İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Enjektör Sesi

Murat ATAŞ

Recommended Posts

Murat ATAŞ

sorunum hala düzelmedi enjektörler değişti ertesi sabah çalıştırdığımda yine ses var.

ben bişey farkettim ustalarım kabullenmiyor araç iyice soğukken üst kapağa yağ gelmiyor diyorum onlar mümkün değil hemen sarar diyorlar kameraya çekip gönderdim yinede inandıramadım sizce böyle bişi normalmi soğukken ilk çalıştırmada üst kapağa yağ gitmemesi böyle bir durum olurmu  peki ardından tekrar çalıştırınca üst tarafa yağ gelmeye başlıyor seste yavaş yavaş kesiliyor sonra sessiz çalışıyor birdahada yapmıyor taki tekrar tam soğuyana kadar 

bu video üst kapağa yağ gelmediğini gösteren video aracı stop edip tekrar çalıştırmazsam 5 10 dakika sonra şakır şakır ötmeye başlayacak araç ve hala bu şekilde çalışacak dipte yağ yok

Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ

buda aracı kapatıp tekrar çalıştırdığımdaki video dipte yağ var araca yağ geliyor ve sorunsuz sessiz çalışıyor. aracı stop edip tam soğuduktan sonra 5 saat 10 saat sonra tekrar çalıştırınca yine yağsız çalışıyor kafayı yicem.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Yağ pompası kontrol edilmeli, yağınızı da maxima fm 5w-30 ile değiştirin.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat ATAŞ

bugün aracı tek marşta çalıştırıp  tamirciye gittim 6 km tam önünde şakırdamaya başladı yağ kapağını açtım yine yağ yok tamirciye yağın gelmediğini gösterdim ama inandıramıyorum yağ gelmezse sarar diyor bende çok az geliyordur sarmasını engelleyecek kadar ama yeterince gelmediği için itecekler ses yapıyor dedim stop ettim aracı tekrar çalıştırdım üst kapağa yağ gelmeye başladı ses kesildi usta 3 kez turbo bozuldu diyorum buda yağ gelmemesine sebep diyorum. bakalım busefer söküp bakıp ne diyecek 

Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ

evet dün yağ pompası-yağ ve yağ filtresi tekrar değişti ojinal yağ pompası alındı 550 tl ye motocraft yağ alındı 170 tl yr  yine tek marşta üst kapağa yağ gelmedi 6 km sonra şakırdamaya başladı kontağı kapatıp tekrar çalıştırınca 2 seferde yukarı yağ basmaya başladı ses kesildi sorun yağ pompasında değilmiş aracım düzelmedi :(

Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ

herkese merhabalar aracıma çare bulunamıyor aracıma enjektör sesi diye konu açmıştım orda çok detaylı bir şekilde anlatım ve videolar var kısaca tekrar anlatayım aracıma komple sıfır motor yapıldı rektefiye oldu silindir kapağı değişti yerşeyi yeryeri değişti bundan sonra şakırdamaya başladı herşeyi sıfır enjektörler hariç onlarda tamir gördü aracın sıfır yağ pompası arızalıdır diye yağ basmıyodur diye dün tekrar orjinal yağ pompası takıldı fakat silindir kapağına yine yağ basmadı ilk çalıştırmada 3 çeş kapatıp çalıştırınca yağ geliyor sorunsuz sessiz çalışıyor 3 4 saat sonra tek marşta çalıştırınca yine yağ gelmiyor şakırdamaya başlıyor 6 aydır uğraşıyorum sorunu yaşayan bilen varsa yardımcı olabilirmi şimdiden teşekkürler

yağ basmıyorken video

3 kez çalıştırdıktan sonra yağ basıyorken çekilen video

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bence yanlış ustadasınız. No Name Osman Usta ile görüştünüz mü?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ

çöp dediler rektefiye olmayacak kadar kötüymüş bende sizin olsun demiştim onlara vermiştim onlarda hurdaya vermişler

