İçeriğe Yönlendir

3 Bebekli Aile İçin Araç Önerisi

Fatih Mehmet Uslu

Recommended Posts

Metin Akbal

Hatta ve hatta haber ajansının aracına uçak çarpmıştı. Memlekette herşey oluyor :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök

tövbe estafrlluah . hb arabaya binmek büyük cesaret bu resimden sonra. sedan olsa az mesafe var en azından hb de kepçenin demiri direk arka koltukta. allah korumuş mehmet abi 

2 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Hatta ve hatta haber ajansının aracına uçak çarpmıştı. Memlekette herşey oluyor :)

uçak çarpan araba videosu var youtubeda.  sanırım taiwan airlens ın pervaneli trw uçağı yüksek ihtimal ingiltereydi düşerken çarpmıştı kanadı köprüde giden araca

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
2 dakika önce, Ali Gök yazdı:

tövbe estafrlluah . hb arabaya binmek büyük cesaret bu resimden sonra. sedan olsa az mesafe var en azından hb de kepçenin demiri direk arka koltukta. allah korumuş mehmet abi 

uçak çarpan araba videosu var youtubeda.  sanırım taiwan airlens ın pervaneli trw uçağı yüksek ihtimal ingiltereydi düşerken çarpmıştı kanadı köprüde giden araca

şükürler olsun o kazada bir şey olmadı bize oğlum araba değildi olsa arka cam direk kulağını dibinde patlamış olacaktı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Turkiyede oldu haber aracina carpti :)

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
18 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

hiçi belli olmuyor adam ışıkta beklerken kepçe ile gelip bagajı yok edebiliyor tecrübe edindim. 

169045a9becc41f5d03e76145897ae43.jpg

Geçmiş olsun. Trafik her an risk demek. Allaha emanetiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
3 dakika önce, Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Geçmiş olsun. Trafik her an risk demek. Allaha emanetiz.

kesinlikle siz ne kadar iyi, dikkatli olursanız olun he an dikkatsiz biri çıkabiliyor o yüzden araçta kendi koltuğunda oturmayan kemeri bağlı olmayan kimse olmamalı ona göre hareket edilmeli ve araç seçilmeli. 3 yaşındaki kızımız içinde önlem almanız gerekli her ne kadar kendi koltuğu ile ön koltuğu oturtsanız bile ön koltuk onun için tehlikeli sağ koltuk airbaglerini iptal etmelisiniz Allah esirgesin airbag patlayacak olursa onun için ciddi sıkıntı yaratabilir. 

Bence sizin ihtiyaçlarınızı en iyi minibüs tarzı araçlar görecektir. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Captiva tarzı 7 kişilik suvlar da bakılabilir

alternatif markalardada vardır

yskıt en az 2 kat artar tabi

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Yatak işi çok yanlış, mesajlardan anladığım büyük yolu siz kullanıyorsunuz, bir günde 1200 km 14 saat araç kullanmakta yanlış.

7 koltuklu MPV ve Ankara Van arasında bir duraklama ile iki gün seyahat hem daha güvenli hemde daha az yorucu olur sizin ve çocuklarınız için.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
12 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Santa Fe de var.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
26 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Bir tanıdık trafikte beklerken, üstündeki köprüden damperli kamyon düştü aracın üzerine. 4 yolcu da 3 ay yoğun bakımda kaldı. Tempra kağıt gibi olmuştu. Allah korusun herkesi.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
9 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Santa Fe de var.

aynen bi kaç farklı model var öyle yakıt biraz yüksek , belki biraz hantal ama ağır oturaklı geniş ve donnaımlı arabalar

7 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Bir tanıdık trafikte beklerken, üstündeki köprüden damperli kamyon düştü aracın üzerine. 4 yolcu da 3 ay yoğun bakımda kaldı. Tempra kağıt gibi olmuştu. Allah korusun herkesi.

of off offf :S  bazı kazalarda malesef yapabilecek hiçbişe olmuyor allah başa vermesin 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Yolu bölerek gidin, başka şehirler de görür dolaşırsınız. Kimse yorulmaz. Siz de araç değiştirmek zorunda kalmazsınız. Senede 1 veya 2 kere Ankara 'ya gidiyorsanız Transporter Transit almaya değer mi? Acil bir durumda gitmek zorunda kalırsanız ki Allah korusun, Van 'da havalimanı var. Tercih sizin yinede. Ben daha 1 bebekle uzun yola gitmeye erinir oldum, Allah size yardım etsin, sabır versin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
2 saat önce, Cem Işık yazdı:

Şanzıman hepsi Mercedes, Motorun da dizellerin tamamı Mercedes. Benzinlisi var mı varsa da mercedes mi?  bilmiyorum.

