İçeriğe Yönlendir

Mercedes E270 Cdi, Otomobilim

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Nolmuş. fren beyni mi bozulmuş.. 

Ne beyni ya, yazdık ya yukarda neyin ÖMRÜNÜ TAMAMLADIĞINI. Fren pistonu değişti.

somurt.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önder Özcan yazdı:

Ne beyni ya, yazdık ya yukarda neyin ÖMRÜNÜ TAMAMLADIĞINI. Fren pistonu değişti.

Hım piston beyni o zaman 

• Beğenme 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Doğan Arşiray yazdı:

çok iyi fiyat. aslında diğer kaliperede bakmak lazım. ömürleri aynı çünkü.

Diğerini de dinledi, ses gelmiyor dedi. Bunu da değişelim dese değiş diyecektim. İyi dedi, kaldı öyle.

Erdem Doğan yazdı:

Hazir gitmisken ön 2 kaliperi beraber yaptirsaydin abi keske. Piston paslanmasi burada kronik problem. 2 arabam da basima geldi :) Aktif olarak kullanilsa bile, conta yiprandigi zaman araya su, toz vs girince piston hareket edemiyor. Kötü tarafi burada kaliper tamiri yok. Birine zorla tamir ettirsen yenisindan fazla ücret ister. Biz arkadasla kaliperi söküp kendimiz yapmistik. Kötü durumda olsa mecbur yenisini alacaktim. Kaliperi sökmüsken fren hidroligini de degistirmek lazim.

Bunda şimdilik bişey yok, değişmeye gerek yok dedi. Ustayı dinledik biz de :)

Oralarda sizin tamir işleri zor ya. Elinden geleni kendin yapmak en güzeli.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Önder Özcan yazdı:

Elinden geleni kendin yapmak en güzeli.

:onder:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

çok iyi fiyat. aslında diğer kaliperede bakmak lazım. ömürleri aynı çünkü.

anahtar sayar kontak sayar kemer sök tak sayar, kaliperi de mi sayıyor nedir

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

anahtar sayar kontak sayar kemer sök tak sayar, kaliperi de mi sayıyor nedir

İstese sayarmış.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

İstese sayarmış.

saymaya gönlü olmasınmış

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Erdem Doğan yazdı:

Hazir gitmisken ön 2 kaliperi beraber yaptirsaydin abi keske. Piston paslanmasi burada kronik problem. 2 arabam da basima geldi :) Aktif olarak kullanilsa bile, conta yiprandigi zaman araya su, toz vs girince piston hareket edemiyor. Kötü tarafi burada kaliper tamiri yok. Birine zorla tamir ettirsen yenisindan fazla ücret ister. Biz arkadasla kaliperi söküp kendimiz yapmistik. Kötü durumda olsa mecbur yenisini alacaktim. Kaliperi sökmüsken fren hidroligini de degistirmek lazim.

Fren hidroliği daha önce değiştiğinden temizdi ;) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Önder Özcan

Dün pazar, oy kullandıktan sonra oluşan boş vakitte sunroofu temizleyip bakım yapayım dedim. Sunroffun kendisinde çok detaylı bir bakım yok, rayları yağlamak yetiyor (ya da bizim yapabileceğimiz daha ötesi yok). Yağlama işine girmeden önce @Mustafa Tüfekçi nin tecrübesinden faydalanarak, sağ ve sol tavan çıtalarını söküp altlarını temizlemeye karar verdim. Zira sunroof tahliyesi bu cıtaların altından, ön-arka cam kenarlarından oluyor.

Çıtaları sökmek çok basit, aparat veya parmağınızı altına sokup yukarı doğru sertçe çekince geliyor, çektim geldi. Gördüklerim şaşırtıcıydı, bu pisliklerin arasından su nasıl akıp gidiyormuş hayret. Söktüm, temizledim, yağladım yerine taktım. Tekrar olsa tekrar yaparım.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

• Beğen 17
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

bu sökülen yerin sunruuf ile ilgisi nedir?

