İçeriğe Yönlendir

3 Bebekli Aile İçin Araç Önerisi

Fatih Mehmet Uslu

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
On 12.02.2019 at 19:37, Sefa Çelik yazdı:

2.0 oldukları için otomobil olanların MTV'si çok yüksek çıkıyor. Van familyası kamyonet olarak geçtiği için vergisi motor hacmine değil, ağırlığına göre hesaplanıyor ve daha düşük. 

Burada bir parantez açmak gerek.. Vanlar iki sıra koltuklu ise, panelvan oalrak vergi öder.. yani silindir hacmine göre öder.. 1900 cc altı ve 1900 cc üstü olarak ayrılır.. 

Tek sıra koltuklu olanlar yani 1+1 veya 1+2 olanlar toplam yüklü ağırlığa göre vergi öder. 

On 12.02.2019 at 20:10, Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Benim bildiğim caravelleler ruhsatta otomobil olarak geçiyor ama vergide minibüs gibi vergi ödüyor.

Yok 8+1 ise otomobildir ve motor silindir hacmine göre vergi öder.. 

Senin dediğin karışıklık sadece 4x4 çift kabin kamyonetlerde var. Kasa uzunluğu dingil arasından kısa ise gibi bir ayrımı var.. Bunlar kamyonet hız sınırlarına tabi, yılda bir muayene yapılır ama otomobil gibi vergi öder. 

On 13.02.2019 at 08:14, Sefa Çelik yazdı:

Benim bildiğim, vergi önemliyse, Transporter sınıfında otomobil olanlardan uzak durulacak. 

Silindir hacmine göre bildiğimiz otomobil işte... düşük motorlusu varsa tercih edilebilir.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
5 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Burada bir parantez açmak gerek.. Vanlar iki sıra koltuklu ise, panelvan oalrak vergi öder.. yani silindir hacmine göre öder.. 1900 cc altı ve 1900 cc üstü olarak ayrılır.. 

Tek sıra koltuklu olanlar yani 1+1 veya 1+2 olanlar toplam yüklü ağırlığa göre vergi öder. 

Yok 8+1 ise otomobildir ve motor silindir hacmine göre vergi öder.. 

Senin dediğin karışıklık sadece 4x4 çift kabin kamyonetlerde var. Kasa uzunluğu dingil arasından kısa ise gibi bir ayrımı var.. Bunlar kamyonet hız sınırlarına tabi, yılda bir muayene yapılır ama otomobil gibi vergi öder. 

Silindir hacmine göre bildiğimiz otomobil işte... düşük motorlusu varsa tercih edilebilir.. 

Minibüs vergisi ödemek için yani düşük ve motor hacminden bağımsız olarak vergi ödemek için 9+1 ve üzeri mi olması gerekiyor. Vergi sisteminin bu kadar karışık olması şart mı ya kafam allak bullak oldu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
motor hacminden bağımsız olarak vergi ödemek için 9+1 ve üzeri mi olması gerekiyor

Evet minibüste tek kriter var o da aracın yaşı. Oldukça sade.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
(düzenlendi)
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

yılda 2 sefer yol içim minibüs kahrı çekmezdim.

Abi valla şehir içinde de sorun. 3 bebek var 3 bebek koltuğu olacak. Annelerininde yanında olması lazım. Aklıma başka bişey gelmiyor. Çarşıya vs gezmeye de kullanılacak. 7 koltuklu arabalarda bagaj da çok geniş değil. Minibüsler araba tadını verir mi, yakıtı çok üzer mi onu da bilemiyorum.

tarihinde Fatih Mehmet Uslu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Kia carnival veya grand voyager tarzı bir araç dusunubilirsiniz. Bazılarının ikinci sıra koltukları terse donup size istediğiniz konforu sağlayabilirler.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
10 saat önce, Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Abi valla şehir içinde de sorun. 3 bebek var 3 bebek koltuğu olacak. Annelerininde yanında olması lazım. Aklıma başka bişey gelmiyor. Çarşıya vs gezmeye de kullanılacak. 7 koltuklu arabalarda bagaj da çok geniş değil. Minibüsler araba tadını verir mi, yakıtı çok üzer mi onu da bilemiyorum.