Tivoli modelinde benzinli varmış abi... Geri kalan dizel...  

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
21 saat önce, Ali Gök yazdı:

7 kişilik suvlar genelde eski ve tüketimleri fazla.

21 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Yatak işi çok yanlış, mesajlardan anladığım büyük yolu siz kullanıyorsunuz, bir günde 1200 km 14 saat araç kullanmakta yanlış.

7 koltuklu MPV ve Ankara Van arasında bir duraklama ile iki gün seyahat hem daha güvenli hemde daha az yorucu olur sizin ve çocuklarınız için.

Bu kadar çocukla konaklamak ayrı bir zorluk 🙂

21 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Yolu bölerek gidin, başka şehirler de görür dolaşırsınız. Kimse yorulmaz. Siz de araç değiştirmek zorunda kalmazsınız. Senede 1 veya 2 kere Ankara 'ya gidiyorsanız Transporter Transit almaya değer mi? Acil bir durumda gitmek zorunda kalırsanız ki Allah korusun, Van 'da havalimanı var. Tercih sizin yinede. Ben daha 1 bebekle uzun yola gitmeye erinir oldum, Allah size yardım etsin, sabır versin.

C4 grand picasso hem tüketim hem de kullanışlılık açısından kafamıza yattı gibi. Hanım da beğendi. Ancak Citroen oluşu düşündürüyo. Ön yargılıyım sanırım bu markaya.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Bir arkadaşım da 3.sıra koltuğu çok kullanmayacaksan son kasa skoda superb al dedi. Bagaj ve iç hacmi devasa. Muhtemelen 3 bebek koktuğu da yan yana sığar. 1.4 tsi active paketine ancak bütçem yeter ama yeterli olur bana. Ne kadar zor bir iş bu arabaya karar verme işi.

Aslında arabayla en azından yalnızken gazlamayı ve limitleri zorlamayı seven biriyim. Bu tarz alacağım arabanın bir müddet sonra beni sıkacağını da düşünüyorum. Olaya böyle bakınca smax daha sportif sürüşe uygun ama onlarda da yeni modellerin fiyatı yüksek. Cmax küçük vs vs..

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
(düzenlendi)

Herkese fikirleri için çok teşekkür ederim. Araç değişikliği için acelem yok düşünmeye vaktim var daha. Denk gelirse değiştiririm yoksa mayıs hazirana kadar bekleyebilirim. Bu arada iş yerinden arkadaşlarla da muhabbet ederken biraz istişare ettim konuyu. Paraya sıkışsan ve aracı acil satman gerekse Grand picassoya 10 galericinin 9 u bakmaz. Ama transportera herkes fiyat verir dediler. Haklı gibiler bence de.

Aşağıdaki linkteki tarz alınabilse güzel olurdu. Bu araç bütçemi aşıyor mallesef.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-volkswagen-2016-model-vw-caravelle-2.0-tdi-bmt-comfortline-dsg-150-hp-645420482/detay

Ancak 2014-2015 model 102 bg lik caravelleleri belki alabilirim. Bu araçlar hakkında bilgisi olanların da fikrini alabilirim. 102 lik iş görür mü yoksa 140 lık vs zorlamalı mı.

tarihinde Fatih Mehmet Uslu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
3 dakika önce, Fatih Mehmet Uslu yazdı:

Herkese fikirleri için çok teşekkür ederim. Araç değişikliği için acelem yok düşünmeye vaktim var daha. Denk gelirse değiştiririm yoksa mayıs hazirana kadar bekleyebilirim. Bu arada iş yerinden arkadaşlarla da muhabbet ederken biraz istişare ettim konuyu. Paraya sıkışsan ve aracı acil satman gerekse Grand picassoya 10 galericinin 9 u bakmaz. Ama transportera herkes fiyat verir dediler. Haklı gibiler bence de.

Aşağıdaki linkteki tarz alınabilse güzel olurdu. Bu araç bütçemi aşıyor mallesef.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-volkswagen-2016-model-vw-caravelle-2.0-tdi-bmt-comfortline-dsg-150-hp-645420482/detay

Ancak 2014-2015 model 102 bg lik caravelleleri belki alabilirim. Bu araçlar hakkında bilgisi olanların da fikrini alabilirim. 102 lik iş görür mü yoksa 140 lık vs zorlamalı mı.

hiç katılmıyorum picassoya bakmazlar kısmınıa.

örneğin hyundai accent, reno fluance egea vs bir aracınız olsa lafta çok iyi gider değilmi?  galeriler piyasası 70 olan arabaya 55 teklif ediyor . zaten 55 e ilana koysan sende satarsın 1 günde. 

smax picasso vs gibi çok fazla bulunmayan arabaların düzgünü ilanda durmuyor 2 günde gidiyor. ama fluance benzeri araba satacak adamın işi daha zor oluyor aynı arabadan 30 sayfa daha ilan var ....