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

Silindir kapağında yağı geri kaçırmaması amaçlı bir çek valf var. Bu parça bazen düşebiliyor. Bu parçayı kontrol etmek için silindir kapağı sökülmesi gerekiyor

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Boşa masraf yapıp birde sorun gitmeyince çok can sıkıcı oluyor. Kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ

aynen 6 aydır uğraşıyorum bi yapamadılar beceremiyorlar anlamıyorlar yağın gelmediğini ben tespit ettim arızayı ben buldum olmaz öyle şey diyorlar yağ gelmezse sararmış bende çok az geliyor sarmasını engelleyecek kadar diyorum videoları gösteriyorum anlatamıyorum bakalım pazartesi komple sökücem dedi bekliyorum pazartesiyi sağolasın

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

yağ kanallarında tıkanıklık olmasın, yada bir şey engelliyor, ilk çalışmada neyse o şey kanalı tıkıyordur, kapatıp açınca düşüyor ve bir süre sonra tekrar gelip tıkıyor olabilir,    motor indiğinde kanalların tam temizliği yapılmalı, turbo değiştiğinde prosedürde buda vardır, yağ kanaları yağ testi yapılır, birşey tıkıyor gibi geldi bana.....

motor iç temizleyici kullanıp yağı değişin, bakalım ne olacak, belki o madeyle eriyip giden birşey vardır, denemesi kolay, yağa malolur... 

yine olmazsa tam sistem temizliği yapılmalı bence, servislerde cihaz var, yada hiç kurcalamadan bunu yaptırın...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Yaşar Demirci yazdı:

Silindir kapağında yağı geri kaçırmaması amaçlı bir çek valf var. Bu parça bazen düşebiliyor. Bu parçayı kontrol etmek için silindir kapağı sökülmesi gerekiyor

İşte bu :)  bir tıkanıklık olabilir, motoru durdurup çalıştırınca o şey aşşağı düşüyor sonrada gelip tekrar tıkıyor diye fikir yürüttüydüm, doğru hissetmişim demekki :)

burada sıkıntı bunu bilmeyen ustayım diye geçinen ustacıklarda, yada bu motordan bihaberler diyim, herkes herşeyi bilemez tabii Ford ustasıyım iddaaları yoksa....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Murat ATAŞ yazdı:

3 kez çalıştırdıktan sonra yağ basıyorken çekilen video

Murat Bey.. aynı sorununuz devam ettiği için eski konu ile birleştirdim.. 

Bilginiz olsun.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ

pazartesi tekrar sökecekmiş dediklerinizi söylerim teşekkürler

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

tekrar acılıp bakılmalı tabi burdaki önerilen ustalara götürülmeli olayı bastan asagı anlatılarak aydınlatılmalı doktor ona göre mudahale.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Murat ATAŞ yazdı:

pazartesi tekrar sökecekmiş dediklerinizi söylerim teşekkürler

Bence artık aynı ustaya gitmeyin. Dinleyin beni, Osman usta ile işi çözün derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ

motorda değişmeyen yer kalmadı 13000 14000 tl ye yakın masraf yaptım baskı balata eğr frenler +fren diskleri dahil daha fazla ödeme yapacak durumum kalmadı bu kezde söküp baksınlar ondan sonra düzelmezse götürürüm

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Murat ATAŞ

evet aşırı ısrarlarımla üst kapağa çok az yağ geldiğini ustama kabullendirebildim zorlada olsa üst sıfır alınan silindir kapağı söküldü üzerinde serçe parmağın yarısı kadar olan yağ basınç müşürü arızalı çıktı müşüre üflediğimiz zaman hava kaçırıyordu yenisi ile değişti toplandı marşa basıldı yağ geldi 3 gün test ettim arabamdaki sorun düzeldi. herkese teşekkür ederim

gene ustalarımın dediği değil benim dediğim çıktı herzamanki gibi teşhis koyamadılar artık büyük tamirler için yaptırdığım yere asla gitmeyeceğim.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...