İlgisi sadece suyun tahliye yolu olması. sunroofun sağından solundan giren su, bu kanaldan ön cama akıyor ve gidiyor. Tahliyeyi temizledik. Su tahliye olamazsa taşıp içeriyi batırmasın için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Önder Özcan yazdı:

İlgisi sadece suyun tahliye yolu olması. sunroofun sağından solundan giren su, bu kanaldan ön cama akıyor ve gidiyor. Tahliyeyi temizledik. Su tahliye olamazsa taşıp içeriyi batırmasın için.

sunrroof tahliyesi için ayrıca araç içinden boru yok yani? burası sunrrof yan kanalın üstünde kalıyor gibi ama?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Çağlar Bayur yazdı:

sunrroof tahliyesi için ayrıca araç içinden boru yok yani? burası sunrrof yan kanalın üstünde kalıyor gibi ama?

Havaya kalkan ön kısım var ya, rüzgarlık, onun altından akan buradan tahliye oluyor. Ben ayrıca tahliye hortumu görmedim.

Tam fırçanın olduğu yerden alttan geliyor ön cam kenarından kanaldan gidiyor.

7.jpg.cdcd5385c6adc80d1278455cd4a998ee.jpg

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Abi fırçanın metal yerine elektrik bandı sararsan sağa sola çarpınca çizmez. 

Kulağına da fısıldardım ama bilgi olarak bulunsun :) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Köksal Yılmaz yazdı:

Abi fırçanın metal yerine elektrik bandı sararsan sağa sola çarpınca çizmez. 

Kulağına da fısıldardım ama bilgi olarak bulunsun :) 

Pembe oje ile rötuş

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay Başaran yazdı:

Pembe oje ile rötuş

Ön ve arka tamponda ojeli rotüş var, KIRMIZI. Nokta nokta taş izlerinde. Kolay da çıkmıyor biliyor musun?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Abi ellerine sağlık çok güzel olmuş.

@Çağlar Bayur abimizin dediğini bir araştır istersen mercedeste de nasıldır bilmem ama biz fakirlerin hasbel kader sag da solda gördüğü sanruflarda (birtek sorentom da  sanruf vardı) ayrıyetten içeriden A sutunundan aşağı kaputun altına boru oluyor onuda hava tutarak açmak gerekiyor ve aracın içine su basan kısım aslında o boru tıkanınca oluyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Önder Özcan yazdı:

Ön ve arka tamponda ojeli rotüş var, KIRMIZI. Nokta nokta taş izlerinde. Kolay da çıkmıyor biliyor musun?

Erken oturdun ama olsun. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay Başaran yazdı:

Erken oturdun ama olsun. 

Uzamasın diye :onder2:

Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Abi ellerine sağlık çok güzel olmuş.

@Çağlar Bayur abimizin dediğini bir araştır istersen mercedeste de nasıldır bilmem ama biz fakirlerin hasbel kader sag da solda gördüğü sanruflarda (birtek sorentom da  sanruf vardı) ayrıyetten içeriden A sutunundan aşağı kaputun altına boru oluyor onuda hava tutarak açmak gerekiyor ve aracın içine su basan kısım aslında o boru tıkanınca oluyor 

Mehmet, 15 gün önce Tüfekçi gitmişti sunroofçuya. Orda onun, benim sökmediğim tavan çıtalarını da sökmüşler. Benim söktüğümün yanındaki kısımlar da sükülüyormuş. Mustafa dedi o zaman, benimkini komple söktüler, ayrıca kanal- hortum yok, çıtanın altından gidiyor diye. Zaten ben de o söyleyince sökmeye karar verdim. Çok pislik birikiyormuş orda dedi, haklıymış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Önder Özcan yazdı:

5.jpg

Bu biriken kir zamanla pas yapiyor. Iceri su basmasi dert degilde, paslaninca problem ciddi. Eline saglik abi cok iyi bir hareket. Velhasil, tahliye sensörü haber vermedi mi burda isler yolunda degil diye :p

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...