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
11 dakika önce, Ali Gök yazdı:

örneğin hyundai accent, reno fluance egea vs bir aracınız olsa lafta çok iyi gider değilmi?  galeriler piyasası 70 olan arabaya 55 teklif ediyor . zaten 55 e ilana koysan sende satarsın 1 günde. 

smax picasso vs gibi çok fazla bulunmayan arabaların düzgünü ilanda durmuyor 2 günde gidiyor. ama fluance benzeri araba satacak adamın işi daha zor oluyor aynı arabadan 30 sayfa daha ilan var ....

Piyasa şartları biraz değişikti tabi ki ama s max i mart 2018 de 15 günde sattım, fluence 2 aydır ilanda bekliyor.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
(düzenlendi)
12 dakika önce, Ali Gök yazdı:

Valla okuyunca şimdi siz de haklısınız. Ama grand picasso arayan 1 kişi varsa Fluence arayan 100 kişi vardır ve çevrenizden birine bir tanıdığınıza bile satabilirsiniz. Grand picasso yu arkadaşlarınız görünce aaa iyiymiş falan derler ama iş almaya gelince kimse bakmaz. Ama bu arabaları almayı kafaya koymuş kişi için doğru seçenek az. Bilemedim valla hangisi mantıklı olur.

1 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Piyasa şartları biraz değişikti tabi ki ama s max i mart 2018 de 15 günde sattım, fluence 2 aydır ilanda bekliyor.

Egeamı Mart 2018 de almıştım. Faizler düşük ve krediler makuldü. Şimdi biraz piyasa da daraldı. Onun da etkisi olabilir. 

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
3 dakika önce, Sefa Çelik yazdı:

2015 makyaj yılıdır. 2014'ler eski kalır. 

2015-2018 arası transporterlar (minibüs ve kabinlileri dışarıda tutuyorum) Panelvan (2+1), Cityvan (5+1) ve Camlıvan (4+1) olarak 3'e ayrılıyor. Comfortline veya değil diye 2'ye ayrılıyor. 102'lik veya 140 lık olarak yine ayrılıyor.  Uzun veya kısa diye bir daha ayrılıyor. Bir de manuel veya otomatik diye ayrılıyor. 25-30 farklı kombinasyon ile karşılaşmak olası. 

En ucuzu Panelvan 2+1 SWB 102, en pahalısı Camlıvan LWB 140 DSG Comfortline'dır. 

2018 sonrası 102-140'lar gitti, 114 ve 150 oldu.

Bir de bunlarda otomobil olarak geçen 8+1 ler var. 9+1 ve üzeri de minibüs olarak geçiyor. Bunların vergisi minibüs vergisi ve nispeten ucuz. Otomobil olarak geçenlerde 2 sene de bir muayene ve hız limitleri açısından avantaj var. Panelvan, city van ve camlıvanların vergisi biraz daha yüksek. Caravelle bakmamın sebebi aslında ruhsatta otomobil olarak geçmeleri. Başka avantaj veya dezavantaj var mı bu saydıklarımda. 

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
32 dakika önce, Sefa Çelik yazdı:

2018 sonrası 150 hp'lere geçiş ile birlikte ilk defa 8+1 transporter otomobiller geldi. Normalde otomobil olanlar caravelle olurdu.

Vergi konusunda hatalı olabilirsin. 2.0 oldukları için otomobil olanların MTV'si çok yüksek çıkıyor. Van familyası kamyonet olarak geçtiği için vergisi motor hacmine değil, ağırlığına göre hesaplanıyor ve daha düşük. 

Benim bildiğim caravelleler ruhsatta otomobil olarak geçiyor ama vergide minibüs gibi vergi ödüyor. Yanlışım da olabilir ama araştırdığıma göre böyle saçma ve değişik bi düzenleme var.

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
(düzenlendi)
23 dakika önce, Sefa Çelik yazdı:

Benim bildiğim, vergi önemliyse, Transporter sınıfında otomobil olanlardan uzak durulacak. 

Şimdi biraz araştırdım konuyu. Aşağıdaki genelge ile m1 sınıfında yani otomobil sınıfında olsa bile vergi olarak minibüs vergisi ödeyeceği belirlenmiş bu tür araçların. Hatta genelge ilk çıktığında otomobil vergisi almak isteyen vergi daireleri olmuş. Genelgeyi eke koyup dilekçe vermiş millet, vergi geri minibüs vergisi seviyesine indirilmiş.

MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ İÇ GENELGESİ 2013/1

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...