledim.
Oscar'ı hiç duymadım
Bu seçenekler arasından tercihim Simfer olurdu
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
11 dakika önce, Murat Atagenç yazdı:

Kumtel

Simferi eski evimizde kullandık malzeme ve pişirmede ocak çok iyiydi 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Silverline aldık 5 senedir kullanıyoruz memnun eşim. Kayınvalideye de aldık geçen 11.11 indirimleri ile ama bizim setin ocağı daha oturaklı (yeni modelin demirleri sabit durmuyor) fırını da bizimki kadar yüksek derecelere çıkmıyor ( pizza pişirmek için 280 filan yapıyor yeni modelde 250 de bitiyor, Max yapınca kaça çıkıyorlar bilmiyorum tabi :) )

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

2 sene önce vestelin akıllı setini almıştım ama o zaman bana 2800 e falan gelmişti mikrodalga dahil. inanılmaz memnundum fakat fırında birkaç sorun yaşayınca Vestel elindeki en iyi ankastre fırını gönderdi. vestelin müşteri memnuniyeti konusunda garantili ürünlerinde gerçekten uğraşıyor ve memnunum. şu anda halen kullanıyorum ve çok memnunum. Bu arada tamamen Türk yapımı olan Termikel e de göz gezdirmenizi tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Set olsun marka araştır bence bir çoğu tek bir fabrikada üretiliyor .Markalanıyor değişik ürünmüş gübi bize kwptiriliyor diyore ben.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca
Silverline de yerli üretim. Fabrika Amasya'da.
Silverline büyük bir üretici zaman zaman farklı markalara da fason üretimler yapıyor.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
22 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Hotpoint. 

Hotpoint Türkiye'den çıkma kararı almış.. 

Ben de Hotpointten dizmiştim her şeyi yenilerken.. Memnunuz da.. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Yeni ev aldim ve tercihim Silverline oldu. Parca parca kart puani ve indirim kuponu ile 3000 kusure malettim. Su an set fiyati 4000 uzerinde.

Butce 1500 1600 ise Simfer olur tercihim. Bazen setler pahali olabiliyor parca parca almak indirim kuponu falan daha uyguna gelebilir.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Arçelik inoks turbo fırın, kendini temizleme, ızgara, alt üst ayrı çalışma özellikli,

ICF siyah cam ankastre wook özellikli, gaz kesme emniyetli ocak,

Arçelik inoks üç kademeli yıkanabilir filtreli davlumbaz.

9 yıldır kullanıyorum ocağın bir musluğu geçen yıl değişti onun dışında sıkıntı yok. tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...