İçeriğe Yönlendir

Telefonların Radyasyon Değerleri

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Hüseyin Maviş
8 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Hoparlör olması için anfi şart. pilsiz olmaz tabi o boydakiler.

Hoparlörü de çok kaliteliydi. Daha sonra ben o radyonun kutusundan hoparlöre kutu yapıp sonraki pilli radyoda kullanmıştım. Hey gidi günler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
4 saat önce, Hüseyin Maviş yazdı:

Hoparlörü de çok kaliteliydi. Daha sonra ben o radyonun kutusundan hoparlöre kutu yapıp sonraki pilli radyoda kullanmıştım. Hey gidi günler.

20 yıl çalışan hoparlör körükleri her frekansı yakalar hale geliyor. 

Eskiden ses sistemi yapmadan önce kullanılacak hoparlörleri alıştırma yapardım. Düşük voltaj ac gerilim ile bir kaç gün çalışırlar, sonra araçlara montajını yapardım. Tabi ki rakip ses sistemi firmaları silahımı bilmez deli olurlardı nasıl bu kadar berrak ses kalitesi yakalıyorum diye. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
3 saat önce, Tayfun Aydın yazdı:

aslında ilk bakmamız gereken şeye son bakıyoruz..

Neye?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
48 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

20 yıl çalışan hoparlör körükleri her frekansı yakalar hale geliyor. 

Eskiden ses sistemi yapmadan önce kullanılacak hoparlörleri alıştırma yapardım. Düşük voltaj ac gerilim ile bir kaç gün çalışırlar, sonra araçlara montajını yapardım. Tabi ki rakip ses sistemi firmaları silahımı bilmez deli olurlardı nasıl bu kadar berrak ses kalitesi yakalıyorum diye. 

şimdi yeni kulaklıklara da yapıyorlar aynısını.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
16 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

"Burn in"  diyorlar

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
18 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

Bak o aklıma gelmemişti 

9 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yani eskisi mi makbul. :)

Hatırla, siyah beyaz TV'lerin sesleri pırıl pırıl olurdu. Eski değilde, ciğerleri açılmış diyelim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Karabekiroglu

Zor durumlarda yolda kalma veya yardıma ihtiyaç olduğunda, beni kurtaran veya işimi gören cihaz ne iyisidir. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Şaomi kanser yapıyormuş abi yaaa

[emoji16]

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
On 09.02.2019 at 23:34, Mehmet Göktürk yazdı:

ne kadar çok olurlarsa o kadar iyi sonuç alınır ve radyasyon düşer. Çünkü baz istasyonu uzaksa telefonun asıl çok radyasyon yayar. 

Yeni gelecek olan 5G yapısında çok daha fazla ve çok daha az güçte baz istasyonları olacak. Evdeki 5GHZ wifi ağı gibi olacak.kısa mesafe yüksek kapasite düşük güç

Baz istasyonuna 10-15 metre yakında oturmuyorsan sorun yok. Altında oturuyorsan yine sorun yok. altına gelmez.

Cep telefonu öncesi kullandığım iki telefonum var. Koca telsiz gibi ve 1 küsur metre anteni var. 10 km'den konuşur.

Mehmet hocam size aynen katılıyorum. Bir dönem 1 yıla yakın süre Baz istasyonu bakım ve onarım işinde çalıştım. 

Halk arasında baz istasyonu olan bölgede ağaç, vb yetişmiyor hatta kuruttuğunu söyleyenler vardı. Halbuki tam aksine hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. Baz istasyonu ormanlık alanda da olsa bahçe içinde olsa çevresine hiçbir zararı olmuyor. Etrafı ottan geçilmiyordu. 😃

Söylediğiniz gibi istasyon sayısı ne kadar fazla olursa o kadar zararsız düşük güçlü sinyal yayar. Telefon kullananların görüşme kalitesi daha iyi olur. İstasyon uzak mesafelere kurulduğu zaman daha fazla güçlü sinyal gönderiyor.

BTK'dan alınan izin belgesi ile kurulum yapılıyor. Antenlerin tipine göre önünden itibaren 2-3 metre gibi alan dışında herhangi bir zararı yoktur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
11 saat önce, Mustafa YILDIRIM yazdı:

Mehmet hocam size aynen katılıyorum. Bir dönem 1 yıla yakın süre Baz istasyonu bakım ve onarım işinde çalıştım. 

Halk arasında baz istasyonu olan bölgede ağaç, vb yetişmiyor hatta kuruttuğunu söyleyenler vardı. Halbuki tam aksine hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. Baz istasyonu ormanlık alanda da olsa bahçe içinde olsa çevresine hiçbir zararı olmuyor. Etrafı ottan geçilmiyordu. 😃

Söylediğiniz gibi istasyon sayısı ne kadar fazla olursa o kadar zararsız düşük güçlü sinyal yayar. Telefon kullananların görüşme kalitesi daha iyi olur. İstasyon uzak mesafelere kurulduğu zaman daha fazla güçlü sinyal gönderiyor.

BTK'dan alınan izin belgesi ile kurulum yapılıyor. Antenlerin tipine göre önünden itibaren 2-3 metre gibi alan dışında herhangi bir zararı yoktur.

5 yıllık tecrübem ile tam olarak katılıyorum.

Ek olarak BTK ara ara MR ölçümü yapar, tabi ceza yememek için bizlerde. Tüm istasyonlar en yakın eve parka vs. zararsız olacak şekilde ayarlanır.

Misal şehir içerisindeki istasyonlar 3-5 km anca çeker (600-700 m çalışan istasyonum var) ama kırsalda ki istasyonların kapasiteleri sağlamdır (45km en uzak test ettiğim)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bizim Ankaradaki evde hemen hemen hiç bir telefon iyi çekmiyor. Operatörlerden birine mail atmıştım, binanızın çatısına baz  istasyonu dikelim diye geri döndüler. Dalga mı geçiyorsunuz diye azarlamıştık. Cahillik işte. Meğer adamlar kira ödüyormuş o cihaz için ev sahibine. Bilsek reddeder miydik. 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Cep telefonu ve modem gibi cihazları mümkünse gece uyurken kapatmak faydalı olabilir. Ben alarm için yakınımda bulunan kendi telefonumu uçak moduna alıyorum. Hiç olmazsa gece dinlenirken sinyallerden uzak kalmış oluruz.
Elektromanyetik sinyaller hayatımızın her alanında yanımızda ama yinede alınabilecek kısmi tedbirleri almak faydalı olabilir.
Elektromanyetik sinyaller demişken
Mikrodalga fırınlar hakkında bilgi sahibi olan var mı?
İnternetteki bazı dokümanlarda KESİN olmamakla birlikte zararlı olduğu yönünde bilgiler var. Sonuçta bu cihazlar içerisindeki gıdayı elektromanyetik sinyalleri kullanarak ısıtma yapıyor ama bu sinyallerin gıda aracılığıyla bize bir zararı var mı?
Yada kullanılan elektromanyetik sinyaller insan sağlığına zararı olmayan sinyaller mi?
Sırf bu nedenle mikrodalga fırın almak yada almamak arasında kaldım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...