Yüksek araba kullanmanın keyfi arabadan daha da hoş. Görüş açısı açık, ne bileyim Caddy bile kullansam arabadan daha çok hakimdim daha keyifli idi kullanımı. Transporter daha daha daha keyifli olacaktır. Yakıt bir miktar üzebilir sadece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

1.3 Mjet 7 Kişilik otomobil ruhsatlı Doblo larda ihtiyaca karşılık verebilir sanırım. O da olmazsa Fiat Scudo - Peugeot Expert - Citroen Jumpy 1.6 otomobil ruhsatlı olanları yayla gibi rahat rahat işinizi görür.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Bütün yorumlar ve araştırmalarım neticesinde carawelle veya daha uygun fiyata alınabilecek olan tourneo custom a karar verdim gibi. Acelesi zaten yoktu yaza doğru değiştiririm muhtemelen veya seçimlerden sonra. Bakalım o zamana kadar fikrimi değiştirecek başka bir araç çıkacak mı.

Tüm yorumlar için herkese teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Atlıhan

S. Max işinizi fazlasıyla görür. Çocuk arabası, alış veriş ne varsa atıyorum bagaja, çocuklar çok rahat, arkada oturan hiç sıkılmadan yolculuk yapıyor. İç mekan oldukça rahat ve zevkliad9cfe9035f9f794cac54f5fbcc3418f.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ustad aklima geldi sana 1 akil daha. Madem 3 cocuk var ve esinin de cocuklara ulasmasi gerek. On yolcu koltugunu donerli mi yaptirirsin yoksa yonunu mu degistirirsin karar senin bir arkadas o sekilde Partner yaptirdi.

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Binilebilir s max lerin piyasası bence çok iyi. Bütçenizle göre merzifonda bir araç var mesela. Makyajlı kasa için 3 haneli rakamlara çıkmak lazım. Ama diğeri de oldukça konforlu ve geniş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Atlıhan

Bilseydim s. Maxın bu kadar zevkli olduğunu çok önceleri alırdım. 5896489c294dc7557d9af0305de9e57e.jpgfd13b65df271cb52f146be3f454e353a.jpg7f6d5d94f562b8ffc85ba353f43712b3.jpg4e0eccbbf0183dc6e7ea7f2ec3feee9f.jpg3790266174994523b4cc2df4e1e2b591.jpg79cf52cfc256fe344ac78ca65ddcbd15.jpg90a644efb02f8dd17bff229aa66e8005.jpg165d7c5eeeb1eb534786556d0aac18fc.jpgbf28e324ba560f0bbc08194beed1e04a.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
On 15.02.2019 at 12:18, Sefa Çelik yazdı:

Araba tadı verir mi? Arabayı geçtim, SUV tadı almazsanız görüşelim :D

2018 model 2.0 minibüs vergisi 1029 TL

Demek ki avantaj bakımından sıralama "minibüs > van > otomobil". Minibüs ruhsatlı caravelle alanların bir bildiği varmış.   

Bu konuda biraz daha araştırdım ve ilanların çoğuna baktım. Otomobil ruhsatlı caravelle kullananlar ısrarla minibüs vergisi ödediğini yazıyor. Hatta ödedikleri vergi miktarını bile yazan bşr sürü satıcı var. 400 küsür çarpı 2 şeklinde yazmışlar. Şunu belirtiyorlar. Karayolları kanununa göre yani trafikte polislere göre otomobil, vergi dairesine göre minibüs olarak gözüktüğü söyleniyor. Yani hız sınırı ve muayene süresi olarak otomobil, mtv olarak minibüs. Bu sayfayı okuyanların yanlış bilgilenmemesi adına yazmak istedim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...